track source
track source

Altın Alyans

Altın Alyans Fiyatları

1458 Ürün gösteriliyor.
Altın Alyans fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Altın Alyans modelleri ve Altın Alyans fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Altın Alyans kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Harem Altın, Ejoya, Altın Sepeti, Altınbaş, Melis Gold. 1458 adet Altın Alyans fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Altın Alyans Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Altın Alyans markası:

En Çok İncelenen Altın Alyans Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Altın Alyans Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1458 Altın Alyans modeli içerisinde en ucuz Altın Alyans fiyatı 89.99 TL iken, en yüksek Altın Alyans fiyatı 15833.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Altın Alyans fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Altın Alyans fiyatı ise 5029.98 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Altın Alyans Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Altın Alyans

Yeni evlenecek çiftlerin ya da sevdiklerine evlilik teklifi yapacak kişilerin ilk  olarak temin et diye ürünlerden bir tanesi altın alyans denilebilir. Hayatlarını birleştirmek isteyenlerin Türk kültürü gelenek ve görenekleri içerisinde birbirlerine olan bağlarını simgeleyen alyansların kullanımı oldukça eski bir geçmişe sahiptir. Bağlılığın ve sevginin en önemli göstergelerinden biri olarak hem kadın, hem de erkekler için farklı mücevher firmaları tarafından tasarlanan bu ürünler oldukça çeşitli ürün yelpazesine sahiptir. Genel olarak altın madeninin eritilerek yüzük parmaklarına uyacak şekilde çeşitli boyut seçenekleri ve farklı model alternatifleri ile üretilen bu ürünler birçok kesimden kişinin zevklerine uygun olarak tercih edebileceği takı çeşitleri arasında gelebilir. Anlamları bakımından oldukça özel ve önemli sayılan alyanslar, Türkiye genelinde birçok farklı mücevher markası tarafından çeşitli tarzlara uygun şekilde üretilip birçok farklı satış sistemi kullanılarak satışa sunulan bu ürünler cimri.com sayfalarında çeşitli satıcı seçenekleri ile incelenebilir. 

Altın Alyans Modelleri

Asırlardır insanların kullandığı en değerli madenlerden biri olan altının günümüz şartları altın birçok farklı kesimden insanın kullandığı değerli mücevherler olarak bilinir. Farklı işlemlerden geçirilerek çeşitli takı tasarımları yapılabilen bu malzemenin  en bilindik şekli altın yüzüklerdir. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin sık olarak tercih ettiği yüzük çeşitlerinden bahsetmek gerekirse; bu ürünlerin adına  çok uzun zamanlar öncesinden alyans adı verilmiştir.  Evlilik kurumunun en önemli simgelerinden biri olan ve çiftler arasında bağlılığı ve sadakati göstermek üzere kullanılan alyanslar, genel olarak ince çemberler şeklinde tasarlanan ürünler olsa da günümüzde gelişen teknoloji sayesinde farklı birçok takı tasarımcısı tarafından çeşitli modellerle satın alınabilecek ürünler olduğu söylenebilir. Bilindiği üzere altın madeni dünya üzerinde yer alan birçok altın rezervinden kalıplar halinde çıkarıldıktan sonra eritilip işlenen ve takı haline getirilen ürünlerdir. Bu madenlerin işleme biçimleri ve ayarları olmak üzere farklı birçok değerde çeşitleri bulunabilir. Dolayısıyla da alyans çeşitleri tüm bu faktörler nedeniyle çeşitli ayarlarda bulunabilir. Altın madenlerinin ayarlarının ise genel olarak renklerinden anlaşıldığı bilinir. Bunun yanı sıra  ürünler  Çeşitli işlemlerden geçirilerek sarı altın, beyaz altın ya da rose altın olarakta kategorilendirilebilir. Bu noktada alyansların  değerlerini belirleyen ayarlardan bahsedilmesi gerekirse; en koyu renklere sahip 22 ayar altın alyans çeşitleri en yüksek değerlere sahip alyans seçenekleridir. 14 ayar altın alyans çeşitleri ise bu noktadan en düşük ayara sahip seçenekler arasında gösterilebilir. Bu ürünler arasında karar verecek kişiler çeşitli tasarım seçeneklerine bakarken taşlı altın alyans modellerini de inceleyebilir. Ancak taşlı modelleri erkeklerin kullanımına uygun olmayacağından beyefendiler için taşsız altın alyans seçenekleri incelenebilir. Çeşitli markaların ürettiği alyans modelleri arasından kadınlar için tamtur altın alyans seçenekleri de en çok bakılan alternatifler arasında gösterilebilir.  Dileyen kullanıcılar bu seçenekler arasından çeşitli ayarlarda sarı altın alyans modellerini araştırabilir. Ancak sarı altın sevmeyen kişiler için, takı tasarımcıları ve mücevher firmaları tarafından en çok rağbet gören diğer seçenekler beyaz altın alyans ürünleridir. Dolayısıyla altınlar rezervlerinden çıkarıldıktan sonra içlerine çeşitli madenler eklenerek farklı ayarlarda satışa sunularak temin edilebilecek ürünler 24, 22 ya da 18 ayar altın alyans olarak tasarlanan ürünler olabilir. Yeni evlenecek çiftler bu alyanslar içinden farklı model seçeneklerini inceleyerek söz, nişan veya düğün törenleri  öncesinde birlikteliklerini simgelemek üzere  herhangi birini tercih edebilir. 

