• Lastik
 • Araç Bakım ve Temizlik Ürünleri
 • Motor Yağı
 • Akü
 • Lastik

Aracınız İçin Sonbahar-Kış Hazırlıkları

Kimine göre sadece bir vasıta olan otomobil kimine göre ise bir tutku. Bir çok insan aracına özen gösterir ve bu konuda çok titizdir. Aracına daha iyi bakmak ya da daha güzel görünmesini sağlamak için çeşitli araç aksesuarları ve temizlik ürünleri kullanırlar. Sadece aracına özen gösterenler değil otomobiline sadece bir yerden bir yere gitmek gözüyle bakanlar bile birtakım araç aksesuarı kullanmak zorunda kalır. Gelin otomobil sahiplerinin kullandığı araç aksesuarları ve temizlik ürünlerinden biraz bahsedelim. 

 • Telefon Tutucu
 • Lastikler
 • Motor Yağı
 • Oto Ses Sistemleri
 • Akü
 • Koltuk Kılıfı
 • Oto bakım
 • Oto Paspas

En Çok Kullanılan Araç Aksesuarları ve Temizlik Ürünleri

Her araç sahibinin mevsimine göre aracının lastiklerini değiştirmesi gerekir. Yaz mevsiminde yaz lastiği, kış mevsiminde ise kış lastiği ve kar yağışlarında kar zinciri kullanımı hem lastiklerin ömrünü uzatır hem de aracın yol tutuşunu güçlendirir. Dört mevsim lastikleri her ne kadar tüm mevsimler de kullanılabilir olsa da yaz ve kış mevsimlerinde çok da tavsiye edilmez. Jant'ı istisnai durumlar hariç herhangi bir kaza olmadıkça değiştirmek gerekmez. Jant kapağı ise süs olarak nadir yada sıklıkla değiştirilebilir. Oto brandalar da araçlarını olumsuz hava koşıllarından korumak isteyenler için en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Aracına özenle bakan ve görüntüye önem veren araç sahipleri ise oto arma ve sticker, oto kokuları, direksiyon kılıfı, oto koltuk kılıfı gibi ürünleri tercih ederler. Aracında yüksek sesle müzik dinlemeyi sevenler için oto teyp, oto amfi,oto hoparlörleri ve subwoofer vazgeçilmezler arasındadır. Bebeği olan araç sahipleri için bebek oto koltuğu en çok tercih edilen ürünlerdendir. Seyahat etmeyi sevenler için ise oto buzdolabı, seyahat kolçağı ve oto boyun yastığı en ideal ürünler diyebiliriz. Aracın motoru kapalı haldeyken elektrik kullanımı hâlinde akü biter. Ayrıca böyle bir durum başımıza gelmese bile akülerin bir ömrü vardır ve belli bir zaman sonra değiştirmemiz gerekir. Arabanın direk olarak çalışmasına etki ettiği için önemli bir araba aksesuarıdır. Otomobil paspasları da aracın temizliğini kolaylaştırır. Paspasın üzerinde biriken toz ve çamuru, paspası dışarı çıkıp kolayca temizleyebiliriz. Bagaj havuzları da aracı sıvı maddalerin dökülmesine karşı korur. Aracın motorunun ömrü ve performansı için de motor yağı ve katkıları araç sahipleri tarafından tercih edilen ürünlerdendir. Oto silecekleri de aşırı sıcak ve soğuk havalarda zarar gördükleri için değiştirilmesi gerekebilir. Aracına çok özen gösteren bazı insanlar aracın tüm bakım ve temizliğini kendi yapmak ister ve bunun için çeşitli oto bakım ve temizlik ürünleri kullanır. Bu ürünlere; oto cila ve pasta, pas sökücü spreyler, oto bakım bezleri, koltuk döşeme leke sökücüler, cam temizleyici sprey, lastik parlatıcılar ve çizik giderici rötuş boyalarını örnek verebiliriz. Herhangi bir arıza ya da kaza durumunda da trafik malzemeleri; kriko, takoz, çekme halatı, reflektör, oto el feneri ve oto ecza çantası en çok işe yarayan ürünlerdir.

Aklınıza gelebilecek tüm araç aksesuarları ve temizlik ürünlerine cimri.com'dan ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yapıp en ucuz fiyata sahip olabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play