Zen Bahçe Minderi

En Ucuz Zen Bahçe Minderi Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Zen
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

BAHÇE MİNDERİ NEDİR?

Minder, içi pamuk ve benzeri materyallerle dikilmiş bir oturma aracıdır. Bahçe minderleri de bahçelerde kullanılan, oturmaya ve yaslanmaya yarayan kullanışlı bir üründür.

Apolena, Dekorjinal, Aliz, Apollo, Gravel, Prado, Blooma, Zen ve Caliente marka minderleri, en uygun fiyatla cimri.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bahçe minderi nasıl dikilir?

Bahçe minderi dikimi, ev hanımlarının boş zamanlarında sürekli oturdukları evdeki bahçeleri ya da yazlık evleri için kolaylıkla yapabileceği bir iştir. Bunun için öncelikle minderin ölçüleri önden arkaya almak suretiyle alınır. Bu minderin dikiminde fazladan 2 santimetre dikiş payı bırakılır. İkinci iş olarak en ölçüsü yine 2 santimetre pay bırakılarak alınır. Daha sonra yan parçanın en ve boy ölçüsü fazladan 2 santimetre eklenerek alınır. Bahçe minderi dikiminde önemli noktalardan biri de yan parçanın uzunluğunu fermuarın nereye gelmesini istiyorsak ona göre ayarlamamızdır. Bu ölçüler iki yanda da olacağı için iki tane keseriz. Fermuar başlangıç ve bitiş noktası belirlendikten sonra en ve boy ölçülerine 2 santimetre eklenir. Bütün parçaların kenarları zik zak ayarında dikilir. Bahçe minderi dikiminde fermuar parçasına 1 santimetre içeriden çizgi çizilir ve yüzler birbirine bakacak şekilde iğnelenir. Dikiş ayarında işlemler yapılır. Dikilen kısım açılır ve dikiş makinası fermuar ayarına alınıp ortaya gelecek şekilde dikilir. Fermuarı kapatan orta dikiş sökülür ve fermuar başlığı takılır. Fermuar önce uzun sonra kısa tarafa geçirilir ve yan parçalar eklenir. Büyük parçanın ortası açılır, yan parçalar ayarlanıp çizilir. Çizilen yerler eşitlenir ve ön yüzler birbirine bakacak şekilde dikilir. Kumaşlar üst üste ayarlanır. Bahçe minderi dikiminde büyük parça sonuna kadar dikilmez, yan parçalar üstten başlayarak dikilir. Yan parçalar birleşince, altta bıraktığımız köşeler fermuarlı kısma iğnelenir. Köşeler ovalleyerek dikilir.

Bahçe minderinin kumaşları nasıl olur?

Bahçe minderi kumaşları, desenli ve desensiz olarak ikiye ayrılabilir. Daha hareketli bir yaşam tarzına sahip olan insanlar desenli ve çok renkli kumaşları tercih ederken, sade bir hayatı tercih edenler genelde düz renkleri ve desensiz kumaşları tercih ederler. Birçok marka her alana özel tasarımlar sunarak insanların bu minderin kumaşı ihtiyacını gidermekte ve arzu ettikleri şekilde bahçe minderlerini tasarlayabilmelerine imkân sunmaktadır.

https://www.cimri.com/bahce-minderi