Spector Bass Gitarlar

En Ucuz Spector Bass Gitarlar Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Spector
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

   Bass gitar, genellikle pop, rock, caz ve funk müziğinde kullanılır ve kalın bir ses verir. Telli çalgılar sınıfındadır ve ilk olarak 1950 yılında üretilmiştir. Çoğunlukla 4 adet teli vardır ve günümüz müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarından biridir.

  • GİTAR GÖVDE MALZEMESİ SEÇİMİ NASIL OLMALI?

   Gitarlarda tonu belirleyen birçok unsur vardır. Bunlardan biri de gövdesi için ağaç malzemesi seçimidir. Gövde gitar için en önemli parçalardan biridir çünkü diğer parçalar gibi sonradan değiştirilemez. Gitarın diğer parçalarını değiştirebilirsiniz ancak gitarın ağacını değiştiremezsiniz. Ağaç seçimi tamamen kişisel bir tercihtir. Yani kategoride gitar için en iyi ağaç kavramı yoktur. Her ağaçta farklı bir tını ve tonal söz konusudur. Maun ağacından bir gövde tercih ederseniz, tizleri ve basları daha yuvarlak, midleri daha önde alırsınız. Bu ağaç ton olarak çok tercih edilir ve ağır bir ağaçtır. Kızılağaç ya da bir diğer adı ile alder ağacından yapılmış bir gitar tercih ederseniz gitar daha düz bir ekoya sahip olacaktır. Kullanımı yaygın ve maun ağacı kadar ağır bir yapısı yoktur. Bir diğer ağaç çeşidi olan dişbudak ağacından yapılmış gitarlar çok sıkı bas ve tizlere sahiptir. Midleri geride ve oldukça ağır bir ağaçtır. Agathis gövdeli bir gitar ise tonları mauna çok yakın olan gitardır. Ton ve karakteristik özellik bakımından oldukça kaliteli bir yapıdadır.

  • GİTARIN BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

   Gitarı kesinlikle nemden uzak tutmalısınız. Temizliği için deterjan ya da başka bir kimyasal madde kullanmamalısınız. Yumuşak bir bez ve özel gitar temizlecisi kullanmanız ürününüz için daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Gitarın gövdesini boyamamalısınız. Bu işlem ses ayarlarında bozulmaya sebep olacaktır. Gitar tellerini değiştireceğiniz zaman bütün telleri aynı anda çıkarmamalısınız çünkü tellerin klavyeye yaptığı basınç birden kalkarsa gitarınızın sapında bir eğrilik oluşabilir. Bu işlemi telleri tek tek çıkararak ve her çıkardığınız telin yerine yenisini takarak adım adım yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Farklı özelliklere sahip olan bass gitar çeşitlerine sitemizden kolayca sipariş verebilirsiniz. Üstelik dünyaca ünlü Schecter, Godin, Cort, Ibanez, Fender, Extreme gibi markaların güvencesi altında ürününüzü satın alabilir ve güvenle kullanabilirsiniz.