Anne ve babaların keyifle yaptıkları işlerden biri de bebek odası hazırlamaktır. En sevdiğiniz varlık için en güzelini almak istersiniz. Bebek odanızı daha kullanışlı bir hale getirmek, alanı daha verimli olarak kullanmak için şifonyer modelleri arasından ihtiyacınıza en uygun modeli tercih etmelisiniz. Cimri.com'da Coccinella, Aymini, Babyhope ve daha birçok markanın birbirinden güzel bebek odası şifonyer modelleri arasında fiyat karşılaştırma yapabilir, sizin için en uygun olana en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz!

Bebek Odası Şifonyeri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek odasına mobilya seçerken öncelikli dikkat edilmesi gereken konu; çevreye ve sağlığa zarar vermeyen, kanserojen madde içermeyen, sunta, suntalam, ahşap gibi dayanıklı malzemelerden yapılmış modelleri tercih etmek olacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise bebek odası şifonyerinin fonksiyonelliği olmalıdır. Bebeğinizin eşyalarına ve ihtiyaçlarına yetebilecek çekmece sayısı ve genişliğe sahip olmalıdır. Bununla birlikte bebek odasının ebatlarına ve büyüklüğüne uygun mobilyalar ve beraberinde bebek odası şifonyeri seçimi yapılmalıdır. Odada yaşam alanını daraltmayan mobilya tercihi yapılması doğru olacaktır.

Bebek Odası Şifonyeri Ne İçin Kullanılır?

Bebeklerin giysileri, iç çamaşırları, örtüleri ve battaniyeleri sık sık kirlenir. Bu nedenle de aynı ürünlerden birden fazla bulundurmakta fayda vardır. Bu kadar eşyayı düzenli bir şekilde saklamak için mutlaka bir şifonyere ihtiyaç duyulacaktır. Çekmeceli tasarımları sayesinde bebeğinizin kıyafetlerini, bezlerini, iç çamaşırlarını, çoraplarını ve kişisel eşyalarını düzenli bir şekilde saklamanızı sağlayacak bebek odası şifonyeri sizin de yardımcınız olacak.

Bazı şifonyer modellerinde şifonyerin üst kısmı alt açma bölümü olarak tasarlanmıştır. Bebeğinizin bezini değiştirmek için her seferinde örtü ser-topla yapmaktansa alt açma bölümünde işinizi kolayca halledebilirsiniz.

Bebek Odası Şifonyeri Nasıl Temizlenmelidir?

Bebeğinizin çamaşır ve çoraplarını koyacağınız çekmeceleri yerleştirmeden önce nemli bir bezle silebilirsiniz. Şifonyerinizin dış yüzeyini de yine nemli bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Bebek odası şifonyerini bebeğinizin sağlığı açısından kimyasal kullanmadan temizilemeniz doğru olacaktır.