iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Toshiba Qosmio X70-A-13N Laptop / Notebook

Tüm Dizüstü Bilgisayarlar En Uyguna n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 8 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 17.3 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GTX 770M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.4 GHz
 • Sabit Disk 1 TB HDD + 8 GB SSD
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü Blue-Ray DVD Combo
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Toshiba Qosmio X70-A-13N Japon teknoloji şirketi Toshiba’nın hard-core oyuncular için geliştirdiği 17.3 inç ekranlı Qosmio X70-A-13N’yi test merkezimizde ağırladık. Güçlü ve agresif bir görünümle sizi karşılayan modelin teknoloji detaylarına, artıları ve eksilerine göz atacağız.
Yazar: Ferhat Verdi 30/03/2015

Japon teknoloji şirketi Toshiba’nın hard-core oyuncular için geliştirdiği 17.3 inç ekranlı Qosmio X70-A-13N’yi test merkezimizde ağırladık. Güçlü ve agresif bir görünümle sizi karşılayan modelin teknoloji detaylarına, artıları ve eksilerine göz atacağız.

Oyuncular için yüksek performans odaklı donanım yapısı olmazsa olmaz noktasındadır. Sıklıkla oyun oynayan kişilerin yüksek grafik ayarlarında ve detaylı bir ses/görüntü sunumu eşliğinde FPS ya da aksiyon maceralarının yerini çok az şey tutar.

Elbette bir oyuncu için sadece Call of Duty ya da World of Warcraft gibi efsaneler yeterli olmayacaktır; çeşitli filmleri izlemek, müzik dinlemek gibi multimedya odaklı ihtiyaçlar da söz konusudur. Tüm bunlara günümüzde her bilgisayarın üstesinden gelebileceği internette sörfe yönelik yetenekler de eklendiğinde ‘muhteşem dizüstü bilgisayara’ ulaşılmış demektir. İşte Qosmio X70-A-13N’de bu iddiaya sahip modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

İlk bakış

Qosmio X70-A-13N’nin ilk etapta tasarımına ve ardından da teknolojisine yakından bakacağız. Üründe klasik bir dizüstü bilgisayardan ayrılan çok sayıda tasarım detayı ile karşı karşıyasınız. Üründe kırmızı renkteki dokunuşlar dikkat çekici. Yanlar tamamen kırmızı ve touch pad’in etrafında da yine kırmızı bir şerit bulunuyor.

Geniş ön panel

Üründe 17.3 inçlik dev ekranın bir sonucu olarak ön panel bir hayli geniş. Ayrıca ekran çerçevesinin de ince oluşu sayesinde genel olarak hoş bir görünümle karşı karşıyasınız. Webcam ve sol alt köşesinde Toshiba logosu ile ekranın ön panelle buluşması çok şık bir şekilde, neredeyse görülmeyen bir ekran menteşesi ile sağlanıyor.

Tasarım detayları

Klavye tuş takımında ferahlık dikkat çeken önemli bir unsur. Ayrıca yanlardaki hoparlörler de tasarıma estetik bir katma değer eklemeyi başarıyor. Tuşların aralıkları ve yükseklikleri son derece iyi. Touch pad, kolay kullanımı ile dikkat çekiyor ve malzeme kalitesi ilk andan itibaren fark ediliyor.

Donanım özellikleri

Toshiba’nın bu güçlü dizüstü bilgisayarında Turbo Boost teknolojisi ile 3.4 GHz’e varan saat hızlarını mümkün kılan Intel Core i7 işlemci, teknolojinin çekirdeğini oluşturuyor. Güncel işlemciyi 8 GB DDR3 RAM, 3 GB NVIDIA GTX770 ekran kartı, 1TB HDD ve 8 GB SSD tamamlıyor. 1920x 1080 çözünürlüklü ekranın yanı sıra modelde optik sürücü olarak Blu-Ray kullanılıyor.

Sonuç

Qosmio X70-A-13N’de iddialı bir donanım yapısı ile karşı karşıyasınız. Ancak ürünün bazı avantajlarının yanı sıra bir takım dezavantajları da beraberinde getirdiğini görüyoruz. Öncelikle bu modelin bir soğutucu ile kullanımı şart. Özellikle yüksek grafik performansa gereksinim duyduğu anlarda çok yoğun biçimde ısınıyor ve bu ısınmanın önlemlerini almanız gerekiyor.

Fan sesi ise bir diğer dezavantaj; özellikle grafik performans gerektiren durumlarda bu ses, biraz yüksek bir desibelle sizi karşılayarak rahatsızlık verebilir. Bu nedenle bir kulaklıkla oyun oynamanızda fayda var. Ürünün şarj ucunun tasarımı da zaman zaman sorun yaratabilir, burası daha iyi bir şekilde tasarlanabilirdi, dikkat edilmediği taktirde zaman zaman şarj kablosuz yerinden çıkabiliyor. Ayrıca ürünün açılma süresi, aynı/benzer donanıma sahip alternatiflere göre sizi birkaç saniye fazladan bekletiyor.

Avantajları neler?

Eksilerinden bahsettik, Toshiba’nın bu modelinde elbette birçok muadilinin önüne geçmesini sağlayan yetenekler de mevcut. Örneğin RAM’inin 32 GB’a kadar yükseltilebiliyor olması en muazzam özelliklerinden biri. Bu artı sayesinde uzun yıllar boyunca en zorlu oyunları oynayabilmeniz mümkün. Ayrıca grafik kartı da oldukça başarılı ve sizi yine uzun yıllar başarıyla "o oyun senin, bu oyun benim" götürebilir.

Ferhat Verdi 30/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Toshiba Dizüstü Bilgisayar