Belli bir yaştan sonra bebeklere tuvalet eğitimi vermek gerekmektedir. Artık zamanı geldiğini düşündüğünüzde aile için zor bir dönem başlamış olur. Bu dönemde çocuğunuzu eğitim sırasında zorlayarak eğitime küstürmemek adına kesinlikle bilinçlenmeli ve bol bol araştırma yapıp okumasınız. Ayrıca bu bazen zorlayacak süreci aşabilmek adına belli ürünlerden destek alabilirsiniz. Destek alabileceğiniz ve işinizi kolaylaştıracak bu ürünlerden birisi alıştırma külotları adı verilen ürünlerdir.

Bebek Alıştırma Külodu Nedir?

Bebeğinizi tuvalete alıştırmak için başladığınız tuvalet eğitimi sürecinde işinizi kolaylaştırabilmek adına belirli ürünler vardır. Bu ürünlerden birisi de alıştırma külotlarıdır. Bebeğinize tuvalet eğitimi sürecinde kesinlikle bez giydirmemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü bez giydirmek bu süreci tamamen başa sarmanız anlamına gelmektedir. Bu nedenle belli durumlarda beze ihtiyaç duyduğunuz taktirde bez yerine bu ürünleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Bebeğiniz tuvalete alışma sürecinde dışarı çıktığında zaman altına kaçırdığı taktirde altını koruduğu için sizin ve bebeğiniz için rahatlık olacak. Özellikle yaz aylarında normal bezlere nazaran daha rahat olmaları nedeniyle sıcak yaz günlerinde bebeğinizi rahat ettirecek ürünlerdir.

Gün içinde dışarı çıktığınız zaman bebeğinize giydirebileceğiniz ve sizi oldukça rahat ettirecek bu ürünleri gece kullanmak yerine bebeğinizin yatağının altına muşamba sermeniz daha doğru bir yol olacaktır. Böylelikle bebeğiniz altına kaçırdığı taktirde bunu fark edecek ve değiştirmeniz için yanınıza gelecektir. Diğer türlü bebeğiniz alıştırma külotlarının rahatına alışarak geceleri altına kaçırmaya devam edebilir. Buna dikkat ederek belirli zamanlarda bebeğinizin de rahat etmesi açısından alıştırma külotlarını kullanabilirsiniz.

Tuvalete alıştırma sürecinin başlarında kullanarak hem sizi hem bebeğinizi rahat ettirecek tuvalet alıştırma külodu çeşitlerini en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da bulabilirsiniz!

Bebek Alıştırma Külodu Nasıl Kullanılır?

Yapısı itibari ile külot şeklinde olduğu için bebeğiniz bunu fark edecek ve çişi geldiği taktirde bunu size söyleyecektir. Elbette durum tam tersi olup bebeğiniz altına kaçırmaya devam da edebilir fakat böyle durumlarda sabırlı olarak onunla konuşmalısınız. Altına kaçırdığı taktirde külodun emici yapısı sayesinde bebeğinizi rahatsız edecek ya da üstünü kirletecek bir sonuçla karşılaşmazsınız. Normal külot gibi giydirerek kullanabilirsiniz. Gece ve gündüz alıştırma külotları olarak iki çeşidi bulunan bu külotlardan size uygun seçenekleri seçebilirsiniz. Gece külotları yapı itibari ile gündüz kullanılanlara nazaran daha korunaklı ve daha emici yapılara sahiptir. Tuvalet eğitimine geçiş döneminde kullanabilirsiniz.

Gece ve gündüz olarak iki çeşidi bulunan bu ürünlerin en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünlerini Cimri.com’da bulabilir ve hemen sahip olabilirsiniz!