• ABİYE ÇANTA

  Çantalar, kadınların günlük hayatlarında sıkça kullandıkları vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Günlük hayatta ya da özel günlerde kullanmak amacıyla üretilmiş çeşit çeşit çantalar bulunmaktadır. Abiye çantalar ise özel gecelerde kullanılan şık çantalar olarak tanımlanır. Abiye çantaların, portföy ve clutch gibi çeşitleri vardır. Portföy ve clutch arasında ki fark nedir? diye merak edilebilir. İkisinin arasında bir fark olmamakla birlikte şekilsel açıdan değişiklik göstermektedir. Portföy çantalar genellikle dikdörtgen olması ve boyutlarının küçük ve elde taşınıyor olması ile tanımlanır. Sonuç olarak, clutch ve portföy çantalar aynı işlevi görmektedir. Portföy kelimesi fransızcadan dilimize geçmiştir. Küçük çanta olarak ifade edilen cüzdandır. Portföy çanta modeli için cüzdandan biraz daha büyük olarak ifade edilebilir. Pratik ve kullanışlı olan bu çantalar, özellikle 1950’li yıllardan sonra moda dünyasının vazgeçilmezleri olarak yerini almıştır. Çeşitli kombinlerle de rahatlıkla kullanabileceğiniz abiye çanta çeşitleri bulunmaktadır. Fermuarlar, zımbalar, boncuk işlemeleri, taşlar, tokalar, deri ve değişik desenlerdeki çeşitleri ile değişen zamana ve farklı stillere ayak uydurmaktadır.

  Abiye çantalar, büyük değildir bu nedenle taşınması kolay ve küçüklerdir. Küçük olmaları sebebiyle, fazla yer kaplamamaktadır. Kadın şıklığının tamamlayıcı özel bir parçası olarak görülür. Abiye çantalarının genellikle sapı bulunmaz. Elde tutabilmek için kısacık saplı olanları olduğu gibi zarif, ince omuzlu kadınlar için tasarlanmış ince uzun saplı modelleri de mevcuttur. Sizde en özel gecelerinizin tamamlayıcı aksesuarını; Berramore, Lc, Jacquline, Rosa, Meyzi, Mcs, Tarko, Love Without a Couse gibi markalardan en şık abiye çanta modellerini inceleyebilir, kendinize yakışan en uygun abiye çantaya sahip olabilirsiniz.

 • DOĞRU ABİYE ÇANTA SEÇİMİ

  Özel gecelerin, tamamlayıcı aksesuarı olan abiye çantalar şık bir görünüm sağlaması açısından oldukça önemlidir. Doğru abiyeye doğru çanta seçimi yapılmalıdır. Abiyelerde büyük çanta takmak uygun olmaz, cüzdan formundaki portföy çantalar tercih edilmelidir. Abiyeniz, pullu, payetli ya da bu tip detaylara sahipse sade deri bir portföy çanta tercih edilmelidir. Deri tercih etmeniz şart değil elbisenize uyacak farklı detaylara sahip çanta da kullanabilirsiniz. Kutu formunda olan portföy çantalar abiye elbiseler ve gece gezmeleri için oldukça uygundur. Bu tarz çantalar küçük boyutta oldukları için, çantaya fazla eşya sığdırılamaz. O yüzden gündüzleri pek tercih edilen çantalardan değildir. Özellikle taşlı, tokalı, yılan derisi gibi detaylara sahip olan çantalar abiye elbiseler ve gece davetlerinde çok şık görünmenizi sağlayacaktır.

  Eskilerin modası olan elbise renginde çanta ve ayakkabı seçimi ise günümüzün moda trendlerine aykırı olarak algılanmaktadır. Örneğin; gümüş tonlarındaki parlak abiye elbisenizin altına altın sarısı bir ayakkabı seçtiniz. Bu sizi rüküş gösterecektir. Fakat beyaz bir elbisenizin yanına süet kırmızı bir abiye çanta tercih etmeniz size bütünlük sağlamakla birlikte şık gösterecektir. Ya da koyu bir mor elbiseye, turuncu bir abiye çanta çok yakışacaktır. Burada önemli olan zıt renkleri uyumlu hale getirerek bütünlük sağlamaktır.

 • En çok kullanılan abiye, portföy çantalar ise hakiki siyah deri çantalardır. Her elbiseye uyar adeta hayat kurtarıcı olarak tanımlanabilir. Klasiktir fakat sizi clas gösterecektir.

  Siz de Cimri.Com’a tıklayarak, birbirinden şık abiye çanta modellerine ulaşabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, en ucuz abiye çantalara sahip olabilir, şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. İndirimleri takip edin. Fırsatları kaçırmayın.