iştirakidir.
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 2 GB
 • Ekran 10.1 inch
 • İşlemci Hızı 1.5 GHz
 • Sabit Disk 16 GB
 • Sabit Disk 32 GB
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • Hafıza Özellikleri

 • Bellek 2 GB
 • İşlemci Özellikleri

 • İşlemci Quad-core
 • İşletim Sistemi

 • İşletim Sistemi Android
 • Platform Tablet PC
 • Teknik Özellikler

 • Ekstra Özellikler Entegre Kamera
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Sony Xperia Tablet Z Sony tarafından geliştirilen ve Xperia Z ailesine katılan Xperia Tablet Z, iPad 4 tarafından başkasına yaşam hakkı tanınmayan üst seviye tablet PC piyasasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.
Yazar: Can Arslan 09/12/2014
İlk Bakış

Yenilikçi ve yüksek performanslı teknolojik ürünleri ile dikkat çeken Japon teknoloji devi Sony, Android işletim sistemine sahip ve üst seviye akıllı cihazlar arasında güçlü bir pozisyona sahip Xperia Z ailesine dahil olan yeni tablet modeli ile hem yüksek performans hem de dayanıklılık gibi faktörlerle ön plana çıkmaya çalışıyor. 

Xperia Tablet Z modeli ile iPad 4 Retina gibi iddialı ve yüksek performans sunan tablet bilgisayarları hedef seçmiş olan Sony'nin hedeflerine ulaşıp ulaşamayacağını yakında göreceğiz.

Tasarım

Sony Xperia Tablet Z, ultra hafif ve ince tasarımı, suya ve toza dayanıklı oluşu ile diğer tabletlerden ayrılan özellikleri beraberinde getiriyor. 266 x 172 x 6.9 mm boyutları ile hayret verici bir inceliğe sahip olan cihaz, 491 gram ağırlığı ile de kendi sınıfında ne kadar iddialı olduğunu, tableti elinize aldığı anda hissettirmeye başlıyor.

Japon üretici, dayanıklılık konusuna o kadar özen göstermiş ki, suyun altında oyun oynamak ya da yemek yaparken tabletin üzerinde yumurta kırılması bile kullanıcılar için hiçbir sorun teşkil etmeyecek, çünkü tüm bu sorunlara karşı hazırlıklı gelen bir tabletle karşı karşıyasınız.

Ekran

10.1 inç ve 1200x1920 piksel çözünürlüğe sahip Led aydınlatmalı LCD kapasitif ekran, 224 ppi piksel derinliğe sahip. Ekran, Sony'nin Bravia teknolojisi ile desteklendiği için birçok konuda çok başarılı olmuş. Bu başarılarının başında görüş açısı gelmekte ve birçok açıdan gerçekçi renkler sunmayı başarıyor.

Ancak, 224 ppi piksel derinliği (her ne kadar çok iyi olsa da) rakipleri olan iPad 4 ve Nexus 10 gibi görüntü canavarlarının gerisinde kalmış. Bunun yanısıra, sadece beyaz renklerle ilgili bir sorunu olan Tablet Z inatla beyaz renkleri yeşile yakın bir tonda gösteriyor.

Kamera

Sony'nin iddialı olduğu konulardan biri olan kamera kalitesi Tablet Z'de de kendisini göstermiş ve çekilen resimler ve videolar oldukça başarılı renkler ve netlik kazanmış.

8.1 megapiksel çözünürlüğe sahip ve 3264x2448 boyutlarında fotoğraf çekimi yapabilen arka kamera, 30 fps hızında 1080p video kaydı da gerçekleştirebilmekte. Her ne kadar akıllı telefonlarda daha yüksek çözünürlükler görmeye alışsak da, kamera çözünürlüğünün bir tablet için oldukça yüksek olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ön kamerası ise 2.2 megapiksel çözünürlükte ve yine 1080p video çekimini 30 fps hız ile gerçekleştirebiliyor.

Performans

 4 çekirdekli 1.5 Ghz hızında bir işlemciye sahip olan cihaz, yüksek performans için duyulan ihtiyaca uygun seçilmiş bir işlemci ve 2 GB Ram ile desteklenmiş. Bu sayede, herhangi bir yavaşlama olmadan güncel uygulamaların genelini çalıştırabilen Xperia Tablet Z, uzun süre sıkıntı yaratmayacak bir performans sunuyor.

16GB dahili depolama alanına sahip olan Xperia Tablet Z, hafıza kartı yuvası sayesinde 64GB ek hafıza sağlayabiliyor. Bu da, birçok video ya da oyun hastası için iyi bir çözüm oluşturuyor.

Batarya

6000 mAh gücünde tümleşik bir bataryaya sahip olan cihaz, güç kaynağı konusunda rakiplerine fark atmış durumda. 1230 saate kadar bekleme süresi sağlayan bu batarya, 110 saat müzik dinleme ve 10 saat video izleme imkanı sunuyor.

Sonuç

Apple iPad 4 gibi lider bir tablete rakip olarak piyasaya çıkan ve fiyatlandırması da buna göre yapılan Sony Xperia Tablet Z, suya dayanıklılık ya da uzun batarya süresi ile öne çıksa da, ekran konusunda rakibine yeniliyor. İşin biraz da "İhtiyaç" boyutuna bakarak hareket etmek gerek ve doğru olan seçimi buna göre yapmak gerek.

Eğer daha özgür ve her zaman hırpalanmaya daha müsait bir tablete ihtiyacınız varsa, tercihiniz Xperia Tablet Z olmalı. Suya ve toza dayanıklılık, Xperia Tablet Z'nin elini diğer tüm tablet bilgisayarlara karşı güçlendiren kozlar olarak öne çıkarken, iPad 4 Retina ise sorunsuzluk, yüksek performans, satış sonrası yazılım güncelleme desteği gibi konularda önde duruyor.

Can Arslan 09/12/2014
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
Sony Tablet Pc