• Kolyeler kategorisinde bulunan altın kolyeler, yıllar içerisinde her ne kadar değişikliğe uğramış olsa da kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer almaktadır. Bu tip kolyelerin seçimi de sadece satın almakla değil, hangi takıyı hangi takı ile eşleştirdiğinize veya kıyafet ile takı kombinasyonunun yapılmasında da oldukça önemlidir. Cimri’de; Bella Gloria, Melis Gold, Allegro, Goldstore, Diva gibi onlarca markanın içerisinden tarzınıza en uygun altın kolye modellerini bulabilir ve farklı altın renginin bulunduğu kolyeler arasında en ucuz altın kolyelere sahip olabilirsiniz.

  • Altın Kolyeler Nasıl Temizlenir?

    Altın kolyeler tüm ışıltıları ile şıklığınızın tamamlayıcı parçalarından biridir. Çoğunda kullanıma bağlı olarak zamanla solma, yıpranma veya kararma oluşabilmektedir. Bu nedenle parlatmanın çeşitli yolları bulunmaktadır.

    Altın kolyelerinizi evde kolayca temizlemek ve parlatmak için, bir kabın içine alüminyum folyo ile kaplanarak işleme başlayabilirsiniz. Başka bir yerde karıştırılmış olan bir bardak su ve iki yemek kaşığı tuzu kaba dökerek, altın kolyenizi de bu kaba yerleştirebilirsiniz. Aksesuarlarınızı yaklaşık iki saat bu şekilde beklettikten sonra, su ile durulayıp yumuşak bir bez ile kurulayabilirsiniz. Temizlik esnasında kullanabilecek ikinci bir işlem seçeneği ise; bir kaba su konulması ve kaynatılmasıdır. Su kaynamaya başladığı anda içine ekleyeceğiniz az miktardaki sıvı bulaşık deterjanı karıştırıldıktan sonra bir maşa yardımı ile altın kolyelerinizi bu kaba koymanız ve bekletmeniz gerekmektedir. Bu sırada yumuşak telli bir diş fırçası ile fırçalayabilir ve işlem bittikten sonra kuru bir bez yardımı ile kurulayabilirsiniz. Temizlenmesini sağlayacak bir diğer yöntem ise; bir litre suyun içerisine 15 gram beyaz sabun rendelemektir. Bu karışımın içerisine yüz gram amonyak ilave edebilir ve bu suda yarım saat bekletebilirsiniz. Bu işlemin ardından, su ile temizleyerek, temiz bir deri parçası ile temizliğinizi bitirebilirsiniz. Altın kolyeler, kullanımı bittikten sonra temiz mikrofiber bir bez ile silinip, kapalı kutusunda saklandığında hava ile minimum teması sağlayacak ve oksitlenmenin önüne geçilecektir.

    Altın kolyenizi güvenilir bir kuyumcuya götürerek temizliğini ve parlatımını da yaptırabilirsiniz. Siz de tarzınıza en uygun altın kolye modellerini Cimri’de bulabilir, en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.