Kaliteli bir uyku için birçok şartın bir arada olması gerekmektedir. Uygun bir sıcaklık, kaliteli bir yatak ve yastık bu şartlardandır. Fakat en çok dikkat edilmesi gereken, bedeni terletmeyecek ve üşütmeyecek bir pijamadır. Vücudu sıkmayan bir pijama; rahat bir uyku konforu sağlar. Siz de en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da Derya Kurşun, Pierre Cardin, Anıt, Polat Yıldız gibi markaların en ucuz bayan pijama çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Bayan Pijama Nedir?

Genellikle pamuklu kumaşlardan üretilmiş, yazlık ve kışlık modelleri bulunan, alt ve üst olarak iki farklı parçadan oluşan bayan gece giysisidir. Gecelik ile rahat edemeyen bayanların tercihi; bayan pijama takımından yana olur. Bayan pijama üstü uzun kollu, kısa kollu veya askılı şekilde üretilir. Bayan pijama altı ise; uzun, kapri ve şort şeklinde piyasaya sunulurlar.

Bayan Pijama Çeşitleri Nelerdir?

Kadınlara ait her şeyde olduğu gibi pijamalarda da çok fazla çeşitlilik vardır. Genel olarak yazlık ve kışlık olarak ikiye ayrılır. Yazlık bayan pijama; pamuklu ince kumaşlardan üretilir. Yazlık pijamalar genelde kısa kollu üste ve şort alta sahiptir. Sıcak havalarda terletmeyen yapısıyla rahat uyku imkânı sunar. Kışlık bayan pijama; nispeten daha kalın pamuklu veya polar kumaşlardan imal edilirler. Uzun kollu üst ve uzun alt olarak takım yapılırlar. Özellikle kış gecelerinde sıcak tutan yapısı sebebiyle çok tercih edilirler. Bayan 3’lü pijama takımı; kısa kollu üst, uzun alt ve şort alt gibi 3 farklı parçanın birleştirilmesiyle oluşturulur. Bayan hamile pijama çeşitleri ise; hamile kadınların rahat edeceği modellerdir. Hamilelikte genişleyen bel çevresini rahat ettirmek için üst pijama daha bol olurken, alt pijama lastiği daha esnek olacak şekilde yapılırlar. Saten pijama takımı; genelde beyaz, siyah ve kırmızı saten kumaşlardan üretilen çeşitlerdir ve farklı tarzlara hitap ederler. Bayan pijama takımları gece giyilmesinin yanı sıra ev giysisi olarak ta kullanılır. İşten eve gelen bir kadın, rahat pijama takımlarını giyerek dinlenebilir. Pijama seçiminde dikkat edilmesi gerekenler; iklim koşulları ve beden ölçüleridir. Cepli, düğmeli, dantelli, saten, desenli gibi birçok bayan pijama modelleri arasından kendiniz için en uygun olanı seçebilirsiniz.