BEBEK KUNDAĞI NASIL SATIN ALINIR?

Yeni doğan bebekler için kullanılır. Kundak, genelde bir metrekare boyutlarındadır. Bebek kundağı örgüden veya pamuklu kumaştan yapılmış, bebekleri sarmaya yarayan bezlerdir. Bundan yaklaşık yirmi sene ve öncesinde baya popüler olan kundak kullanımı, son günlerde bebeklerin fiziksel gelişimine zararlı olabileceği yönünde tartışmalara neden olmaktadır.

Bebek kundağının faydaları ve zararları nelerdir?

Kundağın en önemli faydası, özellikle bebekler anne rahminde sıkışık bir şekilde dokuz ay boyunca yaşadıkları için, doğduktan sonra anne karnındaki huzura özlem duyarlar. Kundak, bebeğin doğduktan sonraki ilk dönemlerinde bebeği sarıp sarmalayarak, anne karnındaymışçasına sakinleşmesi sağlar. Kundağa sarılan bebek, kendini güvende hisseder ve daha huzurlu olur. Ayrıca bebekler, doğduktan sonraki ilk dört aylarında ani seslerde kollarını hızlıca hareket ettirerek kendilerini uyandırabilirler.

Kundağın zararlarına gelirsek; uzmanlar, bebeklerde kalça çıkığı oluşma riskinden ötürü özellikle bebeklerin alt bedenleri kundaklamamayı uygun bulmuşlardır. Bebeklerin sadece üst bölgelerini sarıp, kalça ve bacaklarını rahatça hareket ettirebilecekleri kundak modelleri, en uygun fiyatlarla cimri.com da sizleri bekliyor.

Ayrıca özellikle soğuk havalarda, bebeklerin bilhassa gece uykularında üşümesini engellemek için yapılmış tulum şeklinde bebek kundağı modelleri, diğer bebek eşya ve araç gereçleri gibi cimri.com’dan temin edilebilir.

Bunun yanında, bebek pusetlerinin altına serebileceğiniz bebek taşıma kundağı ile bebeğinizi uykusunu bölmeden pusetinden alıp yatağına yatırabilirsiniz. Başlıklı modelleri ile bebeklerin en çok üşüdükleri bölgesi olan kafalarını her türlü soğuktan koruyabilirsiniz. Fermuarlı bebek kundağı modelleri ise, adeta bir uyku tulumu görevini görecek, bebeğinizi sıcacık tutacaktır. Bahar bebe, bebek kundağı işlemeli modelleri ile sadece bebeğinizi korumakla kalmayacak, aynı zamanda bebeklerinizin güzelliklerini tamamlayacaktır.

Genelde, daha bebek dünyaya gelmeden, bebeklerin büyük anneleri tarafından el emeği göz nuru ile yapılan el yapımı bebek kundaklarınıza, bir yedek daha eklemek isterseniz ya da bebek bekleyen tanıdıklarınıza güzel bir doğum armağanı olan bebek kundağı almak isterseniz; Bliss, Bebitof, Moms Cotton gibi kaliteli bebek kundağı markalarını, en uygun fiyata cimri.com’dan temin edebilirsiniz.