Altın Alyans Fiyatları

Genç çiftlerin evlilik kurumuna adım atmaya karar verdikleri günden itibaren aldıkları ilk  ürünler arasında altın alyanslar gelir  geçmiş dönemlerden bugüne en çok tercih edilen altın alyans çeşitleri  düz yapılara sahip  ince  altından oluşan alyans modelleri olsa da günümüz  şartlar altında birçok farklı modelde alyans çeşidi bulunabilir. Bu sebeple kişilerin zevklerine ve tercihlerine uygun sarı altın, beyaz altın yada rose altın şeklinde alyans çeşitleri temin edilebilir.  Genel olarak farklı marka seçenekleri ile bulunabilecek bu ürünler modelleri, ağırlıkları ve içlerinde kullanılan maden ayarına göre farklı fiyatlara sahip olduğundan altın alyans fiyatları hakkında tek bir seçenek vermek mümkün değildir. Dolayısıyla altın alyans alışverişi yapacak olan çiftlerin ürün satın almadan önce keyifle kullanacaklara modellerin belirtilen kriterlere uygun olarak seçilmesi gerekebilir. Bu sebeple çeşitli markalar tarafından farklı model seçenekleri ve ağırlıklarda üretilen ürünler arasında seçim yapmadan önce genç çiftlerin ömür boyunca kullanacakları bu ürünleri titizlikle incelemesi gerekir. Türkiye genelinde farklı kuyum markaları bünyesinde bulunan alyans çeşitlerinin internet hizmetlerini kullanarak incelemek isteyenler cimri.com sayfaları üzerinden ürün ve fiyat karşılaştırması yapabilir. 

Altın Alyans Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Altın alyans modelleri daha önce de bahsedildiği üzere çeşitli kuyum ve mücevherat markaları tarafından tasarlanan ürünlerdir. Bu ürünler geçmiş tarihlerde kullanıldıkları biçimlerine göre günümüzde farklı birçok model seçeneği ile taşlı ya da taşsız tasarımlarda bulunabilir. Kadınlar ve erkeklerin birbirlerine olan bağlılıklarını simgeleyen alyans çeşitleri arasında karar vermeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli detaylar ürünlerin içeriklerinde bulunan altınların değer ölçüleri olabilir. Farklı madenler kullanılarak içerikleri çeşitli değerlerle belirlenen altın alyanslar 14 ayar, 18 ayar, 22 ayar ve 24 ayar seçenekleri ile bulunabilen ürünlerdir. Bu ürünlerin tasarımlarında kullanılan altınların oranına göre renkleri değişiklik gösterebileceğinden kişilerin kullanmayı sevdiği stillere göre ürün tercih etmesi önemli detaylar içinde sayılabilir. Örneğin, sarı altın sevmeyen kullanıcılar beyaz altın alyanslar ya da çeşitli farklı tasarımları tercih edebilir. Bu ürünler arasında seçim yaparken renklerin yanı sıra en önemli kriterler yüzüklerin ölçüleri ve modelleridir. Bu kriterlerde genel olarak kişilerin tarzlarına göre şekillendiğinden ürün satın almadan önce model incelemelerinin detaylı olarak yapılması ve uygun ölçülerde ürün temin edilmesi gerekebilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery