iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Toshiba Satellite L50-B-1N0 Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 8 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı AMD Radeon R7 M260
 • İşlemci Tipi Intel Core i5 1.7 GHz
 • Sabit Disk 1 TB - 5400 RPM - SATA
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Toshiba Satellite L50-B-1N0 Toshiba’nın ünlü Satellite serisine ait L50-B-1N0 ürün kodlu dizüstü bilgisayarını test merkezimizde ağırladık. 15.6 inç ekran boyutuna sahip ürün, oldukça iyi bir konfigürasyonla geliyor, eğlence odaklı kullanım için tercih aşamalarında yer alabilecek düzeydeki modeller arasında yer alıyor.
Yazar: Ferhat Verdi 02/07/2015

Japon teknoloji şirketi Toshiba, özellikle orta sınıf dizüstü bilgisayarlarında iddialı markalardan biri. Genel olarak bir miktar pahalı oluşu ise dikkat çeken önemli bir detay. Toshiba, malzeme kalitesi ve güçlü teknolojisi ile çoğu modelinde fiyatının hakkını teslim ediyor. Öte yandan fiyat karşılaştırmalarında genellikle pahalı kalan seçenekler sunması ile uzun yıllardır temkinli bir şekilde yaklaşılan markalarda arasında yer alıyor.

Toshiba’nın ünlü Satellite serisine ait L50-B-1N0 ürün kodlu dizüstü bilgisayarını test merkezimizde ağırladık. 15.6 inç ekran boyutuna sahip ürün, oldukça iyi bir konfigürasyonla geliyor, eğlence odaklı kullanım için tercih aşamalarında yer alabilecek düzeydeki modeller arasında yer alıyor. Ürünün zarif bir renkle gelmesi ise dikkat çeken özelliklerinin başında geliyor. Şık ve sade bir tasarıma sahip olan L50-B-1N0’a daha yakından bakacağız. Donanım ve öncesinde tasarımına dair özelliklerine mercek tutacağız.

Tasarım

Satellite L50-B-1N0, beyaz rengi ile oldukça sevimli görünüyor. Şirketin karakteristik ve küçük bir eleştiri olarak uzun yıllardır pek bir değişikliğe uğramayan tasarım çizgisinin bu modelde de harfiyen uygulandığı gözlerden kaçmıyor. Modelin ekran kapağını araladığınız anda ekran, ön panel uyumu ilk göze çarpan unsur.

Ekranın çerçevesi normal kalınlıkta, belki alt kısım biraz daha ince olabilirdi ama genel olarak ortalama bir kalınlıkla karşı karşıyasınız. Üstte web cam ve sol altta Toshiba logoları bulunuyor. Ekranın sağ ve sol alt kısımlarında, tam olarak köşede olmayan birer ekran menteşesi ile ön panele bağlantı sağlanıyor. L50-B-1N0 modelinde geniş klavye tuş takımı, beyaz rengiyle pozitif enerji yayıyor. Bununla birlikte bu rengin plastik malzeme dokusunu bir nebze fazla yansıttığını da vurgulama gerekli. Genç ve dinamik bir görüntü sunulmakla beraber, ileri yaştaki kullanıcıların pek de yaklaşmaktan hoşlanmayacağı bir renk yapısı sunulmuş.

Üründe tuşların yükseklikleri ve aralıkları gayet iyi tasarlanmış. Tuşların malzeme kalitesi iyi düzeyde ayarlanmış. Yazı yazmanın oldukça konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Touch pad, normal ölçülerde, Toshiba’nın bazı modellerindeki dar hatlar, bu modelin touch pad’inde söz konusu değil. Kullanımı da oldukça konforlu olan touch pad’in üzerinde tıklar bulunmuyor. Modern bir görünüm sunuluyor L50-B-1N0 modelinin touch pad’inde…

Satellite serisi modelinde RJ-45, Çoklu Kart Okuyucu, HDMI çıkışı, harici kulaklık, mikrofon soketi, 2 adet USB 3.0 ve 1 adet USB 3.0 portu bulunuyor. Optik sürücüsü de bulunuyor. Ayrıca çalınmaya karşı dizüstü bilgisayarın bir yere bağlanmasını sağlayan Kensington kilidine de yer verildiği görülüyor. Bu özellik, modelin sınıfı göz önüne alındığında pek de kullanılmamakta, yani ürünün artılarından biri olarak karşınıza çıkıyor.

Donanım

Intel Core i5 işlemciye sahip olan ürün, 1.70 GHz saat hızı sunuyor. Turbo Boost teknolojisi ile ihtiyaç duyulduğu taktirde saat hızı 2.70 GHz’e kadar yükseltilebiliyor. 8 GB DDR3 RAM’le gelen modelin RAM kapasitesi ise 16 GB, yani bu özelliğin yapılandırılabilmesi mümkün kılınıyor.

2 GB AMD ekran kartı, 1 TB HDD ve HD çözünürlüklü ekran ise diğer öne çıkan özellikler durumunda. Windows 8.1 ön yüklü gelen modelin 6 hücreli pilinin ortalama bir kullanımdaki dayanıklılığı ortalama 3-4 saat aralığında.

Ferhat Verdi 02/07/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Toshiba Dizüstü Bilgisayar