• Kişisel bakım gereçleri kategorisindeki baskül ve tartılar, analog ve dijital olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Farklı hafıza seçeneklerine ve kapasitelere sahip olan tartılar bulunmaktadır. Cimri’de Beurer, Sinbo, Goldmaster, Bluehouse ve Arzum gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun tartıları bulabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Doğru tartı nasıl kullanılmalıdır?

    Tartı kullanımlarında bazı hatalar yapıldığından, tartılara karşı bir düşmanlık ya da mesafeli duruş söz konusu olmaktadır. Pek çok kişinin üzerine çıkarken çekindiği tartılar ile aslında dost olmak hiç zor değildir. Tartıya çıkıldığında yapılan ölçümler arasındaki farklılığı anlayabilmek için ilgili uzmanlardan destek almak aslında yapılacak en doğru davranış olacaktır. Kişiler, diyet yaptıkları süreçte kaçamakların yaşandığı esnada ağırlık kaybı ile karşılaştığında moral kazanabilmektedir. Bu küçük kaçamaklara rağmen tartıya çıkıldığında kilo vermiş gözükmek herkesi motive eden bir durum oluşturmaktadır. Ancak bazı durumlarda bunun aksi ile karşılaşılabilir. Bu noktalarda en önemli nokta, vücut ağırlığını etkileyen pek çok etken bulunduğu ve tartıya çıkıldığında bu etkenlerin gerçekleşmesidir. Tartıya çıktığınızda ideal bir tartım ile karşılaşmak için yapmanız gereken belirli önemli durumlar bulunmaktadır. Haftada bir kere tartılmanız, aynı tartıyı kullanmanız ve aynı kıyafetler ile tartılmanız gerekmektedir. Efektif bir sonuç elde edebilmek için kahvaltı öncesinde tartılmanız da doğru ölçümü size sunacaktır.

  • Tartılırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

    Tartı kullanımı sırasında kıyafet faktörü oldukça önemli bir etkendir. İlk tartımda kullandığınız kıyafetleri kullanmadığınız zaman aradaki farkın oluşması kaçınılmaz bir son olmaktadır. Tartı kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bir şeyler atıştırdıktan sonra tartılmaktır. Öğlen ya da akşam yemeği kişilerin ağırlığına yaklaşık olarak 1000 gram eklediğinden tartı kullanımında sonuçların değişmesi son derece doğal olmaktadır. Kahvaltı öncesi tartılmak ve akşam tartı kullanıldığında ortaya çıkan farkın sebebi de yedikleriniz ile birlikte vücudunuza eklenen ağırlıklardır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise; kahvaltı öncesinde tartılmaya özen göstermektir. Eğer bir hafta içerisinde kahvaltı öncesi tartınızı kullandığınız taktirde kilonuzda değişim var ise ona göre bir değerlendirme yapmanız daha doğru olacaktır.

    Siz de vücut ağırlığınıza en uygun tartılara Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile hemen sahip olabilirsiniz.