iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

MSI GE60 2PC-400XTR Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 8 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 850M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.5 GHz
 • Sabit Disk 128 GB SSD + 1 TB HDD
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • Görünüm

 • Ağırlık 3 kg
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Free Dos
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD+/-RW
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
MSI GE60 2PC-400XTR Oyuncular için uzun yıllardır dizüstü bilgisayar geliştiren Tayvanlı elektronik şirketi MSI’ın sunduğu en yeni alternatiflerden biri de GE60 2PC-400XTR koduyla sahne aldı. GE60 2PC-400XTR modelinde MSI’ın kurguladığı en önemli konu elbette donanım.
Yazar: Ferhat Verdi 30/03/2015

Oyuncular için uzun yıllardır dizüstü bilgisayar geliştiren Tayvanlı elektronik şirketi MSI’ın sunduğu en yeni alternatiflerden biri de GE60 2PC-400XTR koduyla sahne aldı. GE60 2PC-400XTR modelinde MSI’ın kurguladığı en önemli konu elbette donanım. Üründeki ekran kartından işlemciye hemen her konfigürasyonda en zorlu FPS’lerden spor oyunlarına, dünya genelindeki bilgisayar oyunu meraklılarının yüksek segmentli ihtiyaçları baz alınmış.

Şirketin birçok modelinde görülen bazı özelliklerdeki ‘üzücü eksiklikler’ bu modelde muazzam derecede aza indirgenmiş ve ortaya çok iddialı bir oyuncu bilgisayarı seçeneği çıkmış. Ve sıra geldi izlenimlere; bu ürünü tasarımından donanımına her yönüyle ele aldık ve sonuçları değerlendirdik, şu çok önemli bilgiyi baştan vermek gerekiyor; bu bilgisayar türünün en iyilerinden biri. Şimdi detaylar…

Tasarım

GE60 2PC-400XTR modelinde tasarımda sadelik ön planda. Serinin genel bir özelliği olarak üründe çok aşırı hatlar ve renkler yok. Ekranın kapağında görsel olarak dikkat çeken yüksek düzeyde bir ‘çılgınlık’ bulunmuyor. Ekranı açtığınızda ise yine oldukça duru bir görünüm sizi karşılıyor. Ekran çerçevesi gayet ince ve hoş görünüyor. Ekran menteşelerinin de zarif görünümü dikkatlerden kaçmamakta. Ön kısımda gayet geniş bir klavye ile karşılaşıyoruz.

Tuş aralıkları ve yükseklikleri oldukça iyi, ayrıca oyuncular için önemli olan bazı tuşların da (örneğin space) nispeten büyük olduğu görülüyor. Oyuncular için optimize edilmiş klavyenin yanı sıra touch pad de son derece kullanışlı, dokunulduğunda bıraktığı hissiyat çok iyi ve malzeme kalitesi genel olarak yüksek.

Modelin arabirim yönünden de zengin olduğu görülüyor. Yanlardaki kırmızı çizgiyle sunulan hatla beraber 2’şer adet USB 3.0, 2.0, Ethernet, VGA, kart okuyucu ve DVD Süper Multi optik sürücüyü görüyoruz. Ürün 3 kg ağırlığında.

Donanım

GE60 2PC-400XTR’da güçlü bir donanım örgüsü söz konusu. Oyuncuların sadece satın aldıkları anda değil ilerki yıllarda da memnun kalabilecekleri bir donanım yapısının kurgulandığı görülüyor. Üründe maksimum 3,5 GHz hıza ulaşan Intel Core i7 işlemci, 8 GB DDR3 RAM, 1 TB HDD+128 GB SSD, 2 GB NVIDIA GeForce GTX 850M 2 GB 128 Bit ekran kartı donanımın temel hatları.

Ekran Full HD çözünürlüklü ve üründe kullanılan 4 adet 2W’lık hoparlör sayesinde ses performansı muazzam düzeyde. 6 hücreli pile sahip üründe RAM kapasitesini de oyun severlerin merak ettiğini tahmin ediyoruz. Bu noktada MSI 16 GB’a kadar RAM desteği sunuyor. Üründeki Wifi standardının eski olması ise özellikle online oyuncular için küçük de olsa bir handikap durumunda yer alıyor.

Sonuç

OIdukça güçlü bir dizüstü bilgisayar olan MSI GE60 2PC-400XTR’de oyun severlerin en zorlu oyunları rahatlıkla oynayabileceklerini belirtelim. MSI’ın bu dizüstü bilgisayar serisinin üyelerinden MSI GE60 2PC-401XTR (400XTR olan bu modelin 401 koduyla devam eden diğer oyuncu bilgisayarı seçeneği) modelinde 1 TB HDD’den ekstra 128 GB SSD ile ayrıldığı görülüyor. Böylelikle daha yüksek performans sunan bir model konumunda yer almayı başarıyor. Aynı seride yer alan söz konusu MSI modelinden (GE60 2PC-401XTR) küçük bir fiyat farkıyla ayrılıyor ve oyuncu bilgisayarlarında 4000 TL altındaki en iyi seçeneklerden biri halini alıyor MSI GE60 2PC-400XTR.

Ferhat Verdi 30/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
MSI Dizüstü Bilgisayar