Marka
Altınbaş
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  İlk çağlardan beri zarafet, şıklık, güç ve zenginlik göstergesi olan altın; kadınların en vazgeçemediği ziynet eşyasıdır. Zaman geçse de değerini kaybetmeyen, paslanmayan, kararmayan, sarı, göz alıcı parlaklığı ile takı ve mücevher sektörüne yön verir altın. Farklı mücevherlerin yapımında kullanılan altın; gündelik hayatta en çok küpe yapımında karşımıza çıkar. Siz de Bella Gloria, Melis Gold, Goldstore, Altın Sepeti gibi markaların en ucuz altın küpe modellerine Cimri’deki çeşitli fiyat avantajlarından yararlanarak sahip olabilirsiniz.

 • Altın Nedir?

  Adını Latincede kullanılan; ışıldayan, parlayan anlamına gelen Aurum’dan alan altın, sarı renkte kıymetli bir elementtir. Kolay işlenmesi, dayanıklılığı ve ender bulunması ile tarih boyu insanlığın tutkusu olmuştur. Tarihi kayıtlarda M.Ö.3200’lere, Mısır hükümdarları zamanına dek gider. Aztekler, İnkalar, Lidyalıların altınla içli dışlı oldukları ve her alanda kullandıkları bilinir.

 • Altın Küpe Nedir?

  Altın küpe; 14 ayar beyaz ve sarı altından, birçok farklı modellerde üretilen, hem özel günlerde hem de gündelik yaşam içerisinde kullanılacak kadın küpe çeşididir. Üreticiler, birçok farklı model ve çeşitte ürettikleri altın küpe modellerini her sene piyasaya sunarlar.

  Altın küpede model seçimi yaşa bağlı değildir. Diğer takılarda yaş önemli bir faktör olmasına rağmen, altın küpeler hem genç kızlar tarafından hem de orta yaştaki kadınlar tarafından severek kullanılır. Genelde altın küpeler çok gösterişli ve büyük modeller değillerdir. Küçük ve zarif yapıları ile günlük kullanım için idealdir. Örneğin; çiçekli altın küpe, yıldız altın küpe, kalp altın küpe çeşitleri bunlardandır. Bir diğer küpe alternatifleri ise; taşlı altın küpe, altın zümrüt küpe, kar tanesi altın küpe, damla altın küpe olarak çeşitlendirilebilir. altın küpe olmasına rağmen, taşlı altın küpe çeşitlerini şık kıyafetlerinizle tamamlayarak, özel davetlerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Bu küpeleri kendiniz için alabileceğiniz gibi, sevdiklerinize hediye etmek için de tercih edebilirsiniz. Bu küçük küpeler, değerli yapısıyla ve zarif altın küpe tasarımlarıyla hoş bir hediye seçeneği olacaktır. Küçük, büyük her bütçeye hitap eden altın küpe çeşitleri, sevdiklerinizin beğenerek kullanacağı bir aksesuar olacaktır.

  Altın küpe temizliğini evde yapmak istiyorsanız; tuz ile temizleme, bulaşık deterjanı ile temizleme, amonyak ile temizleme gibi metotlardan birini seçebilirsiniz. Ama unutulmamalıdır ki, her işin ehli farklıdır. En güvenli ve en iyi sonuç için kıymetli küpelerinizi kuyumcuda temizletmek en doğru metottur.