• Bebek aktivite ve oyun kategorisinde bulunan bebek salıncakları, bebeğinizin güzel vakit geçirmesini, eğlenmesini ve aynı zamanda da uykusuna da katkıda bulunacak bebek ürünlerinden birisidir. Bebeğinizin beşinci ayından itibaren rahatlıkla kullanabileceği bebek salıncakları aynı zamanda bebeğinizin gelişimine de katkı sağlayan bir üründür. Cimri’de Sunny Baby, Babyhope, Baby2go, Chicco, Prego gibi onlarca markanın içerisinden, bebeğinize en uygun bebek salıncağı modellerine ulaşabilir, en ucuz fiyatlandırmaları ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Bebek Salıncakları Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Bebekler, doğumlarından önce, annenin içerisindeyken de sıvı içerisinde bulunmakta ve burada sallanmaktadırlar. Bu içgüdü ile normal hayatta da sallanma ihtiyacı ve isteği barındırırlar. Bebek salıncakları da bu noktada en pratik çözümlerden biridir. Fakat doğru bebek salıncağının seçimi de bebeğinizin sağlığı ve güvenliği açısından çok önemlidir. Seçeceğiniz bebek salıncaklarında sırt bölümünün yatma özelliğinin bulunması, bebeğinizi daha rahat ettirecek ve çok daha kolay uykuya dalmasını sağlayacaktır. Sallanma özelliğinin bilyalı olması, sizin için de büyük rahatlık oluşturacaktır. Bebek salıncağının mutlaka emniyet kemerlerine sahip olması gerekmektedir. Seçeceğiniz bebek salıncağının yere tam basmasına ve sallanırken tehlikeli şekilde hareket etmemesine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bebek salıncağının önünde mutlaka koruma çubukları bulunmalı ve eğer yemek yedirebileceğiniz bir ekstra aparat bulunması da size avantaj sağlayacaktır. Bebek salıncakları dört ana kategoriye ayrılabilmektedir. Bunlar; elektrikli bebek salıncakları, pilli bebek salıncakları, bilyalı ve plastik bebek salıncakları olarak ayrılmaktadır. Elektrikli ve pilli olan bebek salıncakları iki yaşına kadar kullanılabilirken, bilyalı ve plastik bebek salıncakları modelleri ise dört yaşa kadar kullanılabilmektedir. Bebeğinizin sağlığını ve bebek salıncağının hijyenini sağlayabilmek için de, kumaşların sağlıklı ve yıkanabilir malzemelerden üretilmiş olduğuna emin olmanız gerekmektedir.

  • Bebek Salıncağının Faydaları Nelerdir?

    Bebeğinizin bebek salıncağı ile sallanması, bebeğinizin denge gelişimine yardımcı olurken aynı zamanda da bir meditasyon olacaktır. Bebeğinizi sakinleştirecek ve uykusuna yardımcı olacak bebek salıncakları, aynı zamanda bebeğinizin algısal becerilerinin de gelişmesini sağlamaktadır. Bebek salıncağı ile sallanmak, bebeklerin ve çocukların; kaba motor becerilerini ve ince motor becerilerini geliştirmekte de oldukça faydalıdır. Bebek salıncaklarında yapılan hareketler ile bebeğinizin odaklanma gücü de artacaktır. Pek çok faydası bulunan bebek salıncaklarına Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilir ve bebeğinize en uygun bebek salıncağına hemen ulaşabilirsiniz!