iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ağ Tipleri

 • Veri Protokolü Wireless 802.11a/b/g/n - Bluetooth
 • Ana Özellikler

 • Bellek 16 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 17.3 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 880M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.8 GHz
 • Sabit Disk 1 TB HDD + 384 GB SSD
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü Blue-Ray DVD Combo
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
MSI GT70 2PE-2228TR Dünyanın en önemli oyuncu dizüstü bilgisayarı üreticilerinden MSI’ın 2015 yılında üretilen modellerinden biri olan, 17.3 inç ekranlı GT70 2PE-2228TR; sınıfı için az sayıdaki güce yönelik alternatiften biri.
Yazar: Ferhat Verdi 21/05/2015

Dünyanın en önemli oyuncu dizüstü bilgisayarı üreticilerinden MSI’ın 2015 yılında üretilen modellerinden biri olan, 17,3 inç ekranlı GT70 2PE-2228TR; sınıfı için az sayıdaki güce yönelik alternatiften biri. Donanım tabanında baz alınan konu ‘yüksek hız’ ve bunun için gereken bileşenlerin en üst seviyede yapılandırıldığı bir model GT70 2PE-2228TR. Peki, fiyat etiketi üzerinden ele alındığında performansı nasıl? Oyuncuların en zorlu koşullarda her maceranın üstesinden gelmelerine ne kadar yardımcı olabilecek? İşte bu sorulara yanıtlar arayacağız. İlk olarak modelin tasarım özellikleri ile başlıyoruz…

Tasarım detayları

MSI GT70 2PE-2228TR, oyuncu bilgisayarı kavramı için geliştirilen en ateşli endüstriyel tasarımlardan birine sahip. 3 kilo 700 gram ağırlığındaki 17,3 inç ekranlı model; temelde çanta vasıtasıyla sırtta taşınabilir özellikte ama daha çok bilgisayar kasaları ve monitörlerin yerine çok daha derli toplu bir şekilde oyunlara hizmet etme temasına dayalı.

Üründe MSI’ın logosu ve klasik ejderha ikonu ile sizi karşılayan ekran kapağı ve onu araladıktan sonra geniş ön panel ve ekranı ilk bakışta muazzam derecede iyi görünüyor. Kırmızı ve siyah renkte tasarlanan model, aynı zamanda çeşitli ışıklandırma öğelerine de sahip. MSI’ın bu iddialı modelinde dikkat çeken önemli detay ise ön panelde genel olarak plastik malzeme kullanımına dair olumsuz hissi vermemesi.

Ekran çerçevesi geometrik detayları ile oldukça iyi görünüyor. Ekranın üzerinde web cam ve altta MSI logoları yer alıyor. Kenarlardaki ekran menteşeleri ile ön panel/ekran geçişi sağlanırken, yapılandırılabilir arka aydınlatmalara sahip klavye tuşları son derece zarif görünüyor. Tuşların malzeme hissiyatı mükemmel tanımına yakın; tuş aralıkları ve yüksekliklerinin yanı sıra tuşlardaki ardışık tepkime süreleri de çok iyi. Belli bir tuşa sıklıkla basılması gerektiğinde adeta ışık hızında bir tepkime ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu da FPS gibi oyun türlerinde fark yaratmanızı sağlıyor.

Sola daha yakın yerde konumlandırılan touch pad, hassasiyet konusunda çok başarılı; aynı zamanda kullanımı keyifli. Malzeme kalitesi konusunda da oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bu özellikler genellikle oyuncu fareleri kullanan oyun severlerin aklında acaba touch pad’le mi devam etsem sorusunu uyandırabilir. Ama siz yine de iyi bir oyuncu faresi ile oyun heyecanını yaşayın, uzun süreli alışkanlıklarınızı kolayca bırakmayın diyoruz.

Donanım özellikleri ve sonuç

Ve geldik donanım özelliklerine. Heyecan verici bir teknoloji altyapısı ile karşı karşıya olduğunuzu baştan söyleyelim. Turbo Boost teknoloji ile 3.80 GHz seviyelerine ulaşan muazzam saat hızları ile üründeki Intel Core i7 işlemcinin performansı tek kelimeyle etkileyici.

MSI GT70 2PE-2228TR modelinde Nvidia GeForce GTX880M adlı efsanevi bir grafik çözümüne merhaba diyorsunuz. 8 GB’lık ekran kartı size çok uzun yıllar boyunca, hatta belki de en az beş sene tüm oyunları en üst ayarlarda oynama imkanı tanıyabilir. Üründe 32 GB’lık RAM kapasitesi tamamen dolu halde geliyor. 7200rpm hızında çalışan 1 TB HDD’ye sahip olan MSI GT70 2PE-2228TR ayrıca 3 x 128 GB SSD RAID 0 ile geliyor. Yani performans için gereken en üst düzey bileşenler diyebiliriz. Full HD ekranlı üründe oyunları en iyi şekilde oynuyorsunuz.

3 adet USB 3.0 ve 2 adet USB 2.0’a sahip olan modelde optik sürücü bulunmuyor. Yani Steam gibi platformlara aşina kullanıcılar için düşünülen bir opsiyon olduğunu görüyoruz. Açıkçası DVD+Blu-Ray sürücüsünün bulunması iyi olurdu. HDMI, VGA, kart okuyucu, Ethernet ise diğer özellikler. Windows 8.1 ile kullanıcılara sunulan MSI GT70 2PE-2228TR, 3G özelliği, Bluetooth 4.0 + HS özelliklerini de bünyesinde bulunduruyor.

Wi-Fi standardında ise tüm bu görkemi en iyi şekilde tamamlamak yerine standart yapıda kalınması tercih edilmiş. 500 TL’lik modellerde bile kullanılan 802.11b/g/n kullanılmış. Büyük bir eksi puan değil ama küçük de olsa hayal kırıklığı. MSI GT70 2PE-2228TR’in Şarj dayanıklılığının oldukça yüksek olduğunu belirtelim.

Sonuç

Sonuç olarak bu model adeta hard-core oyuncular için üretilmiş. Türünün en yetenekli seçeneklerinden biri, üstelik mevcut koşullar baz alındığında –büyük bir sürpriz olmazsa- en az 5 sene boyunca sizi oyunların kalbinde tutacak bir model. Daha sonraki yıllarda ise elbette durum neyi gösterir bilemiyoruz.

Ferhat Verdi 21/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
MSI Dizüstü Bilgisayar