Red Sea Akvaryum Tuzu

En Ucuz Red Sea Akvaryum Tuzu Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Markalar
Marka
Red Sea
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Akvaryumdaki balıkların ve bitkilerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını devam ettirebilmeleri için, yaşam alanlarını mümkün olduğunca onların doğal yaşam alanlarına yakın hale getirmeye çalışırız. Sudaki klor oranını azaltmak, PH dengesini olması gereken düzeyde tutmak, oksijen seviyesini balıkların ihtiyacına göre ayarlamak, akvaryum içindeki azot döngüsünün dengeli olmasını sağlamak, zararlı salyangozları akvaryumdan uzaklaştırmak, yosunları önlemek, doğru seçilmiş akvaryum aydınlatma sistemlerini kullanmak, akvaryum ekosisteminin korunmasına yardımcı olur. Bunun yanında, akvaryumdaki tuz seviyesinin korunmasında kullanılan akvaryum tuzları da vardır.

Akvaryum tuzu ne işe yarar?

Akvaryumlara konulan şebeke sularının içeriğindeki su miktarı oldukça azdır. Suyu her ne kadar dinlendirsek veya filtreden geçirsek de bu oran değişmez. Ancak balıkların sağlıklı yaşayabilmeleri, kendilerini doğal ortamlarında hissedebilmeleri için tuza gereksinimleri vardır. Akvaryuma eklenen tuz, balıkların sudaki nitriti almalarını engeller, sodyum ve klorür iyonlarının dengelenmesine, streslerinin azalmasına yardımcı olur. Tuz kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, balıkların cinslerinin tuza duyarlılık oranlarının farklı olmasıdır. Nasıl ki her okyanus ve her denizin tuz oranı farklıdır, buralarda yaşayan balıkların da tuz gereksinimleri, buna bağlı olarak farklılık gösterir. Aynı akvaryum içerisinde, farklı oranda tuza ihtiyaç duyan balıklar varsa onları dengede tutmak, tuz oranını her cins için uygun olacak şekilde ayarlamak gerekir. Tuzu, akvaryumun suyunu değiştirirken kullanabilirsiniz. Çoğu zaman, özellikle balıkları bir yerden başka bir yere taşırken, taşıma suyuna da tuz eklenir.

Akvaryum tablet tuzu nasıl kullanılır?

Akvaryum tablet tuzu kullanım oranı, balığın cinsine, ihtiyaç duyduğu tuzluluk oranına ve akvaryumun büyüklüğüne göre yapılır. Akvaryum kaya tuzu oranı, her balık cinsi için farklı olabilir.

Akvaryum tuzu fiyatı ne kadardır?

Bu ürünlerin fiyatları, ambalajların büyüklüğüne ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Akvaryumunuz için tuz satın almayı düşünüyorsanız, en uygun fiyatlı akvaryum tuzlarını, cimri.com sitesinde, balık-akvaryum kategorisi altında yer alan, akvaryum tuzu sekmesini tıklayarak bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünün satışını yapan sanal alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en uygun fiyatlı akvaryum tablet tuzlarını tek tıkla ekranınıza getirir.

https://www.cimri.com/akvaryum-tuzu