Bebelina Bebek Battaniyesi

En Ucuz Bebelina Bebek Battaniyesi Fiyatları

7 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Malzeme

Gözümüzün bebeği bebeklerimizi soğuk havalarda dış etkenlerden ve rüzgardan korumak, uyurken sarıp sarmalamak için sıkça kullandığımız bebek battaniyesi, çocuklu evlerin olmazsa olmazı. Siz de zevkinize en uygun modellere, kız ve erkek bebekler için farklı renk seçeneklerini bir arada bulabileceğiniz bebek battaniyelerine cimri.com'dan ulaşabilirsiniz!

Bebek Battaniyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek battaniyesi alırken öncelikle kullanacağımız mevsime uygun bir seçim yapmanız gerekmektedir. Kışlık bebek battaniyesi pamuklu ya da organik iplerden üretilmiş olmalıdır. Böylece bebek battaniyeyle temas etse dahi bir zararı olmayacaktır. Eğer tercihiniz yünlü bebek battaniyesi olacaksa yumuşak dokulu, bebeği kaşındırmayacak ve solunum problemleri oluşturmayacak seçenekler tercih edilmelidir. Bebeklerin cildi yetişkinlerden çok daha hassastır. Kanserojen boyalar ve kimyasallardan noksan battaniye kullanımı bebeğin sağlığı için çok önemlidir.

Bebek battaniyesi kullanılacağı mevsim şartlarına uygun olarak seçilmelidir. Kış aylarında kullanılacak battaniye kalın kumaştan ve koruyucu olmalıdır. Saçaklı ve sert kumaşlardan üretilen battaniyeler bebekleri rahatsız edecektir. Bahar ve yaz aylarında kullanılacak battaniyelerin daha ince, pamuklu kumaş ve iplerden üretilmiş olması gerekir. Bu mevsimlerde hava bir sıcak bir soğuk olduğundan bebeğin vücut ısısını dengede tutacak, bebeği terletmeyecek ya da üşütmeyecek battaniyeler tercih etmek doğru olacaktır.

Battaniyenin ağırlığı da önemlidir. Bebeklerin taşıyabileceği ağırlıkta, kas ve kemik gelişimlerini olumsuz şekilde etkilemeyecek bir bebek battaniyesi seçilmelidir.

Bebek Battaniyesi Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Bebeklerin cildi erişkinlerden çok daha hassastır. Kullanılan temizlik malzemesine bağlı olarak kolaylıkla allerjik reaksiyon gelişebilir. Sadece bebek giysileri ve nevresimleri için üretilen deterjanlar kullanılacağı gibi, parfümsüz ve renksiz deterjanlar da kullanılabilir. Sabun yerine çamaşır deterjanları tercih edilmelidir. Bebek battaniyesi için ağartıcı, yumuşatıcı ve güçlü leke çıkarıcılar kullanılmamalıdır. Bebeğinizin kıyafetleri gibi battaniyesini de diğer aile bireylerinin kıyafetleri ile yıkamamalısınız. Bebek battaniyesi, satın alındıktan sonra kullanıma başlamadan önce mutlaka yıkanmalıdır. Saklanırken de naftalin ve güve ilaçları kesinlikle kullanılmamalıdır. Bebek battaniyesinin düşük ısıda yıkanması tavsiye edilir.

Baby Centre, Sebi Bebe, Sunny Funny, Kids Buude, Bebetto, Kidboo ve daha birçok markanın birbirinden güzel bebek battaniyesi modelleri, farklı renk seçenekleri ile cimri.com'da sizlerle buluşmayı bekliyor!