iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Bu Ürünün Diğer Seçenekleri
Toshiba Satellite C55-A-1Q2 Laptop / Notebook
Puan Ver GÖNDER

Toshiba Satellite C55-A-1Q2 Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ağ Tipleri

 • Veri Protokolü Wireless 802.11b/g/n - Bluetooth
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce 710M
 • İşlemci Tipi Intel Core i5 2.5 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Free Dos
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD Super Multi
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Toshiba Satellite C55 A 1Q2 Dizüstü bilgisayar satın almayı düşünen kimseler için alternatifleri ihtiyaçlar belirler. İnternette sörf amacıyla tercih edilecek bir bilgisayar, güçlü donanım özellikleri ve buna paralel şekilde gelen fiyat etiketlerine sahip olmak zorunda değildir
Yazar: Ferhat Verdi 18/05/2015

Dizüstü bilgisayar satın almayı düşünen kimseler için alternatifleri ihtiyaçlar belirler. İnternette sörf amacıyla tercih edilecek bir bilgisayar, güçlü donanım özellikleri ve buna paralel şekilde gelen fiyat etiketlerine sahip olmak zorunda değildir. Konunun temeli, kullanıcının kendi ihtiyaçlarını belirlemesi ile başlar.

Multimedya ağırlıklı, genel olarak oyun ve yüksek donanım gerektiren yazılımların çalıştırılması haricindeki tüm gereksinimlerin karşılanması noktasına gelindiğinde çok sayıda model söz konusu olacaktır. İşte bu model seçeneklerinden biri de Japon teknoloji şirketi Toshiba imzası ile tüketicilere sunulan Satellite C55-A-1Q2 adıyla test merkezimizdeydi.

Tasarım

Satellite C55-A-1Q2 modeli 15.6 inç ekrana sahip. 2.30 kg ağırlığında ve tasarımında Toshiba’nın birçok karakteristik dokunuşu ile karşı karşıyasınız. Ön panelde touch pad, ekran çerçevesi gibi detaylarda güçlü Toshiba tasarım çizgisinin yansıtıldığı model, genel olarak aşırı hatlardan uzak, klasik bir görünüm sunuyor.

Köşelerde çok hafif yuvarlatılmış geçişlerin yanı sıra sınıfının birçok modeline göre ince ekran çerçevesi, ön panele yakın noktada, köşelerde konumlandırılan ekran menteşeleri göze çarpan detaylar arasında.

Modelde mat renkteki klavye son derece kullanışlı; tuş aralıkları ve yükseklikleri ideal bir kullanım sunuyor. Ayrıca tuşlardaki malzeme kalitesi de iyi. Touch pad’e gelindiğinde ise çok geniş bir kullanım alanının olmadığı görülüyor. Bunun haricinde kullanımı keyifli ve kolay.

Günlük ihtiyaçların karşılanması odaklı Satellite C55-A-1Q2’de optik sürücü mevcut. Ayrıca 2 adet USB 2.0, 1 USB 3.0, HDMI, kart okuyucu, Ethernet girişi, mikrofon girişi ve kulaklık çıkışı bulunuyor. Görüntülü görüşmeler için ekranın üzerinde HD web cam de mevcut.

Donanım ve ekran

Toshiba Satellite C55-A-1Q2, 2013 yılının önemli grafik çözümlerinden Nvidia GeForce GT 710M’ye sahip. 2 GB paylaşımsız ekran kartı, günümüz şartlarında güncelliğini kaybetmiş olmakla beraber Intel HD Graphics ya da AMD Radeon HD 7660G gibi çözümlere göre daha iyi performans sergiliyor. Intel Core i5 işlemcilerle donatılan dizüstü bilgisayar, Turbo Boost teknolojisi üzerinden 3.10 GHz gibi bir hayli iyi bir saat hızını görebiliyor. 4 GB RAM, 500 GB HDD ve 1366 x 768 piksel çözünürlüklü ekran ise diğer özellikler. FreeDos olarak geliyor.

Modelin RAM kapasitesi 16 GB’a kadar yükseltilebiliyor. Bu denli iddialı bir kapasite sunulurken son kullanıcıya 4GB halinde sunulması ise eksi puan alan noktalardan. Güçlü bir ses çıkışına sahip ürün, ekranıyla da dikkat çekiyor. Özellikle film izlemekten hoşlanan kişiler için tercih edilebilir bilgisayarlardan biri Toshiba Satellite C55-A-1Q2.

Sonuç

Toshiba Satellite C55-A-1Q2, günümüz dizüstü bilgisayarları temel alındığında 2000 TL altındaki fiyat etiketi ile tercih edilebilir modellerden. Multimedya, internet ve genel itibarıyla eğlence odaklı kullanımda iddialı aynı zamanda. İş bilgisayarı olarak da kullanılabilir bir yapı sunuyor. Açıkçası tasarımında ‘genç ve dinamik’ olmak gibi bir kaygının olmaması, bu modeli her yaş ve her kesim için tercih edilebilir dizüstü bilgisayarlardan biri noktasına taşıyor.

Taşınabilirliği, sınıfının ortalama özelliklerine sergiliyor ve sabit kullanım öncelikli olduğunun da vurgulanmasında fayda var. Eğer oyun oynamak gibi bir niyetiniz yoksa bu dizüstü bilgisayar hemen her türlü işinizi orta düzey performansta görecektir.

Ferhat Verdi 18/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Toshiba Dizüstü Bilgisayar