iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 8 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 17.3 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 850M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.8 GHz
 • Sabit Disk 1 TB - 7200 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Free Dos
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD Super Multi
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
MSI GE70 2PC-460XTR Oyuncu bilgisayarı alternatiflerinden biri de 17.3 inç ekranlı MSI GE70 2PC-460XTR. Bu modeli tasarımından donanım özelliklerine kadar ele alacağız.
Yazar: Ferhat Verdi 01/07/2015

Oyuncu dizüstü bilgisayarı tercih aşamasında en çok dikkate alınan markalardan biri de MSI. Tayvan menşeili teknoloji şirketinin bu alanda köklü bir geçmişe sahip olduğu ve küresel düzeyde tanınmış markalar arasında konumlandığı biliniyor. Bununla birlikte bu kategori zorludur.

En yüksek grafik ayarlarında, en performanslı şekilde oynanmak istenen bilgisayar oyunlarının yuvasını belirlemek bir hayli ciddi bir süreç durumundadır genellikle. Çünkü oyuncular için yapılandırılan model sayısı, orta ya da ileri seviye dizüstü bilgisayarlardan ayrı olarak nispeten azdır ve modellerin de birbirlerine yakın özellikler sergilediği görülür. Üstelik fiyatların da oldukça geniş bir bütçeyi zorunlu kılması gibi bir durum daha vardır.

Tüm bu özelliklerin bir araya geldiği noktada söz konusu oyuncu bilgisayarı alternatiflerinden biri de 17.3 inç ekranlı MSI GE70 2PC-460XTR. Bu modeli tasarımından donanım özelliklerine kadar ele alacağız. İlk olarak tasarımına dair detaylar ile başlıyoruz…

Tasarım

MSI’ın bu oyuncu dizüstü bilgisayarında agresif hatlar ve büyük havalandırma kanallarından ziyade nispeten ince ve zarif bir tasarım anlayışının uygulandığı görülüyor. Model, sadece oyun anlarında değil, kişisel kullanımın diğer boyutlarında da keyifli bir kullanım vaat ediyor. Genel olarak malzeme kalitesinin yüksek olduğunu, daha görür görmez anlayacağınız MSI GE70 2PC-460XTR’de ekran kapağı aralandıktan sonra sizi geniş bir ekran ve ön panel karşılıyor.

Modelin ekran çerçevesi sınıfındaki çok sayıda alternatife yakın kalınlıkta. Üstte webcam ve altta MSI logosu ile çevrili ekranın ardından klavyeye göz attığınızda özelleştirilebilir tuş takımı oldukça güzel görünüyor. Farklı renklerde arkadan aydınlatma özelliğine sahip tuşlar, Kırmızıdan maviye doğru çarpıcı bir görünüm sunarak gece dizüstü bilgisayarın başına geçildiği zamanları farklı bir boyuta taşıyor adeta. MSI GE70 2PC-460XTR’nin tuş aralıkları ve yükseklikleri son derece iyi bir şekilde tasarlanmış, kullanımı konforlu bir klavye ile karşı karşıyasınız.

Touch pad, klavyenin altında çok az sola yakın yerde konumlandırılmış. Geniş ön panele göre bir miktar küçük kaldığı görülüyor, ancak bunun haricinde herhangi bir negatif durum sergilemiyor. Kullanımı rahat olmakla beraber bir oyuncuysanız siz de iyi bilirsiniz ama hatırlatalım; harici bir gamer mouse’un sağlayacağı konforu size sunmasının zor olacağı açık. Ağırlık 3 kg.

Donanım

Bu modelde oyuncular için özel olarak hazırlanan konfigürasyon ile birlikte en zorlu oyunların bile üst seviye grafiklerle keyfine varılabileceği bir yapı sizinle. Intel Core i5 işlemci ile gelen üründe maksimum saat hızı 3.4 GHz(Turbo Boost ile), ayrıca 2 GB Nvidia GeForce GTX850M grafikler, 8 GB RAM, 1 TB HDD diğer öne çıkan özellikler.

RAM kapasitesi 16 GB, öte yandan +SSD’nin modelin donanım yapısında bulunmaması önemli bir eksi durumunda. Ekranın çözünürlük değeri 1920 x 1080 yani full HD. 6 hücreli pili ile 4-5 saat arası şarj dayanıklılığı sunabilen ürün, mobil olarak oyun oynayacak kimseler için ideal. Üründe 2 adet USB 3.0, 2 adet USB 2.0, HDMI, VGA, kart okuyucu, optik sürücü, E-SATA, kulaklık çıkışı ve mikrofon girişi mevcut. Ek olarak 7.1 ses çıkışı ile sunulan performans harikulade. Oyunlardaki ani patlama efektlerine dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Ferhat Verdi 01/07/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
MSI Dizüstü Bilgisayar