Günümüzde bilgisayar kullanımı oldukça yaygındır. Kullandığımız bilgisayarların güvenli ve uzun ömürlü olması için kullanmamız gereken programlar vardır. Bunlara antivirüs yazılımları denir. Eset isimli üreticinin virüs yazılımı üzerine programları vardır, bu programlara Cimri.com'dan ulaşabilirsiniz.

ANTİViRÜS YAZILIMI NEDİR?

Bilgisayarlarımız internet üzerinden çeşitli kötü programlar aracılığıyla virüsler kapabilir. Virüsler bilgisayardaki verilerin silinmesine neden olabilir ya da kişisel bilgilerinizin başkalarının eline geçmesine neden olabilir. Bu durumda yapılması gereken şey bilgisayarınız için en uygun antivirüs yazılımını yüklemenizdir. Yazılımlar virüsün bilgisayara girmesini engeller, virüslü dosyaları temizler ve zararlı dosyaları siler. Bir anlamıyla koruyucu bir programdır. Bilgisayara yüklenen antivürüs programları açık tutulduğu haliyle internetten ya da usb aracılığıyla gelebilecek kötü yazılımları bilgisayara girmesini engeller ve koruma altına alır. E-postalar da virüslerin bilgisayara girebildiği alanlardan biridir. Bundan kaynaklı mail adresimize gelen bilinmeyen kişiler tarafından gönderilen mailler kontrollü bir şekilde açılmalıdır. Yüklenmiş olan antivürüs programları bilgisayarımızın daha kontrollü, işletim sistemimizin daha iyi çalışmasını sağlar. Antivirüs yazılımlarının çok değişik özellikleri yoktur genel olarak koruma ve temizleme işi görürler. Cimri.com da antivirüs yazılımları kategorisinde olan ürünlerde kullanıcı sayısı ve kullanım süresi değişikliğine bağlı olarak ürünler değişiklik gösterir. Bilgisayarımıza yükleyeceğimiz programın belli başlı özellikleri şunlardır. Öncelikli olarak programlar belli zamanlarda güncellenmelidir. Bu özellik çok önemlidir çünkü değişen teknolojiyle virüsler de değişmektedir. Yazılımların güncellenmesi de virüslerin önünü kapatmaktadır. Tabi ki yazılımların güvenli olması da şarttır. Ayrıca ürünün tasarımının kolay ve kullanışlı olması bilgisayar kullanıcıları için önemli noktalardandır. Antivirüs yazılımları hakkında bilgiyi bilgisayar programcılarından ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

ANTİVİRÜS YAZILIMI NASIL KURULUR?

İnternetten ya da cd aracılığıyla kurabilirsiniz. Kurmaya başladığınız gibi yazılım çeşitli göstergelerle sizi yönlendirecektir. Karşınıza çıkan ilk pencereye ileri dedikten sonra yeni sürümü kurun ve yükleyin şeklinde bir onay kutucuğu göreceksiniz. Bu bölümü onaylayarak devam edin. Daha sonra bağlantı hızınıza göre indirme gerçekleşecektir. Karşınıza çıkan program sözleşmesini onayladıktan sonra kurulum gerçekleşmiş olacaktır. Bilgisayarınıza yazılımı indirirken karşınıza çıkan sayfaları dikkatlice okuyarak kendinize göre ayarları değiştirebilirsiniz.

Cimri.com'da Eset markalı antivirüs yazılım modellerini satın aldıktan sonra kolay kurulum yapıp, bilgisayarınızın güvenliğini sağlama alabilirsiniz.