İkiler Bahçe Hortumu

En Ucuz İkiler Bahçe Hortumu Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
İkiler
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Bahçe sulama, pek çok kişinin keyifle yaptığı işlerden biridir. Akşam güneş batarken, ekinlerin, ağaçların arasında dolaşıp sulama yapmak, sıcaktan kavrulmuş toprağın suyu emerken çıkarttığı kokuyu hissetmek birçok kişi için oldukça keyiflidir. Ender, Verve ve Flexo markalı en ucuz bahçe hortumu çeşitlerini, cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Bahçe sulama, nasıl daha kolay yapılır?

Sulama yaparken keyif kaçıran şeyler, hortumun katlanması, hortumun musluktan çıkması, hortumun diğer ucunun bir fideyi kırmakta olması gibi şeylerdir. Hortum katlandığında, içeride basınç oluşur ve genellikle bu nedenle hortum musluktan çıkar veya sulama başlığınıza su gelmez. Bu durumda bütün hortumu takip edip nerede katlandığını bulup düzeltmeniz gerekir. Sulama sırasında, hortumla musluk arasında hortum bağlantısı kullanılması, hortumun musluktan çıkmasını engeller. Sulama yapılırken, hortum çekile çekile bahçenin içinde dolaşılır, ancak bu esnada hortumun diğer tarafları fidelerin üzerinden geçebilir. Dikkat edip, kontrol etmek faydalı olur. Bahçenizi sulamak için ihtiyacınız olan en ucuz bahçe sulama hortumlarını cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri listeleyerek fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Bahçe hortumu ölçüleri ne kadardır?

Bahçe sulamakta kullanılan bahçe hortumları 20 metre, 30 metre gibi metrelerle satılırlar. 5 metre veya 50 metre olan bahçe sulama hortumları da vardır. Sulama alanının büyüklüğüne göre kaç metre hortum kullanılacağı belirlenebilir. Spiralli, örgülü, şeffaf veya renkli gibi modelleri vardır. Bu hortumlar genellikle hortum makarasına sarılı olarak muhafaza edilirler. Hortum makarası, hortumun düzgün durmasını sağlarken, sulama başlığı, sulamanın daha verimli ve istenilen şekilde yapılabilmesini sağlar. Örneğin, bazı bitkileri yağmurlama sularken, bazı ağaç tipi bitkileri köklerinin etrafındaki boşluğu su ile doldurarak da sulayabilirsiniz. Hortum, hortum makarası, hortum bağlantıları ve sulama başlığını birlikte alarak bahçe hortumu setinizi tamamlamış olursunuz.

Bahçe hortumu fiyatları ne kadardır?

Bahçe sulama hortumlarının fiyatları, hortumun çeşidine ve markasına, uzunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. En ucuz sulama hortumlarını, cimri.com sitesinde, bahçe sulama kategorisi altında yer alan, bahçe hortumu sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, 5 metre, 7 metre, 20 metre, 50 metre, spiralli, örgülü gibi bahçe hortumu çeşitlerini inceleyerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

https://www.cimri.com/bahce-hortumu

Su Hortumu Nedir?

Bahçede çim sularken ya da otomobilinizi yıkarken, çamaşır ve bulaşık makinelerine su giriş-çıkışı esnasında, kısacası suyun kullanıldığı her alanda farklı türleriyle hayatı kolaylaştıran bir üründür su hortumları. Ender, Flexo gibi markalara ait en kaliteli su hortumu çeşitlerini Cimri’de ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz.

Genellikle plastikten üretilmiş, bir noktadan diğer noktaya kirli veya temiz su akışı sağlamak amacıyla yapılmış hırdavat ürünüdür. İşlevselliği sayesinde bahçe işlerinden evlere, sanayiden inşaata birçok farklı kullanım alanı bulunan su hortumu çeşitleri; PVC, kauçuk, çelik gibi malzemelerden üretilir.

Su Hortumu Çeşitleri Nelerdir?

Malzeme türüne, işlevine ve ebatlarına göre su hortumu çeşitleri, sürekli gelişen bir ürün gamına sahiptir. Makaralı su hortumu; uzak yerde yapılacak sulamalar sonrasında hortumu toplama zorluğunu ortadan kaldırmak için dizayn edilmiş hortum sarma sistemine sahiptir. Büyük tarla ve bahçe gibi yerler için çok idealdir. Spiral hortum; sağlam bir yapıda üretilen bu hortum çeşidi çektikçe uzama özelliğine sahiptir. Genel bahçe sulamalarında fazla yer kaplamaması sebebiyle tercih edilir. Şeffaf su hortumu; örgülü ve çeşitli renklerde üretilen, bahçe sulama işlerinde kullanılan hortumlardır. En bilinen çeşittir. Esnek su hortumu; su basıncı arttıkça kendiliğinden genişleme özelliğine sahip su hortumu tipidir. Her türlü su emme ve basma işlerinde genel amaçlı kullanılır. Flex su hortumu; sıcak soğuk su bağlantı hortumudur. Lavabo, mutfak gibi yerlerde çeşmeye suyun gelmesini sağlar. Bağlantı noktası farklı olan çeşitleri mevcuttur.

Bir başka su hortumu tipi; çamaşır ve bulaşık makinesine su bağlantısı yapılmasına olanak veren su giriş hortumudur. Diğer ismi temiz su hortumudur ve ince yapılıdır. Çamaşır ve bulaşık makinesindeki kirli suyun atılması amacıyla kullanılan su çıkış hortumu; kalın ve spiralli yapıdadır. Aynı zamanda kirli su hortumu da denir. Özellikle beyaz eşyanın su hortumu seçimi kaliteli olmalıdır. Kalitesiz bir hortum; makinenin su alma veya su boşaltma esnasında kırılmasına, çatlamasına yol açabilir.

Su hortumu seçiminde; ihtiyaç alanınızı iyi belirlemelisiniz. Nerede, hangi iş için kullanacağınızı belirlemek, seçim yapma aşamasında size kolaylık sağlayacaktır. Cimri’de bulunan birçok su hortumu çeşitlerinden dilediğinizi en ucuz fiyata kolaylıkla alabilirsiniz.