• Bazalar en basit tanımıyla, yatağın yerden yüksekte durmasını sağlayan, depolama ve yükleri de kaldırma işlevlerini yerine getiren aynı zamanda deri ya da kumaş ile kaplanmış yatak çerçeveleridir. Şimdi siz de, size ve ihtiyaçlarınıza en uygun baza modellerini, Nav Decoration, Alper Banyo ve Metalia gibi markalardan en ucuz fiyatlarla karşılaştırabilir ve ulaşabilirsiniz!

 • Baza Çeşitleri Nelerdir?

  Bazalar tek kişilik ya da çift kişilik olarak değişiklik göstermektedir. Ancak aynı zamanda, yuvarlak veya kör baza olarak adlandırılan baza çeşitleri de bulunmaktadır. Bazalar genellikle yatak başlıkları ile birlikte kullanılır. Yatak başlıklarına da Mobilya ve Dekorasyon kategorisinin altından ulaşabilirsiniz. Kör bazaların altında depolama alanı bulunmazken amacı sadece yatağı yukarıda tutmaktır. Evde kullanmak için ideal olan baza türü ise içine yük koyabileceğiniz baza çeşitleridir.

 • Baza Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Bazalar, depolama özelliği bulunmasından dolayı kullanışlı bir mobilyadır. Size en uygun baza türünü öncelikle ihtiyaçlarınızı belirleyerek sonrasında da kullanacağınız alana göre seçmelisiniz. Küçük bir odaya sahipseniz bazalar yük kaldırmak açısından hayat kurtarıcı olabilmektedir. İkinci olarak da bazanızın nasıl bir tasarıma sahip olacağını, genel odanızın dekorasyonuna bağlı bir şekilde seçebilirsiniz. Deri ya da kumaş olması ve ne renk olacağı, odanızda geniş bir alan kaplayacağından önemlidir. Baza seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise; yatağınızın boyutu ile seçtiğiniz bazanın boyutunun uyumlu olup olmadığıdır.

 • Baza Gıcırtısı Nasıl Giderilir?

  Bazalar eskidikçe zamanla gıcırtı yapabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, öncelikle köşe bağlantı noktalarını kontrol etmek size zaman kazandıracaktır. Bu gıcırtıların bazanızdan geldiğine emin olduktan sonra, pas sökücü kullanarak yağlandırmış olacak ve bu sesten kurtulmuş olacaksınız. Yağ kullanırken, yatağa ya da bazanın etrafındaki kumaşa bulaşmamasına özen göstermelisiniz.

 • Baza Fiyatları Nelerdir?

  Baza fiyatları, seçtiğiniz markanın modeline ve baza çeşitlerine kadar değişiklik göstermektedir. Kumaş ya da deri olması, kör baza ya da depolama alanı olan baza çeşidi olması bu fiyat değişikliğinin en büyük etkenlerinden biridir.En ucuz baza seçeneklerine Cimri.com ayrıcalığı ile size en uygun modeline sahip olabilirsiniz!