BEBEK HAVLUSU NEDİR? NASIL SATIN ALINIR?

Suyu ve nemi emen, farklı boyutlarda üretilen ev tekstil ürünlerinden olan havlular günlük hayatlarımızın da demirbaşlarındandır. El havlusu, vücut havlusu, saç havlusu gibi çeşitli boyutlara sahip havluların; üzerine giyilebilmeye imkân sağlayan modellerine bornoz denir. Nemli bırakmak, kuruduğundan emin olmadan saklamak, havlularda bakteri oluşmasına neden olacaktır. Kullandığımız havluları düzenli aralıklarla yıkamalı, ütüleyerek mikroplarından iyice arındırdıktan sonra katlanıp saklanmalıdır. Ayrıca kullanılan havlular, hijyen yüzünden kişiye özel olmalıdır. Bebek havluları için hijyen çok daha dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Banyo sonrası nemli kalmaması, hemen asılarak kurutulması gerekir. Bebeklerin ciltleri hassas olduğundan, banyo sonrası, bebeklere özel üretilen havlularla kurulanırlar. Özellikle bebeklerin, yetişkin insanlara oranla bağışık sistemi daha zayıf olabileceğinden, onların sağlıklarını korumak amacıyla, bebek bekleyen çiftlerin, bebek alışverişi listesindeki ilk sıralarda bebek havlusunun bulunması önemlidir. Cimri.com, içerisindeki yüzlerce bebek eşyası gibi bebek havlusunu da bir tık ötenize taşıyor. Genelde 75cmx75cm boyutundaki bebek havluları, bebeklerin hassas tenlerine zarar vermeyen özel dokumalardan yapılmıştır. Özellikle yeni doğan bebeklerin ciltleri hassas olduğu için, havlunun iç kısmı yumuşak ve su emici şekilde dizayn edilen bebek havlularında, baş kısmı için üçgen bir kapüşon bulunur. Bebeğinizi banyo yaptırdıktan sonra kapüşonunu başına geçirip, havlunun kalan kısımları ile bebeğiniz kurutabilirsiniz. Yumuşacık olan bu havlular, bebeklerinizi banyo sonrası losyonları, kıyafetlerini giydirene kadar içerisinde güvenle tutabilecek, bebek banyosu ve banyo sonrasını adeta bir eğlenceli seremoni haline getirebilecek, bebeğinizle verimli zamanlar geçirip, aranızdaki duygusal bağı arttırmış olacaksınız.

Bebek bekleyen bir tanıdığınız varsa, bebek havlusu hediyelik bir eşya olarak da oldukça faydalıdır. Bebek bekleyen sevdiklerinizi bebek havlusu satın alarak mutlu edebilirsiniz. Farklı renklere ve birbirinden eğlenceli bebek havlusu modellerini sitemizden temin edebilirsiniz. Bebek banyo havlusu fiyatlarını sitemizden inceleyip, bebeğinize veya sevdiklerinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Kidboo, Bebitof, İdil Baby, Sevi Bebe, Eponj Baby, Intex, Veo Baby, BabyNeo, Baby Jem, BebedorTaç bebek havlusu gibi kaliteli markaların ürünlerini cimri.com’dan en uygun fiyata temin edip, güvenle kullanabilirsiniz.