En ucuz fiyatı araştır, bul, kıyasla!
669 - 999 TL (30 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Philips GC9545 Ütü

Kredi Kartı Tek Çekim
  Ana Özellikler
 • Güç : 2400 W
 • Taban : SteamGlide
 • Buhar Kazanı : Var
  Teknik Özellikler
 • Anti Kireç Sistemi : Var
 • Su Damlatmama Özelliği : Var
 • Şok Buhar Özelliği : Var
 • Ayarlanabilir Buhar Gücü : Var
 • Buhar Verme : 120 gr / dk
  Görünüm Özellikleri
 • Renk : Beyaz / Açık Mavi
  Garanti
 • Garanti Süresi : 2 Yıl
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
Philips GC9545 Silence Buhar kazanlı ütü arayanlar için, yaygın teknik servis ağı ve "kalite" ile bütünleşmiş bir markayı bir arada sunan ütü; Philips GC9545 Silence
Yazar: Nevra Seydim 12/12/2014

Bundan 10 yıl önce, hatta 10 yıl bile fazla 5 yıl önce; 100 kişiye “Bir ütü alacaksınız, hangi özelliklerine dikkat edersiniz?” diye sorup 5 popüler cevap arasak muhtemelen 1 kişi bile çıkıp “Sessiz olmasına bakarım” demezdi. Diyene de hayatında ütü yapmamış gözüyle bakılırdı. Bu noktada araya girip, “Teknoloji de ne gelişti, vallahi önünü alamadık.” lafını etmezsem, korkarım bir yanım eksik kalır. Uzun lafın kısası, Philips ütü alanında yaptığı devrimlere bir yenisini eklemiş; sessiz çalışan yüksek performanslı Philips GC9545 Silence buhar kazanlı ütü.

Açıkçası ütü yaparken sesine dikkat edip etmediğimi bu ütüyü incelerken düşünme fırsatı yakaladım. Evet, ütülerin belli bir buhar sesi var özellikle buhar kazanlı ütülerin su çekme sesleri yüksek ama bu sesin beni rahatsız ettiğinin farkında değilmişim sanırım. Yine de, ütü kategorisinde sessizliğin hayat kurtaran bir özellik olduğunu düşünüyor muyum? Hayır. Ama gerçekten teknolojiyi o kadar ilerlettiler ki adamların da geliştirecek bir şeyi kalmadı ve ütünün sesiyle uğraşmaya başladılar.

Philips GC9545 sessiz olmasıyla öne çıkan bir ürün, ama belirttiğim gibi, ütünün sessiz olması beni o kadar da ilgilendirmiyor. Philips’in çıkış noktası olan “Ailemle televizyon izlerken ütü yaparım” gibi bir düşüncem de yok şahsen. O yüzden diğer özelliklerine odaklanmayı tercih ediyorum.

Basınçlı, buhar kazanlı bir ütü olarak Philips GC9545’nin 120 gr/dk kesintisiz buhar özelliği karşımıza çıkan en yüksek, güzel ve Philips’in buhar kazanlı ütülerinin çoğuna eklediği bir özellik. Ama 360 g şok buhar gerçekten ortalamanın üstünde bir oran ve kırışıklıkları açarken defalarca kumaşın üzerinden geçip, hem kumaşı esnetip hem de yorulmaya gerek bırakmayan; tek geçişte neredeyse mükemmel düzlük sağlayan bir özellik olarak öne çıkıyor.

Yine Philips’in çoğu ürününe eklediği bir özellik olarak, bu ütünün 6,5 bar basınca sahip olması beni şaşırtan bir özellik değil. Şu anki teknolojiyle karşımıza çıkan en yüksek basınç ve ciddi anlamda ütü yaparken harcadığımız kuvveti düşürüyor. Bu yüzden çok daha kolay ütüleme olanağı sağlıyor. Zaten Philips yeni ve ortalamanın üzerindeki çoğu modeli için bu basınç değerini ütülerine ekliyor. 1,5 litre su haznesinin de gayet tatmin edici seviyelerde olduğunu söylemeden geçmeyelim. Üç kişilik bir ailenin ütüsünü su doldurmaya gerek kalmadan yapmaya yeter seviyelerde. Her ne kadar gelişmiş ve üstün özellikli, kireç sökücü solüsyonları olan bir ütü kullanıyor olsanız da, her ütüden sonra ütünün haznesindeki suyu boşaltmaya özen gösterin ki ütünüzün kullanım ömrü uzasın, performansı düşmesin. Damıtılmış su, içme suyu ya da önceden kaynatılıp soğutulmuş çeşme suyu kullanmak da çok önemli.

Ütünün kumaş türünü tanıyor ve ısı ayarını kendi yapıyor olması da güzel ama ütü yapmak için önemli ipuçlarından bahsederken defalarca söylediğimiz gibi; ütüleyeceklerinizi soğuktan sıcağa ayarlarsanız ütünün tekrar tekrar ısınıp soğumasının önüne geçmiş olur, hem de istediğinizden yüksek sıcaklıklarla karşılaşmazsınız. Her ne kadar Philips, GC9545 modeliyle bizim yaptığımız işleri olabildiğince ortadan kaldırmaya çalışsa da bu noktada iş biraz başa düşüyor. Ben önce sentetikleri daha sonra buhar kullanmadan ütüleyeceğim yünlüleri en son da pamukluları ütülüyorum, tavsiye ederim.

Kontrol ihtiyaçları normal insanlardan biraz üst seviyede olan kişilere de güzel haber: siz yine 5 kere ütüyü fişten çekip çekmediğinizi kontrol edin tabii ama bu ütü 10 dakika boyunca kullanılmadığında enerji tasarrufu yaparak otomatik olarak kapanıyor. Ben bazen yapıyorum siz yapmayın; “Ocakta yemeğim var, altını kısıp geleyim sonra ütüye devam ederim” derseniz ve o arada “Çok susadım bir de su içeyim” derken 10 dakika geçirirseniz, ütü yine kapanacak ve tekrar ısınmasını beklemek zorunda kalacaksınız. Güzel olmasına çok güzel bir özellik tabii ama her işi aynı anda yapmaya alışkın bizler için bir uyarı olarak burada dursun.

Kötü bir özelliği yok mu? Evet var. Philips GC9545 model ütünün kablosunu nereye koyacağınızı şaşırıyorsunuz. Kablo gizleme yeri var ancak kabloyu sarmanızı sağlayan bir sistemi yok. Sonuç olarak bütün buhar kazanlı ütülerde karşımıza çıkan sorun, bu ütüde de çıkıyor; yer ihtiyacı. Kullanmadığınız zamanlarda saklamak için ve kablosunu gizlemek için önemli bir yere ihtiyacınız olacağını söyleyelim. Sessizliğini bu kadar ön plana çıkaracaklarına yer ihtiyacını biraz daha göz önünde tutsalar mıydı? Bence, kesinlikle evet.

Nevra Seydim 12/12/2014
Misafir Editör
İLGİLİ TEKLİFLER
Philips Ütüler