Bataryalar

Bataryalar Fiyatları

2976 Ürün gösteriliyor.
Bataryalar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bataryalar modelleri ve Bataryalar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bataryalar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Zore, Ally, Essence, S-Link. 2976 adet Bataryalar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bataryalar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bataryalar markası:

2021 yılı Bataryalar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Haziran 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2977 Bataryalar modeli içerisinde en ucuz Bataryalar fiyatı 7.5 TL iken, en yüksek Bataryalar fiyatı 54801.58 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bataryalar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Haziran 2021 tarihinde ortalama Bataryalar fiyatı ise 228.47 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bataryalar Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Artema A41078 Punto Deco Banyo Bataryası
Artema A41078 Punto Deco Banyo Bataryası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bataryalar

Banyo bataryalarının çok farklı tarzda çeşitleri vardır. Modern banyolar için metal malzemeler, klasik banyolar için ise daha çok pirinç malzemeler tercih edilir. Antik banyo bataryalarında tasarım olarak mermer parçalarda kullanılır. Banyo bataryasının uzun ömürlü olması için mekanın su tesisatının da sorunsuz olması gerekir. Sonradan oluşabilecek bir sorun bataryaya da zarar verir. Günümüzde tasarım ve dekorasyonun banyolarda da ön plana çıktığı görülür. Eski tip tekli levyelerin yerine ikili evyeler kullanılır. Mermer, traverten, patlama taş gibi malzemeler de levyeler de sıkça tercih edilir. Banyo lavabo bataryalarının boyu lavaboların yüksekliğine, bataryanın koyulacağı alandaki aynanın kullanıldığı ölçülere göre değişkenlik gösterebilir. Modern tasarımlarıyla yenilikçi ürünler üreten firmalar klasik dikey bataryaların da dışına çıkarak yatay olarak kullanılan bataryalar üretmeye başlamışlardır. Dekorasyonda farklılık yaratmak isteyenler bu tip ürünleri tercih ederler. Artık ev dekorasyonunda yalnızca oturma alanları değil banyo ve tuvalet gibi mekanlarda önemlidir. Buralarda da farklı görünümlerde banyo batarya takımı kullanılarak yenilikçi tarzlar yakalanır. 

Batarya Model ve Çeşitleri Nelerdir

Bataryalar duşlar ve lavabolar için farklı tasarımlarda üretilir. Lavabolar için üretilen bataryalar sıcak soğuk girişlerini tek musluktan ayarlanacak şekilde tesisata bağlanır. Pirinç malzeme kullanılarak üretilen musluklar krom kaplamadır. Musluk modelleri temelde uzun ve kısa musluklar olarak ikiye ayrılır. Uzun modeller de kuğu tasarımı kullanılır. Bu modeller tek musluğa sahiptir. Sıcak soğuk su ayarı musluğu sağ ve sola çevirerek ayarlanır. Ürünün uzun süre kullanımında suya maruz kalmasından yanan bir zarar görmemesi için paslanmaz malzeme kullanılır. Musluk tesisatları için 40 cm flex boru banyo batarya setinin içinde hazır bulunur. Kısa bataryalar uzunlara göre tasarım olarak farklılık gösterir. Bazı bataryalar musluk girişinden kullandıkları malzeme ile su tasarrufu sağlar. Ürünün iç kısımlarının kireçlenmemesi için de özel malzeme kullanılır. Ayrıca ürün başlığında farklı su püskürtme kademeleri bulunur. Bu kademeler su israfını önlemek açısından önemlidir. Çift ayarlama panelli uzun bataryaların su basıncı 3-4 bar arasındadır. Çıkış ucu uzunluğu 14 cm olan bataryaların çıkış ucu yüksekliği ise 16,5 cmdir. Lavaboların boylarına göre batarya boyları da değişkenlik gösterir. Yüksek lavabolar için üretilmiş uzun bataryaların boyu 39 cm’dir. Isı ve debi ayarları mevcuttur. Bu ürünleri su girişleri de farklılık gösterir. Kısa boylu bataryalarda ise ortalama uzunluk 17 cm civarındadır. Banyo lavabo bataryası krom malzeme kullanılarak da üretilebilir. Metallerin aksine krom malzemeler altın, gümüş, bakır gibi farklı renklerle kaplanır. Batarya kartuşları da fotoselli, seramik gibi farklılık gösterir. Her modelin ideal çalışma basıncı, perlatörü, kartuşu ve cm bilgileri kullanım alanına göre değişir. Banyo batarya çeşitleri  markaların müşteri segmentine göre de değişir. Ayrıca bataryalar garanti kapsamında olan ürünlerdir. Banyolardaki diğer bir bataryanın kullanıldığı alanlar ise duşlardır. Duş bataryalarının sıcak ve soğuk girişleri ayrı ayrıdır. Banyo bataryalarının duş seti içerisinde duş başlığı, duş kolonu, duş sistemi, duş spiralleri gibi farklı ürün çeşitleri vardır. Duş sistemleri gösterge paneline sahip bir çok özelliği olan gelişmiş teknolojinin bir ürünüdür. Masaj yapabilme fonksiyonları genel olarak en ön plana çıkan özellikleri arasındadır. Tepe duş başlıkları da bu açıdan farklı modellere sahiptir. Kare ve yuvarlak şekillere sahip duş başlıkları kademeli kontrol sistemleri ile su püskürtür. Ürünler ile birlikte markalar yedek parça da gönderirler. Bataryaların kurulum kılavuzları da ürünün paketi içerisindedir. Bataryalar demonte özelliğine sahip olduğu için kişinin kendisi tarafından da kolayca kurulur. 

