Akvaryum Su Yumuşatıcı

Akvaryum Su Yumuşatıcı Fiyatları

21 Ürün gösteriliyor.
Akvaryum Su Yumuşatıcı fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Baharatlar Fiyatları
 • Ezme-Perle Kedi Maması Fiyatları
 • Köpek Temizlik Mendili Fiyatları
 • Akvaryum Ph Yükseltici Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Akvaryum Su Yumuşatıcı Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Akvaryum Su Yumuşatıcı markası:

  En Çok İncelenen Akvaryum Su Yumuşatıcı Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Akvaryum Su Yumuşatıcı Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 21 Akvaryum Su Yumuşatıcı modeli içerisinde en ucuz Akvaryum Su Yumuşatıcı fiyatı 18.5 TL iken, en yüksek Akvaryum Su Yumuşatıcı fiyatı 8854.81 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akvaryum Su Yumuşatıcı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akvaryum Su Yumuşatıcı fiyatı ise 48.64 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  En Çok İndirim Bulunan Akvaryum Su Yumuşatıcı Ürünleri Hangileridir?

  Cimri'nin Seçimi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Akvaryum Su Yumuşatıcı

  Ev ve iş yerlerinde evcil hayvan bakan birçok kullanıcı bulunur. Evcil hayvanların ihtiyaçları tamamlanarak konforları arttırılabilir.  En ufak evcil hayvanlar arasında bulunan balık, her kullanıcı tarafından sevilerek beslenir. Balıklar doğası gereği akvaryumda bakılan bir hayvandır. Balıkların akvaryumda daha konforlu bakılabilmesi fayda sağlayan birçok ürün bulunur. Hassas bir yapıya sahip balık çeşitlerinin yaşadığı akvaryumlar, mutlaka tam sistemde olması gerekir. Akvaryum sirkülasyonunu sağlayan filtreler gibi birçok ayrıntı bulunur. Akvaryumun temiz olması içinde yaşayan balıkların sağlığı için oldukça önemlidir. Temiz bir akvaryuma sahip olmak isteyen kullanıcıların, tercih etmesi gereken ürünler bulunur. Balıkların sağlıklı yaşayabilmesi, akvaryum suyu ile orantılıdır. Akvaryum suyunun balıklara uygun hale getirebilmek için suya bazı işlemler uygulanması gerekir. Suyun PH dengesini doğru şekilde ayarlamak ve klor oranını düşürmek bu işlemler arasında yer alır. Bu sebeple akvaryum su yumuşatıcı mutlaka her akvaryumun suyunda kullanılması gereken ürünler arasında yer alır. Akvaryumda yaşayan balık türlerine göre farklı su yumuşatıcı çeşitleri bulunur. 

  Akvaryum Su Yumuşatıcı Çeşitleri

  Akvaryumda yaşayan balıkların daha uzun ve daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için birçok ürün bulunur. Denizde yaşayan balıklara oranla akvaryumda yaşayan tatlı su balıkları daha narin yapıda olur. Balıklar su ile oksijen alırlar. Bu sebeple akvaryumda bulunan suyun oldukça temiz ve sağlıklı olması gerekir. Çeşme suyu ya da hazır su kullanılarak akvaryum suyu doldurulabilir. Fakat suda bulunan PH değeri oldukça önemlidir. PH değeri suda bulunan asitle baz arasındaki orana verilen isimdir. Aynı zamanda suda bulunan karbonat sertliği de önemli detaylar arasında bulunur. Akvaryumda bakılan süs balıklarının bulunduğu sudaki PH değeri 6.0 ile 8.5 arasında olması gerekir. Sudaki PH değerini ölçmeye yarayan birçok cihaz bulunur. Çeşme suyu ya da hazır sular akvaryuma işlem yapılmadan eklendiği durumlarda balıklara zarar verebilir. Ayrıca suyun rengi farklı olur. Suyun rengini dengeleyebilmek için akvaryum su berraklaştırıcı kullanılması gerekir. Akvaryum su berraklaştırıcı sayesinde su berraklık kazanır. Öncelikle balıkların sağlığı sonrasında dış görünüş için oldukça önemli durumlar arasında bulunur. Sudaki PH değerini ayarlayarak balıklara daha sağlıklı bir yaşam alanı sunmak isteyen kullanıcılar olabilir. Akvaryum su temizleyici ürünleri bu konuda fayda sağlar. Bu ürünler akvaryum suyunu, suya yayılan doğal mineraller sayesinde temizler. Akvaryumun içerisine yayılan mineraller sayesinde suda bulunan istenmeyen maddeleri devre dışı bırakır. Bu sayede akvaryumun içerisinde bulunan su, kristal berraklığa kavuşarak doğal bir görünüm kazanır. Ürünler yalnızca balıklar için değil tüm akvaryumda bakılan hayvanlar için kullanılabilir. Akvaryumda su kaplumbağası bakan kullanıcılar olabilir. Akvaryum su temizleyici ürünleri bu konuda da fayda sağlar. Su kaplumbağaları balıklara kıyasla daha pis kokabilir. Akvaryum su temizleyicisi ürünleri sayesinde kötü kokulardan kurtulmaya yardımcı olabilir. Akvaryum suyuna B kompleks vitamini ve deri koruyucu kolloidleri salgılar. Bu sayede akvaryumun içerisinde bakılan, balık ya da kaplumbağa gibi canlıların mukoza tabakasını korumaya fayda sağlar. Suya damlatılarak kullanılan bu ürünleri her kullanıcı kolay bir şekilde kullanım sağlayabilir. 

