Ebeveynlerin bebeklerine kolayca banyo yaptırabilmeleri için üretilmiş birçok ürün vardır. Bebek küvet fileleri, bebek banyo oyuncakları, göz yakmayan bebek şampuanları, bebek fileleri ve banyo küvetleri bu ürünlerden bazılarıdır. Bebek fileleri annelerin en çok işine yarayan ürünlerden biridir. File üzerindeki lastiklerle rahatlıkla küvete takılabilen bebek fileleri, bebeğin kaymasını engeller ve böylece rahatça yıkanabilir.

Bebek küveti çeşitleri nelerdir?

Bazı küvet modelleri, şişme olabileceği gibi, bazıları da plastiktir. Şişme küvetler, seyahatlerde de rahatlıkla yanınızda taşınabilir. Portatif özellikte olan bu küvetler sayesinde bebeklerinizi istediğiniz her ortamda rahatça yıkayabilirsiniz. Hatta dilerseniz, küvet taşıyıcı ürünleri alarak, küveti üzerine koyabilir, o şekilde de yıkayabilirsiniz. Bu ürünler üzerinde genellikle, sabun ve temizlik malzemelerini koymak için ayrıca alanlar da mevcuttur. Ayrıca, küvet süngerleri de kullanabilirsiniz. Böylece bebek suda batmaz, ağzına, burnuna su kaçmaz.

Bebekler nasıl yıkanır?

Bunun için, hijyenik bebek küveti, yıkama süngeri, bebek şampuanı, dilerseniz küvet süngeri, bebek banyo oyuncakları, bebek havluları ve banyodan sonra hemen giydirebilmek adına bebek giysilerini yanınıza almış olmanız faydalı olur. Bebeklerin banyo yapacağı ortamda cereyan veya açık cam bulunmaması önemlidir. Hava akımı sizi etkilemese de bebekleri etkileyebilir ve hasta olmalarına neden olabilir. Su sıcaklığı olarak 35-36 derece olması uygundur. Banyo sıcaklığı ise en az 25-26 derece olmalıdır. Banyoyu önceden ısıtabilir, su sıcaklığını ölçmek için de bebek banyo termometrelerini kullanabilirsiniz. Bebek banyo termometreniz yoksa, parmağınızı suya batırıp hislerinize göre de karar verebilirsiniz. Su ne çok sıcak ne de serin olmalıdır. Bebeğin banyosu mümkün olduğunca hızlı şekilde yaptırılmalı ve bittikten sonra da hemen kurulanıp giydirilmelidir. Banyo sonrası temiz kıyafetlerin hemen banyo ortamında bulundurulması bu nedenle önemlidir. Bebek banyodan çıkıp odaya geçerken bile üşüyebilir. Ayrıca soğuk odada giydirirken de üşüyebilir. Bu nedenle sıcak banyoda giydirmek daha sağlıklı olur. Sevi Bebe, OkBaby, Baby Jem, Bebedue, Ships Baby, Aqua Scale, Dreambaby, Soo Baby ve Bebe Jou marka en ucuz bebek küvetlerini, cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri listeleyerek fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

https://www.cimri.com/bebek-banyo-kuveti