• Bebek odası tekstilinin vazgeçilmez ürünlerinden biri de bebek uyku setidir. Diğer odalarda olduğu gibi dekorasyonun büyük bir parçası olan nevresim takımları, bebek odasında da bebek uyku setleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bebeğinizin odasına canlılık ve şıklık kazandıracak bebek uyku setlerine Cimri’den; Kidboo, DinoBoo, Funnababy, Cotton Box ve Aybi Bebek gibi onlarca markanın bebeğinize ve bebek odanıza en uygun bebek uyku setlerine kolayca ulaşabilir, birbirinden farklı renk ve desene sahip bu setlere en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!

 • Bebek uyku setinin içerisinde neler bulunmaktadır?

  Bebek uyku setlerinin içerisinde genellikle; yorgan, yan koruma, baş koruma, çarşaf, yastık, alt değiştirme minderi ve kirli torbası bulunmaktadır.

 • Bebek uyku seti seçerken nelere dikkat edilmelidir?

  Bebeklerinizin rahat ve kaliteli bir uyku uyuması çok önemlidir. Bu nedenle bebek uyku seti seçerken belirli kriterleriniz olmalıdır. Bu önemli noktalardan ilki; alacağınız bebek uyku setinin kalitesidir. Bebek uyku setinin kumaşının alerjik kumaşlardan yapılmaması ve ürünün hijyenik olması oldukça önemlidir. Bebek uyku setlerinin yüzeylerinin çıkartılıp takılabilir olması, hijyen ve bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bebeğinizin hoşuna gidebileceği desenleri veya şekillerdeki bebek uyku setini seçmeniz, bebeğinizin belki de en güzel rüyaları görmesini sağlayacaktır.Bebek uyku setleri, bebeğinizin vücuduna sürekli temas edeceği için kumaşlarda kullanılan boyalar da oldukça önemlidir. Boyası akan ya da solmuş uyku setleri tercih edilmemelidir. Bebek uyku setinizi seçerken; pamuk veya bambu gibi doğal ipliklerden yapılan kumaşları tercih etmeniz, bebeğinizin vücudunun nefes almasını sağlayacak ve terini de emecektir.

 • Bebek uyku setleri nasıl temizlenir?

  Özellikle bebeğinizin sağlığı için bebek uyku setlerinin temizliğine daha çok önem vermeniz gerekmektedir. Bebek uyku setinin yorganı silikon, elyaf ya da kaz tüyünden oluşmaktaysa; 40 derecelik programlarda kolayca yıkayabilirsiniz. Bu tip yorganları kurutma makinesinde de 60 derecede kurutabilir ve hızlıca yeniden kullanıma hazır edebilirsiniz. Çarşaf ve kılıflara gelindiğinde ise; ideal yıkanma derecesi 40 derecedir. Bütün bu bebek uyku temizleme ve yıkama işlemlerinde bebeğiniz için organik deterjan kullanmanız, bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemli olacaktır.

  Siz de bebeğinizin en güzel rüyaları göreceği ve sağlığı açısından en uygun bebek uyku setlerine Cimri.com’dan kolayca ve en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!