iştirakidir.
0 - 0 TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Bu Ürünün Diğer Seçenekleri
Toshiba Satellite C55-A-1H1 Laptop / Notebook
Puan Ver GÖNDER

Toshiba Satellite C55-A-1H1 Laptop / Notebook

Tüm Dizüstü Bilgisayarlar En Uyguna n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce 710M
 • İşlemci Tipi Intel Core i3 2.4 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • Görünüm

 • Ağırlık 2.3 kg
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD+/-RW
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Toshiba Satellite C55-A-1H1 Orta seviye dizüstü bilgisayar konusunda çeşitlilik sanıyoruz ki tüketici nezdinde en avantajlı durum. Örneğin oyuncular için bu kadar fazla alternatif yok ya da grafik profesyonelleri için de seçenek sayısı bir hayli az; ancak konu orta sınıf dizüstü bilgisayarlara geldiğinde alabildiğine uzun bir seçenek yelpazesi ile karşı karşıyayız. İşte bu yelpazede yer alan iddialı modellerden biri de Japon teknoloji şirketi Toshiba’nın ünlü Satellite serisine ait olan C55-A-1H1 kodlu ürünü
Yazar: Ferhat Verdi 21/05/2015

Toshiba markasının nispeten yüksek fiyat etiketlerinden şikayet eden kimseler için bir hayli şaşırtıcı bir perakende satış fiyatıyla gelen model, kaliteli malzemesi ve kullanışlı tasarımının dışında klasik orta segment dinamiklerine sahip. Donanım özelliklerine birazdan geleceğiz, ancak öncelikle tasarımına ve ilk birkaç dakika içinde size ne gibi bir kullanım faktörü sunabileceğine bakacağız. İşte Toshiba Satellite C55-A-1H1’i tanımaya başlıyoruz…

Tasarım

Toshiba Satellite C55-A-1H1 modeli 15.6 inç ekrana sahip. Ürünün ağırlığı 2.3 kg ve 2.3-2.4 kg ağırlığında değişen diğer modellerle kıyaslandığında kullanıcısına önemli bir mobilite avantajı getirmiyor. Ekranın kapağını açtığınız anda ufak tasarım detaylarına sahip bir ön panel ve zarif bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Üründe ekran çerçevesi ne çok kalın ne de ince. Çerçevenin sağ alt köşesinde Toshiba logosu, üstte ise web cam yer alıyor. Ekran menteşeleri görünmüyor ve bu özelliği ile artı puanı hak ediyor Toshiba Satellite C55-A-1H1.

Modelin tuş takımına gelindiğinde ise gayet geniş ve konforlu bir görünüm söz konusu. Tuşlar, gayet yüksek bir malzeme kalitesi ile gelirken aralıkları ve yükseklikleri de oldukça başarılı. Genel olarak yazı yazan kimseler için ideal bir klavye yapısı söz konusu. Belki space tuşu biraz daha büyük olabilirdi. Ürünün touch pad’i biraz daha konforlu olabilirdi, kısa da olsa bir akışma süresini gerekli kılıyor. Çünkü yüzeyinde kullanılan malzemenin, bir nebze düşük özellikte olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca touch pad kesinlikle çok küçük. Sağ kısımda olabildiğince uzanan bir bileklik yaslama alanına neden olan küçüklüğü, belki konforu artırıyor ancak kullanımı zorlaştırıyor.

Donanım

Toshiba Satellite C55-A-1H1’de klasik orta seviye dizüstü bilgisayar özellikleri ile karşı karşıyasınız. Ekran kartının ise birçok muadilinden çok daha yetenekli olduğunu vurgulama gerekiyor. Bu sayede Satellite C55-A-1H1 ile güncel oyunların düşük-orta grafik ayarları ile oynanabilmesi mümkün oluyor.

Bir oyuncu bilgisayarı olmasa da bazı oyunları oynatabilen az sayıda orta 1500-1800 TL arası modelden biri olduğu görülüyor. Bu özelliği ile öne çıkıyor, ancak katiyen bir oyuncu bilgisayarı değil. Kullanılan grafik kartı oldukça eski(ancak orta sınıf dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda yine de performanslı).

Modelde Intel Core i3 işlemci bulunuyor. 2.4 GHz hızında çalışan bu işlemcinin yanı sıra 4 GB RAM, Nvidia GeForce GT710M grafik ve 500 GB HDD öne çıkıyor. Üründe işletim sistemi ise FreeDos halinde geliyor ve satın alındığı anda ekstra işletim sistemi yüklenmesi gerekiyor. Ekran çözünürlüğü 1366x768 olan Toshiba Satellite C55-A-1H1’de, Toshiba Split Screen özelliği sayesinde aynı anda birden fazla ekran üzerinde çalışabilmek mümkün. 4 saate yakın şarj süresi, optik sürücü, güçlü ses performansı, 2 adet USB 2.0, 1 USB 3.0, çoklu medya kartı yuvası, Ethernet ve Bluetooth 4.0 diğer özellikler arasında.

Ferhat Verdi 21/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Toshiba Dizüstü Bilgisayar