• Kadın giyim kategorisinde bulunan bayan montları özellikle kış günlerinde sizi sıcacık tutmaktadır. Birçok farklı tarzda, renkte ve desende bulabileceğiniz bayan montları, aynı zamanda şıklığınızı tamamlayacak kıyafetler de olabilmektedir. Cimri’de Bonprix, Deriza, Only, Flo Clo, Armani gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun bayan mont modellerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile dilediğiniz modele sahip olabilirsiniz.

  • Vücudunuza Göre Doğru Bayan Montu Nasıl Seçilir?

    Bayan montlarının seçiminde de diğer kıyafetler gibi seçimlerinizi vücut ölçüleri belirlemektedir. Her bedene her giysiyi uydurmak nasıl mümkün olmuyorsa aynı şey bayan montları için de geçerlidir. Vücudunuza göre bayan montlarını seçmek hem şıklığınızı tamamlayacak hem de güzel görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bacaklarınız gövdenize göre daha kısa ise; kısa ve vücuda oturan bayan montlarını tercih edebilirsiniz. Böylece bacaklarınız olduğundan daha uzun görünecektir. Eğer kendinizi çok zayıf hissediyorsanız; kalın veya şişme bayan montlarını tercih etmek sizi daha yapılı gösterecek ve aynı zamanda da soğuk kış günlerinde sizi bir hayli ısıtacaktır. Kalçalarınız geniş ise bilinenin aksine bayan mont tercihinizi kısa modellerden yapmak sizi daha zayıf gösterecektir. Uzun ve ince yapılı bir vücut tipine sahipseniz her tür bayan montu rahatlıkla giyebilirsiniz. Ancak vücudunuza oturan ve kalçanın üzerinde biten bayan mont modelleri çok daha şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

  • Su Geçirmez Bayan Montları Nasıl Temizlenir?

    Su geçirmez bayan montları, vücudu ıslanmaktan koruduğu için yağmur ya da kar yağışlarında sıkça tercih edilmektedir. Ancak zorlu kış günlerinde yağmur ve kar bayan montlarının kirlenmesini kolaylaştırmaktadır. Siz de su geçirmez bayan montlarınızda oluşan kirleri, yıkayarak ya da lekeleri çıkararak temizleyebilirsiniz. Bayan montlarının temizliği için ihtiyacınız olan malzemeler; leke çıkarıcı, yumuşak diş fırçası, su, toz deterjan ve su geçirmez bayan montuna özel bir sıvı deterjandır. Bayan montunuzda oluşan lekelerin üzerine leke çıkarıcıyı sürerek, diş fırçası yardımıyla lekeleri ovabilirsiniz. Ilık suyun altında lekelerini durulayacağınız bayan montunuzu, hassas toz deterjanı ekleyerek elinizde yıkayabilirsiniz. Durularken bayan montunuzu sıkmamanız gerekmektedir. Bayan montunuzun şeklinin bozulmaması için sağlam bir askıya asarak kurutmanız, zarar görmesini engelleyecektir. Siz de zevkinize en uygun bayan mont modellerine Cimri’den ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.