Marka
Allegro
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
/altin-setler

Allegro marka altın setleri, en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, çeşitli modeller arasında kolayca fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Altın, ilk çağlardan beri insanoğlunun ilgisini çekmiş bir madendir. Zamanında, Mısır’lı Firavunlar’ın, altını elektroliz yöntemiyle toz haline getirip gençlik malzemesi olarak kullandıklarına dair rivayetler bile vardır. Hatta o dönemlerde, krallar ve kraliçeler birçok altın aksesuar takıyorlarmış. Bugünün altın setlerinin bu denli ilgi görmesinin nedeni, milat önceki yıllara dayanıyor olabilir. Lidya kralı tarafından para olarak da bastırılmıştır. Altın, doğada serbest halde bulunur ve kolay işlenebilir özelliktedir. Asitlere karşı dayanıklıdır. Paslanmaz, hava ve sudan etkilenmez, ağır metaller sınıfında yer alır. Ayrıca iletken ve dayanıklı bir madde olması dolayısıyla cep telefonu, bilgisayar gibi bazı elektronik aletlerin içerisinde de kullanılmaktadır. Altına olan ilgi, adeta insanoğlunun genlerine işlenmiştir. Altın aksesuarlar hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılmaktadır. Bu aksesuarlar, küpe, yüzük, kolye gibi birlikte takım halinde olduklarında, buna altın set denir.

Düğünlerde takılan altın setler en uygun fiyatlı nereden alınır?

Geleneklerimize göre düğünlerde de gelinlere altın takılar hediye edilir. Bu gelenek sadece bize özgü olmayıp, Çin ve Hindistan’da da vardır. ‘’Düğünde altın takmak.’’ Yeni evlenen çiftlere altın takı hediye etmek anlamına gelir. Altın takıları aynı zamanda hatıra olarak da saklanır. Hatta, anneannesinden torununa hatıra kalan altın aksesuarlar vardır. Geleneğin amacı, yeni yuva kuran bu gençlere bir nebze yardımcı olabilmektir. Bunun için bazı markalar, altın düğün setleri de üretmektedirler. Bir yakınızın düğünü için 22 ayar altın setler ve fiyatlarını incelemek, karşılaştırma yapmak isterseniz, cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Altın set modelleri ve fiyatları nerden incelenir?

Kendiniz veya bir yakınınız için altın aksesuar almaya karar verdiyseniz, tek tek bütün mağazaları dolaşıp zaman kaybetmek yerine cimri.com sitesini inceleyebilirsiniz. Cimri.com sitesinde, takımlar kategorisinde bulunan altın setler sekmesinde yer alan ürünleri listeleyerek, modelleri ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığın altın takının satışını yapan online alışveriş mağazalarını senin için gezerek, en ucuz altın set alternatiflerini tek tıkla ekranına getirir.