  Akvaryum Su Yumuşatıcı Kullanımı

  Akvaryumda yaşayan canlıların, daha sağlıklı ve daha fazla yaşayabilmeleri için bakıma ihtiyaçları olur. Sadece akvaryum temizliği değil, akvaryumun içerisindeki suyun içeriği bile önemlidir. Akvaryuma eklenen suyun mutlaka dinlenmiş su olması gerekir. Suyun dinlenme zamanı, bakılan canlı türüne göre değişebilir. Akvaryum suyunu değiştirilirken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar bulunur. Suyun yarısı ayrılır ve temiz suya ilave edilerek akvaryuma eklenir. Bu sayede canlının suya alışma süresi kısalır. Yeni eklenen suyun PH değerini ve içerisindeki mineral dengesi akvaryum su ilaçları sayesinde sağlanır. Yeni eklenen suya damlatılarak kullanılan bu ürünlerin, akvaryum büyüklüğü, canlı türü ve su miktarı olarak damla sayısı değişir. Kimyasal olmayan bu ürünler her canlı her akvaryum için rahatlıkla kullanabilir. Her canlı türüne tercih edilebilen akvaryum su yumuşatıcı fiyatları miktarına göre değişiklik gösterir. Genel olarak ml birimiyle olarak bulunur. Ürünlerin  ml miktarı arttıkça fiyatı da yükselir. Akvaryum su yumuşatıcısı ürünlerinin uzun süre kullanımı olması büyük bir avantaj sağlar. 

  Akvaryum Su Yumuşatıcı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Akvaryum su yumuşatıcı ürünlerini tercih etmeden önce dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunur. Bu ürünler canlı türüne, su miktarına, akvaryum büyüklüğüne ve markaya göre farklılık gösterir. Sürüngenler ve balıklara özel iki farklı türde bulunur. Akvaryum içerisinde hangi canlı besleniyor ise o canlıya uygun akvaryum su dengeleyici seçilmesi gerekir. Canlıya uygun bir akvaryum su dengeleyicisi tercih edilmediği durumda canlıya zarar verebilir. Akvaryumun içerisinde bulunan su miktarına göre bir seçim yapmak gerekir. Büyük bir akvaryum için ürün daha fazla miktarda kullanılır. Bu sebeple kullanım kolaylığı sağlaması amacıyla daha fazla miktarda alınması gerekir. Akvaryum su yumuşatıcısı ürünlerini kullanırken, canlı türü ve su oranına göre önerilen miktarda kullanılmalıdır. Önerilen miktardan fazla yada az kullanım yapılması durumunda, akvaryum suyuna yeterli PH değeri sağlayamaz. Aksi takdirde akvaryum içerisinde bakılan canlının zarar görmesi kaçınılmaz olur. Oldukça kolay bir kullanımı olan bu ürünleri yediden yetmişe her kullanıcı tercih edip, kolaylıkla kullanabilir. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery