iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

MSI GP60 2PE-291XTR Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 8 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NIVIDIA GeForce GT 840M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.5 GHz
 • Sabit Disk 1 TB - 7200 RPM - SATA
 • Veri Yolu Hızı 1600 MHz
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Free Dos
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD-RW Double Layer
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
MSI GP60 2PE-291XTR Oyuncu için dizüstü bilgisayar satın almak, başlı başına bir karar anı. Önünüzdeki çok sayıda seçenekten biri de, oyun bilgisayarı denildiği zaman akla ilk gelen markalardan MSI’ın GP60 2PE-291XTR kodlu ürünü…
Yazar: Ferhat Verdi 02/06/2015

PC oyunları altın çağını yaşıyor desek yanlış olmaz. The Witcher 3, Project CARS gibi olağanüstü oyunlarla karşı karşıyayız ve devamı da elbette durmaksızın gelmeye devam ediyor. Gündemde çok sayıda oyun var, bu sırada oyuncular için de karşılarında heyecan katsayısını yükseltecek dizüstü bilgisayarlar arasında tercih yapmak için zorlu süreçler söz konusu…

Oyuncu için dizüstü bilgisayar satın almak, başlı başına bir karar anı. Fiyatları oldukça yüksek ve sahip oldukları konfigürasyonlarla da bunun hakkını tam olarak vermeleri bekleniyor. Ama hangisi tercih edilmeli? Önünüzdeki çok sayıda seçenekten biri de, oyun bilgisayarı denildiği zaman akla ilk gelen markalardan MSI’ın GP60 2PE-291XTR kodlu ürünü…

Ağır başlı tasarım

Temelde ağır başlı ama ‘nispeten’ güçlü bir dizüstü bilgisayar olarak karşınıza çıktığı görülen bu model, şirketin çarpıcı ve biraz da çılgın tasarım detaylarından ziyade daha çok günlük kullanımda da ihtiyaçları karşılayacak, pek de dikkat çekmeden bunu başaracak bir model olarak size alternatif olarak geliyor.

GP60 2PE-291XTR modelinde zarif ve şık kaplama ile ilk izlenimimiz oldukça pozitif. Modelin görünümü gayet iyi, ekran menteşeleri, ön panel, ekran ve yanları gayet uyumlu tasarlanmış. Göze batan teke şey touch pad’in bir nebze ufak olması, ancak oyuncuların genellikle gamer mouse’lar kullandıkları varsayılırsa bu durum pek de sıkıntı yaratmayacak gibi görünüyor. Malzeme kalitesi de göze çarpan, hatta buram buram hissedilen bir diğer detay durumunda.

Tuşlar çok başarılı

MSI’ın oyuncu dizüstü bilgisayarlarından GP60 2PE-291XTR, köşeli tasarıma sahip. Ekranın üzerinde webcam, altta MSI logoları yer alıyor. Ekran çerçevesi gayet iyi bir tasarıma sahip, oldukça ince görünüm sunuyor. Tuş takımında oyuncuların sıklıkla kullandığı space gibi tuşlar bir nebze büyük. Tuş yükseklikleri ve aralıkları çok iyi bir tasarımla adeta parmaklarınız için özel olarak yapılmış gibiler.

Tepkime süresinin oldukça hızlı olduğu tuşlar, bu sayede oyunda hareketlerde gecikme gibi sorunları size yaşatmıyorlar. Modelin touch pad’inin biraz küçük olduğunu belirtmiştik, buna karşın malzeme kalitesi çok yüksek ve kullanımı da bir hayli konforlu. Ayrıca tek çubuk halinde gelen sağ ve sol tıklamalara sahip. Modelin kart okuyucusu, optik sürücüsü (DVD), VGA çıkışı, HDMI, 2 adet USB 3.0 ve 2 adet USB 3.0 portu bulunuyor. Açıkçası USB 3.0 portlarının daha fazla olmasını beklerdik.

Donanım

GP60 2PE-291XTR, üzerinde 4. Nesil Intel Core i7 işlemciyi barındırıyor. 3.4 GHz’e ulaşan saat hızı ile performanslı bir işlemci sunuluyor. İşlemci ön belleği 6 MB. Full HD ekrana sahip modelde 2 GB’lık paylaşımsız NVIDIA GeForce GT 840M ekran kartı bulunuyor.

16 GB RAM kapasitesinin 8 GB’ı takılı halde. Bu bir eksi puan, tamamı takılı halde gelebilirdi. 1 TB HDD’ye sahip olan oyuncu MSI GP60 2PE-291XTR’nin disk dönüş hızı 7200rpm.

Sonuç

Ekran kartında GT 860M’e kadar seçeneklerin sunulduğu oyuncu dizüstü bilgisayarlarında bu modelin performansı yüksek ama çok da hard-core yapıda değil. Ayrıca HDD+SSD şeklinde sunulan bir miktar daha pahalı modellerin daha performanslı olduğu biliniyor. Oldukça orta düzey bir oyuncu bilgisayarı görünümü sunan GP60 2PE-291XTR’da USB portlarında ekonomiye gidilmesi (2 adet USB 2.0 ile) ve yine RAM’de de yukarıda bahsettiğimiz durumun söz konusu olması satın almadan önce akıllarda soru işaretleri bırakan detaylar arasında.

Ferhat Verdi 02/06/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
MSI Dizüstü Bilgisayar