Voit, Delta, Altis, Mikasa, Striker, Busso markalı en ucuz basketbol ürünlerini cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Basketbol, özellikle gençler arasında oynanan bir spordur. Basketbola özgü atlama ve zıplama hareketleri, gençlerin gelişimleri sırasında boylarının daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Bu nedenle aileler çocuklarını hem spor yapması hem de boylarının hızlı uzaması için basketbol kurslarına gönderirler. Kurs harici bahçede antreman yapabilmek için üretilmiş basketbol malzemeleri de vardır. Basketbol malzemeleri, amatör veya profesyonel olarak basketbol oynayan kişilerin ihtiyaç duyduğu malzemelerdir. Basketbol topu, basketbol filesi, basketbol potası, basketbol çemberi, basketbol ağı, taktik tahtası ve birtakım koruyucu ekipmanlardan oluşan birçok basketbol ekipmanı vardır.

Ucuz basketbol ürünleri nereden bulunur?

En ucuz basketbol aksesuarlarını, cimri.com sitesinde, diğer spor ürünleri kategorisi altında bulunan, basketbol ürünleri sekmesinden görüntüleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Cimri.com aradığım basketbol malzemelerini en ucuz şekilde satan online alışveriş mağazalarını senin için gezerek, tek tıkla karşına getirir.

Basketbol kolluğu ne işe yarar?

Basketbol kollukları, kaslara gelecek darbelerden korunmak amacıyla takıldıkları gibi, aksesuar olarak da kullanılabilmektedir.

Basketbol potasının özellikleri nelerdir?

Basketbol potası, basketin atıldığı çember biçimli bir basketbol ürünüdür. Antreman potalarında genellikle fiber panya kullanılır. Akrilik, fiber, temperli cam gibi panya çeşitleri vardır. Basketbol filesi ile basketbol potası, özel kancalarla bağlanır. Bazı basketbol potaları sabit, bazıları ise esnektir. Sporcu smaç bastığında potanın esnediğini, basketbol maçlarından görmüşüzdür. Hidrolik basketbol potaları bu amaçla kullanım için uygundur. Pota çemberi genellikle NBA standartlarında ve turuncu renklidir, ancak özel kullanım için farklı renk alternatifleriyle üretilmiş renkli potalar da vardır. Çocukların antremanları için yüksekliği ayarlanabilir basketbol potaları da vardır. Yere sabitlenerek kullanılırlar. Bahçelere rahatlıkla kurulabilir özelliktedirler.

Basketbol file çeşitleri nelerdir? Basketbol filesi nasıl takılır?

Demir fileler, daha çok sokak basketbolunda kullanılır. Kısa ve uzun fileler, topun basket çemberinden girdikten sonra, bir süre filede kalarak veya direkt olarak parkeye düşmesini sağlar. En kolay bulunabilir file çeşidi, ince ve uzun filelerdir. Basketbol çemberinin kancalarına takılır. Kanca yok ise gemici düğümü atılarak takılabilir.