iştirakidir.
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ağ Tipleri

 • Ağ Ara Birimleri Wireless - Bluetooth
 • Veri Protokolü Wireless 802.11 a/b/g/n - Bluetooth
 • Ana Özellikler

 • Bellek 1.5 GB
 • Ekran 7 inch
 • İşlemci Hızı 1.2 GHz
 • Sabit Disk 8 GB
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1280 x 800
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İşletim Sistemi Android 4.4
 • Ses

 • Ses Çıkışı Hoparlör
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Samsung Galaxy Tab 4 7.0 Koreli firmanın 2014 yılında piyasaya sürdüğü en uygun fiyatlı tablet serisi olan Galaxy Tab 4, dikkat çeken özelliklerle geliyor.
Yazar: Cenk Atlı 09/12/2014

İlk Bakış

Samsung 2014 yılında üç ayrı tablet modeli piyasaya sürdü. Galaxy Tab 4.0 bunlar arasında en küçük ve en uygun fiyatlı olan cihaz olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte piyasadaki diğer tabletler arasında da oldukça iddialı olduğu da anlaşılıyor. 7 inç boyutunda ekran, dört çekirdekli işlemc ve Android KitKat işletim sistemiyle gelen tableti biraz daha yakından inceleyelim.

Tasarım

Galaxy Tab 4 7.0 görünüm itibariyle daha önceki Samsung modelleriyle karşılaştırıldığında kayda değer bir yenilik taşıyan bir tablet değil. Bu elbette bilindik Samsung çizgisinden hoşlanan kullanıcıların şikayetçi olabileceği bir şey değil. Samsung'un Tab 4 7.0'daki materyal tercihinin yine plastik olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte cihazın sağlam bir görünümü ve hissiyatı olduğunu belirtmek gerekiyor. Tabletin sade ve işlevsel bir görünümü var. Cihazın yapısını sıkıca bir arada tutan dıştaki kenarların etrafındaki bir metal sayesinde bir bütünlük hissi yakalanmış. Yalnızca home tuşunun yeteri kadar bir sağlamlık hissi vermediğini söyleyebiliriz.

186,9 x 107,9 x 9 mm boyutlarında ve 276 gram ağırlığında olan cihazın Kinde Fire HDX 7'den daha ince ve Nexus 7'den de daha küçük bir yapısı var. Galaxy Tab 4 7.0'nin Samsung'un bir önceki tablet modeli Galaxy Tab 3 7.0'den de biraz daha küçük boyutlara sahip olduğunu belirtelim. Tab 3 ve Tab 4 aynı tasarım çizgisine sahip olsa da Tab 4'ün arka yüzeyinde düz bir plastik yerine elde tutmayı kolaylaştıran bir plastik doku tercih edilmiş.

Ekran

Ortalama bir değer olarak ele alabileceğimiz 1280 x 800 ekran çözünürlüğü ve çok da etkileyici olmayan 216 ppi piksel yoğunluğuna rağmen Tab 4'ün ekranının iyi bir performansı var. Küçük boyutlu metinler ve detaylar rahatlıkla okunabiliyor. Ekranda herhangi bir pikselin farkedilmediğini söylebiliriz fakat yoğun detaylar barındıran simgelerde ve görsellerde az da olsa bir bulanıklık olduğu farkedilebiliyor.

Samsung Galaxy Tab 4 7.0'ın 7 inçlik ekranı genel olarak iyi bir görüntü deneyimi sunuyor. Diğer yandan, söz konusu performansın doğrudan güneş ışığı altında biraz düştüğünü ekleyelim. Ekranın parlaklık düzeyi camın aşırı yansıtma problemini çözebilecek kadar iyi değil.

Kamera

Samsung'un Tab 4 7.0'nin kamerasına dahil ettiği Beauty Face, Sound ve Shot gibi bazı özel kamera modlar kullanıcıların memnun edebilecek yenilikler olarak göze çarpıyor. Fakat bunların dışında cihazın kamera seçeneklerinde kayda değer bir gelişmenin de söz konusu olmadığını belirtelim.

Galaxy Tab 4 7.0'nin 3 megapiksel değerlindeki ana kamerası bütün sınırlarına rağmen son derece iyi bir performansa sahip. Yeterli bir ışık altında son derece kaliteli fotoğraflar elde edebilen kameranın yakaladığı detaylar ve renklerin keskinlik düzeyi etkileyici. Düşük ışıkta çekilen fotoğrafların kalitesinin biraz azaldığı görülse de, kameranın beklenenden daha iyi bir iş çıkardığı ortada. Cihazın 1,3 megapiksel ön kamerası da yeterince kaliteli görüntülü görüşmeler yapılabilmesine olanak tanıyor.

Performans

Samsung'un bu 7 inçlik tablet modelinin en vasat kaldığı kategorilerden biri onun donanım özellikleri. Cihazın kağıt üzerinde piyasada bulunan tabletlerin ortalamasından daha yüksek işlemci değerlerine sahip olduğu görülüyor. Fakat dört çekirdekli Marvell PXA1088 CPU işlemcisi ve 1,5 GB RAM desteğinin yeterince heyecan verici olmadığı da bir gerçek. Söz konusu değerlerin yeterince makul olmadığı söylenemez. Yine de Tab 4.0 hızlı bir işlemci performansı beklentilerini boşa çıkarıyor. Menüde dolaşırken ve bazı uygulamarı açtığınızda cihazın bazen yavaşladığını görülüyor.

Cihazın 8 GB dahili depolama alanı microSD kart desteğiyle 64 GB'a kadar genişletilebiliyor. Galaxy Tab 4.0’ın 4G mobil veri desteği de bulunuyor.

Batarya

Samsung'un 7 inçlik tablet modeli normal bir kullanımda rahatlıkla 8 saate kadar dayanabiliyor. 4000 mAh kapasitesindeki bataryanın piyasadaki diğer tabletlere göre ortalamanın üzerinde bir performansı var.

Sonuç

Galaxy Tab 4 7.0'ın düşük bir işlemci performansının olduğunu elbette söyleyemeyiz. Fakat, Samsung'un 2014 yılında piyasaya sürdüğü bir tablet modelinin biraz daha güçlü bir performansı olması beklenirdi. Cihazın güçlü bir yapısı, komforlu tutuş hissi ve etkileyici bir arayüzünün olduğu görülse de tasarım açısından en büyük rakiplerinden biri olan Nexus 7'den daha iyi olduğu tartışmalı.

Diğer yandan Kindle Fire HDX'in biraz daha yüksek bir fiyata çok daha iyi bir performans ve yüksek çözünürlüklü bir ekran sunduğunu da belirtelim. Tab  4 7.0'ın yine de Samsung'un geçen yıl piyasaya sürdüğü tablet modeli Galaxy Tab 3.0'a göre bir daha iyi bir tablet modeli olduğu da gerçek.

Cenk Atlı 09/12/2014
Yeni teknolojileri ve bilim kurguyu yakından takip ediyor. Makinelerin insanlığı ele geçirmesinden endişe duysa da, onları yakından tanımanın her ihtimale karşı iyi bir fikir olduğunu düşünen yazar, cimri.com için özellikle akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlar üzerine odaklanıyor.
Samsung Tablet Pc