Bebek arabalarından beklenen en önemli fonksiyonlarından biri de bebeği, yağmur, güneş ya da rüzgar gibi etmenlerden koruyabilmesidir. Bu amaçla bebek arabalarının üzerine genellikle portatif yapıda, açılıp kapanabilen özellikte tenteler eklenir. Pek çok bebek arabasında zaten bulunan puset tenteleri, harici olarak alınabilmektedir. Peki, en uygun fiyatlı bebek arabası tentesi ya da puset tentesi nereden alınır, bebek arabası tenteleri nasıl olmalıdır ve bebek arabası tentesi nasıl kullanılır...

  • Bebek Arabası Puset Tentesi Nedir?

    Bebek arabasının ya da pusetin üst kısmına yanlardan monte edilen bir örtüdür. Genellikle takılıp çıkarılabilen portatif yapıda olan tenteler, bebeğin üzerini örtmek için kullanılır. Yazın güneşli bir havada bebeği bebeğin yüzünü güneşten korumak ya da yağmurlu bir havada ıslanmasını önlemek önemlidir. Bu amaçla bebeğin yüzünü, kollarını bazen de bütün vücudunu tente ile örtmek gerebilir.

    Bebek arabalarında tente kullanmak gerekli mi, diye düşünüyorsanız, bebekle dışarı çıktığınızda her türlü hava koşulunun onu rahatsız edebileceğini göz önüne almalısınız. Bebeği tozdan, güneşten, aşırı sıcaktan, rüzgardan, soğuktan ve yağmurdan korumak için bebek arabası tentesi kullanmak kesinlikle gereklidir. Peki, bebek arabasının tentesi nasıl olmalı?

    Tenteler, bebeğin hava almasını önlememelidir. Bu amaçla da üzerinde gözenekler olmalıdır. Ayrıca şeffaf yapıda olanlar sayesinde bebeğin yüzünü görebilir, ağlayıp ağlamadığını, uyuduğunu ya da uyanmış olduğunu kontrol edebilirsiniz.

  • Uygun Fiyatlı Puset Tentesi Nereden Alınır?

    En ucuz bebek arabası pusetine cimri.com ile kolayca ulaşabilirsiniz. Fiyat karşılaştırma avantajı sunan cimri.com, farklı satış kanallarında aradığınız ürüne verilen fiyatları görmenize olanak verir.