• Yüzükler kategorisinde bulunan altın yüzükler, kimi kişi için bir takı kimileri ise takıdan çok daha fazlasını ifade etmektedir. Kadınların vazgeçemedikleri aksesuarlardan biri olan altın yüzükler Cimri’de; Melis Gold, Allegro, Goldstore, Bella Gloria ve Divas gibi markaların birbirinden farklı, size ve zevkinize en uygun altın yüzük bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırmaları ile sahip olabilirsiniz!

  • Altın yüzük nasıl seçilmelidir?

    Öncelikle seçeceğiniz modelin, sizi ve tarzınızı yansıtacağını unutmamanız gerekmektedir. Takı olarak en çok tercih edilen altın yüzüklerin; sarı ve beyaz olmak üzere iki farklı altın rengi çeşidi bulunmaktadır. Altın yüzük seçimlerinde en önemli nokta, altın yüzüğün kaç ayar altından oluşacağıdır. Pek çok marka, 14 ayar altın ile tüketicilerine farklı modelleri sunmaktadır. Bunun nedeni; 14 ayar altının daha uzun ömürlü olmasıdır. Kaç ayar olduğuna karar verdikten sonra sıra model seçimine gelmektedir. Buradaki öncelikli nokta kişinin zevkine hitap eden bir model tercih edilmesidir. Sade ve düz bir model hiçbir zaman modası geçmeyecek ve uzun ömürlü kullanımı da beraberinde getirecektir. Altın yüzük seçimlerinde mutlaka yüzüğün sıkmaması ve aynı zamanda çok gevşek de durmamasına dikkat edilmelidir. Ancak rahatlığın ve kullanışlılığında ön planda olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

  • Altın yüzükler nasıl parlatılır?

    Kadınların özellikle vazgeçemediği aksesuarlardan biri de altın yüzüklerdir. Ancak bir süre sonra kullanımdan dolayı kararmalar meydana gelebilmektedir. Ssiz de bu kararmalardan kurtarmak için evde uygulayabileceğiniz farklı ve basit yöntemlerle yeniden ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. En çok kullanılan ve en etkili yöntem olan tuzlu su ile temizlemek için ihtiyacınız olan malzemeler; alüminyum folyo, tuz ve bir miktar sudur. Küçük bir kabın içini alüminyum folyo ile kapladıktan sonra kabın içerisine iki yemek kaşığı tuz ve bir miktar su ekleyerek beş dakika boyunca kaynatmanız gerekmektedir. Kaynatma işleminden sonra ilk günkü kadar parlak bir görünüme sahip olacaktır. Eğer yüzüklerinizin üzerinde taş bulunuyorsa; bir beze koyacağınız bulaşık deterjanı ile iyice silmeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından altın yüzüğünüzü kuru bir bez ile silmeniz ve nemli kalmaması için bezin üzerinde bekletmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ise; taşların su ile temas etmesi taşlara zarar vermektedir.

    Siz de zevkinize en uygun altın yüzük modellerine Cimri.com’dan en ucuz fiyatlarla kolayca sahip olabilirsiniz.