• Giyilebilir teknoloji cihazları kategorisinde bulunan ve günümüzde çokça tercih edilen akıllı saatler, kullanım kolaylığı ve her zaman göz önünde olması nedeniyle kullanıcıları kendisine bağlamaktadır. İçlerinde bir işlemci ve bilgisayar devresi taşımaktadır. Tipik bir telefonun yaptığı bütün işlemleri yapabilen, telefona entegre etmeden de kullanabilirsiniz. Cimri’de Samsung, LG, Sony, Dark, Apple gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun akıllı saat modellerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Akıllı Saat Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Sahip olduğumuz tüm cihazlar akıllanırken, saatlerin de akıllı saate evrilmesi son derece normaldir. Yeni model bu saatler, akıllı telefonları izleyerek ek fonksiyon kazanan ilk aksesuarlardan biridir. Bu tip saatler son dönemlerde mekanik saatlerin yerini almaya başladı ve birçok özelliği de beraberinde getirdi. Akıllı saat seçimlerinde de, diğer tüm teknolojik aletlerde olduğu gibi dikkat edilmesi gerekilen noktalar bulunmaktadır. Öncelikle seçeceğiniz modelin cihazınız ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Akıllı saatler her ne kadar tek başına kullanılabilir olsa bile, tüm verimi alabilmek için mutlaka telefonunuzu tanıtmanız gerekmektedir. Bu uyum sağlanmadığı taktirde saatinizden de yeterli verimi alamazsınız.

    İkinci bir önemli nokta ise ara yüz seçimleridir. Görünüşleri ve sundukları ara yüz, kullanıcı deneyimini direkt olarak etkileyen özelliklerden biridir. Seçeceğiniz modelin klasik bir saat görünümünde mi yoksa akıllı saat görünümünde mi olacağına karar vermeli ve seçiminizi bu doğrultuda yapmanız gerekmektedir. Seçiminizi etkileyecek bir diğer önemli konu ise, akıllı cihazların erişilebilirliğine destek sağlayan uygulama sayısıdır. Akıllı saatinizin, uygulama marketlerine ve elinizdeki cihazın uygulamalar ile ne kadar uyumlu olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Tercihlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken son unsur ise akıllı bileklik özellikleridir. Akıllı saatinizi aynı zamanda spor yaparken de kullanabilmek için akıllı bileklik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu aşamada sadece spor yaparken değil, düzenli bir otonom sağlık kontrolü için de kullanabilmenizi sağlamaktadır.

    Siz de ihtiyaçlarınız ve akıllı cihazlarınıza göre en uygun akıllı saat modellerine Cimri’den en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.