Marka
Melis Gold
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Takı ve aksesuarlar, kadınlar ve erkekler tarafından şık bir görünüm elde etmek için kullanılır. Yüzükler ise, yalnızca şık bir görünüm elde etmekten farklı bir amaçla da takılır. Yüzük, alyans olarak kullanıldığında evlilik birliğini işaret eder. Bir çift, evlilik yolu için adım attığında dünyaya aşkını yüzüğü aracılığıyla ifade eder. Eğer siz de evlilik yolunda atacağınız adım için alyans nişan yüzükleri arayışındaysanız Cimri.com’da aradığınız tüm modelleri görebilirsiniz. Cimri’de Ejoya, Gülaylar, Goldstore, Bella Gloria ve Melis Gold gibi en kaliteli markaların üretimi olan alyanslar nişan yüzükleri sizin için bir araya geliyor.

Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Alyanslar nişan yüzükleri söz konusu olduğunda akla gelen ilk soru, yüzüğün hangi parmağa takılacağıdır. Nişan yüzüğü, geleneksel olarak sağ elin yüzük parmağına takılır. Erkekler, genellikle evlilik tekliflerini bir tektaş yüzük eşliğinde yaparlar. Kadınlar ise nişan yüzükleri ile nişan alyanslarını bir arada kullanmayı tercih ederler.

Evlendikten sonra alyans sol elin yüzük parmağına takılır. Tektaş yüzük ise tercihe göre sağ elin ya da sol elin yüzük parmağında kullanılabilir.

Söz Yüzükleri Nasıl Olur?

Geleneklerimize göre, nişandan önce söz yapılır. Erkek ailesi, kız ailesine isteme törenine gider ve söz yüzüğü takılır. Söz yüzüğü, çiftin evlenmek üzere birbirlerine söz vermeleri anlamına gelir. Söz yüzükleri gümüş ya da altın olabilir. Önemli olan erkeğin ve kadının takacakları yüzük tasarımlarının bütünlük içinde olmasıdır. Bu tasarımlarda, genellikle kadının takacağı yüzük biraz daha taşlı ve süslü olur.

Nişan Yüzükleri Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Alyanslar nişan yüzükleri söz konusu olduğunda önemli olan bir diğer nokta da fiyatlardır. Alyanslar nişan yüzükleri fiyatları markaya, modele ve yüzüğün üretiminde kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Örneğin, altın yüzükler gümüş yüzüklerden daha pahalıdır. Burada önemli olan, yuva kuracak olan çiftin bütçesidir.

Cimri, size en beğendiğiniz yüzük modellerini en avantajlı fiyatlarla satın alma olanağı sunar. Üstelik ürün karşılaştırma yapabilir ve fiyat alarmı seçeneğini kullanarak beğendiğiniz yüzüğün ne zaman indirime girdiğinden de haberdar olarak daha uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz.