• Anaokulu Çantaları
 • Çocuk Spor Ayakkabı
 • Boya
 • Resim Defteri
 • Oyun Hamuru
 • Oyuncak
 • Anaokulu Çantaları

Anaokulu İhtiyaç Listesi 2020

Okul başlıyor! Anaokulu ile okul serüvenine başlayacak olan çocuklarımız için okul ihtiyaçlarının belirlenmesi ve temin edilmesi için gereken süre yaklaştı. Gelin bu kararı vermenizde size yardımcı olalım. Anaokulu dönemi en çok ihtiyaç duyulacak ürünlerin fiyatını sizin için 400’den fazla mağazada karşılaştırıyor, tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Sulu boyadan ıslak mendile, suluktan oyun hamuru ve kil'e aklınıza gelebilecek tüm okula dönüş ürünleri cimri.com'da.

 • Anaokulu Resim Defteri
 • Beslenme Çantası
 • Okul Çanta
 • Kalemlik
 • Pastel Boya
 • Kuru Boya Kalemi
 • Boyama Kitapları
 • Yüz Parmak Boyaları

Anaokul İhtiyaç Listesi

Mart 2020 itibariyle Covid-19 nedeniyle eğitime uzun bir ara verildi. Özellikle kreş ve anaokulu çocukları için çok kaygı verici bir süreç söz konusu oldu. Pek çok aile, pandemi sonrasında da çocuklarını kreşe ya da anaokuluna göndermek istemedi. Zaten pek çok anaokulu ve kreş de Bakanlığın öngördüğü şartları taşıyamadığı için açılmadı. Eylül ayı itibariyle aileler de eğitim kurumları da süreç konusunda yeni ve güzel bir başlangıç yapmak istiyor. Peki, anaokuluna gidecek çocukların ihtiyaçları neler ve internetten anaokulu alışverişi yaparken nelere dikkat etmeli? Anaokul çocuğunun çantasında neler olmalı?

Anaokulları Açılacak mı?

Öncelikle kreş ve anaokulu kavramları birbirine çok karıştığı için anaokulu nedir ve hangi çocuklar anaokuluna gider sorusuna yanıt verelim. Anaokulu, 36 - 68 aylık çocukların eğitimi amacıyla açılan okul öncesi eğitim kurumudur. Anaokulu ve uygulama sınıflarına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 36 ayını tamamlayan ve 68 ayını doldurmayan çocukların kaydı yapılır. 36 aydan küçük çocukların gittiği eğitim kurumları, daha çok bebek bakım evi olarak adlandırılır ve halk arasında bu kurumlara kreş denir. 15 Haziran 2020 itibariyle Anaokulu ve kreşlerin açılmasına Cumhurbaşkanı kararı ile izin verildi. Ancak yeterli öğrenci sayısına ulaşamadığı için ya da Bakanlığın belirlediği kriterleri karşılayamadığı için pek çok anaokulu yazın açılmadı. Eylül ayı itibariyle ülke genelinde anaokulu ve kreşlerin açılması planlanıyor. Peki, anaokulu ihtiyaç listesi var mı ve anaokuluna başlayacak çocuklara neler almalı?

Anaokul Alışveriş Rehberi

Anaokullarına geri dönüş süreci başladı. Eylül 2020’de anaokuluna gidecek olanlar için internetten okul alışverişi yapmak isteyenler için anaokul gereçleri ve çocukların ihtiyaçları üzerine bir araştırma yaptık. Çocukların anaokulunda geçirdikleri süreci konforlu ve keyifli kılacak ihtiyaçları iki gruba ayırarak listeledik.

Anaokulu çağı çocukları, bebeklik çağı ile çocukluk çağı arasındaki gruptur. Henüz kendi ihtiyaçları konusunda çok net karar veremez ancak tamamen başkalarına bağımlı da değillerdir. Ayakları üşüdüğünde fark etmeyebilir, terlediğinde farkına varmayabilir, acıktığını sorulmadıkça anlamayabilir veya önemsemeyebilirler. Bu nedenle bir yetişkin tarafından kontrol edilmeleri ve ihtiyaçları konusunda yönlendirilmeleri gerekir. Elebtte anaokul öğretmeninin işini kolaylaştırmak için çocuğunuzun çantasında bazı ihtiyaç kalemleri de her zaman hazır bulunmalı. Bunlar neler mi?

*Rahat ve Sıcak Tutan Panduflar: Okulda ayaklarının üşüyeceği zeminler de olacaktır. Ayrıca atladığı zıpladığı yerlerde oyuncaklar olabilir. Bu nedenle ayağından kolayca çıkmayan rahat panduflar almalısınız.

*Spor Ayakkabısı: Yaz döneminde pek çok anaokul çağı çocuğu terlik veya sandalet giyiyor ama okulda jimnastik dersi olabilir. Bu nedenle rahat bir spor ayakkabısı olmalı. Çocuklar, bazen bu tür yeni ürünleri giymeyi reddederler. Bu nedenle onunla birlikte seçim yapın. Kendi beğendiği ürünü almasına izin verin.

*Okul Çantası: Okulda ihtiyaç duyacağı malzemeler için bir çantası olmalı. Bu çantayı da yine kendisinin seçmesine izin verin.

*Rahat Kıyafetler: Terlemesi ihtimali, ortamdaki ısının değişmesi ve üşümesi ihtimali, yemek yerken ya da su içerken bir şeyler dökülme ihtimali gibi durumlara karşı yedek kıyafet bulundurun.

Eğitim İhtiyaçları

Anaokulu, temel motor becerilerinin geliştirildiği, arkadaşlığın ve paylaşmanın öğrenildiği, sıraya girme - sırasını bekleme gibi alışkanlıkların benimsendiği bir dönemdir. Ayrıca boyama, hamur oyunları, elişi kağıtları ile projeler gibi faaliyetlerle çocukların okul dönemine hazırlanması söz konusudur. Bu konuda nelerin gerektiğini genellikle okul yönetimi paylaşır. Ancak en çok ihtiyaç duyulan anaokul malzemeleri aşağıdaki gibidir.

*Boyama Kitabı

*Resim defteri

*Boya Çeşitleri

*Elişi Kağıtları

*Oyun Hamurları

*Çocuk makası

*Pullar

*Yapıştırıcı

Anaokuluna Gidecek Çocuğun Çantasında Neler Olmalı?

*Pandufları / terlikleri

*Çorap

*İç çamaşırı

*Yedek kıyafet

*Ter bezi

*İnce yelek

*Suluk

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play