Alpi Avize

En Ucuz Alpi Avize Fiyatları

8 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar
 • Bir evin dekorasyonunun olmazsa olmazı avizeler, sadece aydınlatma değil şıklığı ile de evinizin gözde parçası haline gelir. Farsça kökenli bir kelime olan ve asılan şey anlamını taşıyan avizeler, günümüzde Doğu ve Batı medeniyetlerinde de ortak bir yapıya dönüşmüştür. Günümüzde bir çok çeşidi bulunmaktadır. cimri.com’da da sizlere onlarca markanın birbirinden farklı en ucuz avize çeşitlerini sunuyoruz. Dilerseniz dekoratif aydınlatma kategorisinden de daha farklı aydınlatma seçeneklerine göz atabilirsiniz.

 • Avize Bakımı Nasıl Yapılır?

  Kristal avizeler parıltısı ile evin en şık ve gösterişli dekorudur. Yapısı dolayısı ile kırılmaya olan yatkınlıkları bulunan kristallerin temizliği, bu ihtişamını kaybetmemesi için düzenli olarak yapılmalıdır. Bu tür modeller tozdan çok etkilendiklerinden kolayca sararabilir ve renkleri matlaşabilir. Bu yüzden, hassas ve özenli bir bakım yapılmalıdır.

  Kristal modellere bakım yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus çizilmemesidir. Bu nedenle, kristallerin tek tek özen ile çıkarılması ve tekrardan yerine takılması gerekmektedir. Avizelerin taşları çıkarıldıktan sonra bir gece boyunca gazete ve su ile dolu bir kapta bekletebilirsiniz. Ertesi gün ise yeni bir su ekleyerek, içine koyacağınız sirke ile on dakika bekletip sonra da durularsanız, eski şaşalı görünümüne yeniden kavuşacaktır. Eğer ki taşlarını çıkaramıyor ya da daha kısa bir çözüm arıyorsanız, bir su bardağının yarısını su, diğer yarısını ise alkol ile karıştırarak suyun içine batırabilirsiniz.

  Pirinç avizelerde ise bu işlemler kristal olanlara göre daha kolaydır. Yine bir bardağın içine su ve sirke koyarak bez ile silebilir, arkasından durulayabilirsiniz.

  Hangi modelini seçersenizseçin ve hangi yöntemi uygularsanız uygulayın, bu bakımı düzenli olarak yapmanız ürünlerinizin parlaklığını korumak için oldukça faydalı olacaktır.

 • Avizenizi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Ürünlerinizi seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta kaplaması ve metal kısmıdır. Çelik ya da paslanmaz olması uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır.

  Bir diğer en önemli unsur ise kullanacağınız odanın büyüklüğüdür. Kaç ampullü olacağı odanın büyüklüğü ile doğru orantılı olmalıdır. Aynı zamanda etrafı koyu renkli bir model seçecekseniz, ışık azalacağından ampul sayısı yüksek modelleri tercih etmeniz sizin için avantajlı olacaktır.

  Dekorasyonda büyük bir önem kaplayan aydınlatmalarda, kullanacağınız gösterişli avizelerin aynı zamanda evin geri kalanı ile de bir bütünlük sağlayacağından emin olmalısınız. Buna göre bütçenizi de düşünerek en ucuz avize modellerine göz atabilirsiniz.

  Lumexx, Sedef, Avonni ve Osaka gibi onlarca markanın içerisinden tercih edebileceğiniz en uygun avize fiyatlarını size sunuyoruz!

 • Plafonyer Avize Nedir?

  Ev dekorunun önemli bir tamamlayıcısı da avizelerdir. Doğru şekilde aydınlatılan bir ev, çok şık görünür. İç mekan aydınlatmasında kullanılan çeşitli avize modelleri vardır ve bu modellerden biri de plafonyer avizedir. Tavanla uyum sağlayan, tavana bitişik şekilde monte edilen bu model avizeler, genellikle tavan yüksekliği göz önüne alınarak seçilir. Tavana bitişik şekilde göründüklerinden, tavandan avizeye kadar uzanan avize kordonları bulunmaz ve alanın daha geniş görünmesini sağlarlar. Ancak, bu tip avizeleri kullanırken seçimimizi iyi yapmak gerekir. Çok büyük salonlar için bir avize satın alacaksak, tek bir plafonyer avize yeterli gelmeyecektir. Birkaç adet alabilir veya hol, oturma odası, yatak odası, mutfak, banyo gibi daha küçük alanların aydınlatması için kullanabiliriz.

  Plafonyer avize modelleri nelerdir?

  Modern, ledli, kare, kristal, küre, taşlı gibi çeşitli modellerde tasarlanmış avizeler vardır. Modern plafonyer avizelerin tasarımları biraz daha kendine özgüdür. Modern şekilde dekore edilmiş odalar için bu modeller kullanılabilir. Taşlı ve kristal olan tasarımlar, daha geniş alanlar için de kullanılabilmektedir. Tekli, ikili, üçlü ve hatta daha fazla ampulle çalışan modelleri vardır. Kişiler, zevk ve tercihlerine göre onlarca çeşit model arasından tercih yapabilirler.

  Plafonyer Avize Montajı Nasıl Yapılır?

  Bu tip bir avizeniz varsa, tavanın alçıpan veya asmolen olup olmadığına dikkat etmek gerekir. Çok ağır bir avize asacaksanız, alçıpan tavanın delinip betona monte edilmesi gerekebilir. Daha önce avize asmış olanlar, bu avizeyi de rahatlıkla kendileri asabilirler. Montajı kolaydır.

  Plafonyer Avize Fiyatları Ne Kadardır?

  Bu tip avizelerin fiyatları, avizenin ebatları, ampul sayısı, modeli ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Dekorasyonunuzu en ucuz şekilde yapmak ve az masraf yapmak istiyorsanız, cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eglo, Brillant, Phllips, Özcan Aydınlatma ve Oktay Aydınlatma markalı avizeler, en uygun fiyat garantisi altında cimri.com sitesinde mevcuttur. Ev dekorasyonunuzu yaparken, birçok sanal mağazayı gezmek zorunda kalmadan, aradığınız ürünün satışını yapan sanal mağazayı, tek tıkla bulmanıza yardımcı olur. Siteye üye olarak, ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, fiyat alarmlarını aktifleştirerek, fırsatları yakalayabilirsiniz.