24 Ayar Bilezik Fiyatları

24 Ayar Bilezik Fiyatları

9 Ürün gösteriliyor.
24 Ayar Bilezik Fiyatları fiyatları ve özelliklerini karşılaştır kategori & marka ayrıştırması ile en uygun 24 Ayar Bilezik Fiyatları fiyat avantajını yakala! Cimri.com'da senin için 9 adet 24 Ayar Bilezik Fiyatları ürünü bulduk. 24 Ayar Bilezik Fiyatları kategorisinde en favori ve diğer kategorilerinden birini tercip edip filtre seçimleriyle birlikte 24 Ayar Bilezik Fiyatları mağaza fiyatları ve 24 Ayar Bilezik Fiyatları ürün özellikleri incele!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

24 Ayar Bilezik

Değerli madenler arasında en çok kullanılan ve en köklü olan altın, takı yapımında birçok şekilde kullanılır. Altının bu kadar çok kullanılmasının nedeni ise zaman içinde aşınmaması, eskimemesi ve parasal değeridir. Altın işlemeciliği ise bu nedenle oldukça gelişir. Ayar ise 24 ayar üzerinden belirlenir ve altının tamamen saf halidir. Altının saf hali çamurumsu bir yapıda olduğu için altının kullanılması ve uzun vadede saklanılması için bakır ya da gümüş gibi malzemelerle karıştırılması gerekir. 24 ayar altın ise altının bu halinin en saf hali şeklinde yapılmasından oluşur. Birçok takıda bu ayar altında satın almak mümkündür. 24 ayar altın bilezik ise birçok küpe ve kolyede olduğu gibi altının kullanılması ile yapılan bir takıdır. 24 ayar altın kullanılarak genellikle bilezik yapılır. Bunun nedeni de takma ve saklama kolaylığı sunmasıdır. Diğer takıların ve ziynet eşyalarının yapımında ise 22 ayar altın kullanılır. Altın değeri yükseldikçe altın daha yumuşak bir doku kazanır. 

24 Ayar Bilezik Çeşitleri

Adana burması ise hem takı olarak hem de yatırım olarak kullanılan bir bileziktir. Herkesin kullanması için farklı ayarlarda ve boyutlarda üretilen bu bilezikler özellikle Adana yöresinde kullanılır. Nişanda ya da düğünde takmak için sıkça kullanılan bileziklerdir. Tercih edilme sebepleri arasında yatırım olarak almaya ve satmaya elverişli olması gelir. Tekrar satıldığında en az işçilik kaybıyla tekrar alınabilir ve bu da satmayı kolaylaştırır. Yatırım için alanlar için de avantaj oluşturur. 24 ayar altın külçelerinin 22 ayar haline getirilmesi ile üretilen Adana burmaları 22 ayardır. 24 ayar adana burma da piyasada bulunur. Altın oranı daha yüksektir ve bu nedenle daha yumuşaktır. 22 ayar haline getirilirken bu altın külçelere genellikle bakır eklenir. Bileziklerin çevresi 18-19 cm olarak belirlenir. Trabzon burması ise kendine özgü yöresel bir tasarıma sahiptir ve özellikle Karadeniz bölgesinde kullanılır. Aynı şekilde hem süs hem de yatırım olarak alınır. İnce altın tellerinin el işçiliği ile örülmesi ile elde edilen orijinal bir tasarıma sahiptir. Genellikle ince ya da kalın olarak farklı modellerde üretilir. İnceliği nedeniyle Trabzon hasır da denilir. 22 ayar altın kullanılarak üretilir fakat  24 ayar trabzon burma bulmak da mümkündür. İşçilik oranı olduğu için satarken kayıp yaşanabilir. Düğünlerde ve kutlamalarda hediye edilmek üzere sıkça kullanılır. Farklı tasarımlara da sahip olan modellerine ulaşmak mümkündür. Taşlı trabzon burma ise farklı sıralarda taşlar eklenmesi ile yapılır. Gramı ise modelden modele değişir. Kullanılan taşların çeşitleri değişse de genellikle zirkon taşı kullanılarak yapılır. Taş sırası ise 11 ya da 15 olabilir. Bu da zevkinize kalmış bir durumdur. Tüm bileziklerin tekrar satışında belirli bir fiyat kaybı yaşanabilir fakat bunun az ya da çok olması üzerinde işcilik gerektirmesine göre belirlenir. Satın almadan önce bileziklerin ürün detaylarından ağırlıklarına ve fiyatlarına ulaşarak sizler için en ideal olan modeli bulabilirsiniz. Ürünlerin internet üzerinden alırken güvencesi ise sigortalı olmasıdır. Fiyat ve model karşılaştırırken ürün özelliklerini dikkatlice inceleyerek karar verebilirsiniz.

24 Ayar Bilezik Fiyatları

Altın bilezik fiyatları bileziklerin ayar derecesine göre artar veya azalır. Ayar derecesi içinde bulunan altın oranını temsil ettiği için ayar arttıkça fiyat da bununla beraber artar. Fiyatlar genellikle altın piyasasına göre belirlenir. Altın bilezik çeşitleri ya da altın takı eşyaları birçok farklı amaçla satın alınabilir. Yatırım olarak ya da hediyelik olarak almak isterseniz de bileziklerin en uygun olanını piyasada bulmak için araştırma yapmanız gerekebilir. Satın alacağınız yerin güvenilir olması önemlidir. Çok fazla seçenek olması karar verirken kafanızı karıştırsa da bu bileziklerin tasarımı, modeli, altın ayarı ve fiyatı göz önünde tutulmalıdır. Fiyatları değiştiren piyasa dalgaları olsa da sizler için en uygun fiyatlarla altın alma imkanı sunan ürünleri sayısız seçeneklerle cimri.com üzerinden takip edebilir ve aralarında karşılaştırma yapabilirsiniz. Trabzon burması ve Adana burması gibi çeşitleri de incelerken ağırlık ve taş gibi özelliklere dikkat ederek satın alınması tavsiye edilir.

24 Ayar Bilezik Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler Nelerdir?

Mücevher endüstrisindeki en akıllı yatırımlardan birinin altın olduğu birçok insan tarafından bilinir. Paranın gerçek değeri altınla desteklendiği için, bu değerli metal dünyanın her yerinde talep görür. Enflasyon ve piyasalarda öngörülemeyen yükseliş ve düşüşlerle birlikte altın, bu belirsizliklere karşı sağlam bir duruş korur. Altın birçok formda üretilse de altın bilezik hediyelik, süs ya da yatırım olarak en çok tercih edilenlerden biridir. 24 ayar altın bilezikler farklı tasarımlarla üretilir ve dilediğiniz gibi bu modeller arasında tercih yapabilirsiniz. Satın almadan önce bileziklerin altın derecelerine bakarak satın almak gerekir ve bu da bileziklerin ayarlarını gösterir. 24 ayar saf altına en yakın olduğu için genellikle 22 ya da 24 ayarda üretilir. Bu bilezikler farklı altın çeşitlerinden üretilebilir ve bu ürünlerde renk farklılığı görülür. Satın almadan önce bu özellikleri incelemeniz tavsiye edilir. Güvenilir bir yerden satın almak her zaman iyi bir fikirdir. Bu ürünler arasında karşılaştırma yaparak satın almanız gerekir. İnternet üzerinden birçok altın bilezik çeşidi arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play