Bebeklerinizin cildi çok daha hassas olduğundan alerji yapmayacak ve göz yakmayacak şampuan kullanmanız gerekir. Ayrıca içeriği hafif olan bu şampuanları sizler de cildiniz için kullanabilirsiniz. Hem kendiniz hem de bebeğinizin cildi için Bubchen, Dalin, Sebamed, Johnsons’s Baby, Mustela, Chicco, Nivea, Uni Baby markalarının bebek şampuanı çeşitlerini en ucuz fiyatlarla cimri.com’da inceleyebilirsiniz!

  • Neden bebek şampuanı kullanmalısınız?

    Bebeklerinizde yoğun kimyasal ürünler kullanırsanız, çeşitli cilt sorunları yaşayabilirsiniz. Çünkü henüz ciltleri bunları kaldıramayacak kadar hassas durumda olacaktır. Bu nedenle bebekler için üretilen, pH seviyesi düşük ürünler kullanmanız gerekir. Örneğin, 5.5 pH seviyesi, bebeğinizin cildini korurken asit mantosunun gelişmesine de yardımcı olur. Sabun içermemesi sebebiyle bebeğinizin gözü yanmadan rahat bir banyo keyfi yaşayabilirsiniz. Birçok bebek şampuanı markaları ikisi bir arada özelliği taşıyan ürünler üretmektedir; bu nedenle hem saç hem vücut temizliği için kullanılabilir. Yetişkinler de yumuşak bir saç deneyimi yaşamak için tercih edebilirler.

  • Bebek şampuanı alerji yapar mı?

    Bebeklerde en korkulan durumlardan biri, ciltte alerji oluşmasıdır. Bebeklerde kreatin miktarının azlığı ve ciltlerinin nemli olması sebebiyle dışarıdan gelen bazı maddelere karşı koyamayarak alerji sorunu yaşanabilir. Bu alerjilerin oluşum sebepleri şampuan içeriğinde paraben, alkol ve parfüm bulunmasıdır. Bu nedenle bebek şampuanları hipoalerjenik yapıda üretilir. Bitki özlü şampuanlardan da tercih edebilirsiniz. Kullandığınız ürün sayesinde gönül rahatlığı yaşarken bebeğinizle banyoda mutlu bir vakit geçirmek istiyorsanız, bebek şampuanı türlerine cimri.com sayesinde sahip olabilirsiniz!

  • Bebek şampuanı ile makyaj ve cilt temizliği yapılabilir mi?

    Güzel kokusu sayesinde kadınlar tarafından sevildiği, göz yakmayan formül içerdiğinden ve bebekler için üretilmesinden dolayı fazla kimyasal barındırmadığından dolayı yetişkinler tarafından da yaygınca kullanılmaya başlandı. Suya dayanıklı makyaj ürünlerini de çıkardığından, makyaj temizliğinde çokça tercih ediliyor.Makyaj temizliğinizde kullandıktan sonra, yüzünüzü bol su ile yıkamayı unutmayın. Sonrasında bir nemlendirici sürmeniz de yararınıza olacaktır. Cilde uyumlu pH değeri sayesinde cildi yumuşatır. Sivilce sorunu yaşayan kişiler de yüzlerini bebek şampuanları ile yıkadıklarını dile getiriyorlar.