Bataryaların Fiyatları

Banyo batarya fiyatları markadan markaya göre değişir. Fiyat aralığı geniş olmalarının yanı sıra bataryanın uzun ömürlü bir ihtiyaç olması kalitesini ön plana çıkarmaktadır. Kaplama bataryalar daha ucuz olmasına rağmen çok tercih edilmezler çünkü özellikle suç içerisinde bataryanın suyla temas etmesi zamanla kireçlenme yapar. Bu da ürünün işlevselliğini yok etmeye başlar ve görüntüsünü bozar. Bu yüzden bataryaların ortalama fiyatlarda tercih edilmesi bu tarz sorunları ortadan kaldırır. Bazı bataryalar seç halinde satıldığı için daha uygun fiyata gelir. Banyo ve lavabo setleri aynı paket içerisinde takım olarak satılır. Banyo batarya markaları özellikle internet üzerinden satış yapanlar ürünlerin açıklama kısmında kullanılan malzemeleri tek tek açıklar. Buradan fiyatlandırmanın neye göre yükseldiği anlaşılır. Duş paneli olarak satılan masaj yapma özelliğine sahip, led ekranından panelin tüm özelliklerinin kontrol edilebildiği sistemler diğerlerine göre daha pahalıdır. Aynı etki duş başlığının özellikleri dikkate alınarak satın alındığında da alınabilir. 

Batarya Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Su tüketimin özellikle duşlarda fazla olması duş başlıkları seçimi ile önlenebilir. Batarya satın alırken öncelikle su tasarrufu özelliği olup olmadığına bakılmalıdır. Üründen ürüne değişiklik göstermekle beraber banyo batarya modellerinde 3 bar basınçta su akış miktarı dakikada 9,6 lt. ancak “ST”li kodlarda ise dakika da 5lt dir. Su tasarrufundan sonra bir diğer önemli konu bataryanın malzemesidir. Malzemelerin kaliteli olması, kireç tutmaması önemlidir. Aksi takdirde ürün kullanıma bağlı olarak zarar görür ve değiştirmek zorunda kalınır. Markaların dışında ucuz imalat yoluyla da bataryalar üretilir. Bu yüzden batarya satın alırken marka güvenilir ve bilinirliği de dikkat etmekte yarar vardır. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery