iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Donanım > Dizüstü Bilgisayar > Lenovo Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Lenovo IdeaPad Z5070 59-432064 Laptop - Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ağ Tipleri

 • Veri Protokolü Wireless 802.11b/g/n - Bluetooth
 • Ana Özellikler

 • Bellek 8 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NIVIDIA GeForce GT 840M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.0 GHz
 • Sabit Disk 1 TB HDD + 8 GB SSD
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD+/-RW
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Lenovo Ideapad Z5070 59-432064 Performans odaklı dizüstü bilgisayarlarla oyuncu dizüstü bilgisayarları arasında anlaşılması kolay birkaç ayrım noktası vardır. Oyuncu bilgisayarlarında tasarımda "vurgulayıcı" öğeler söz konusudur.
Yazar: Ferhat Verdi 30/03/2015

Performans odaklı dizüstü bilgisayarlarla oyuncu dizüstü bilgisayarları arasında anlaşılması kolay birkaç ayrım noktası vardır. Oyuncu bilgisayarlarında tasarımda "vurgulayıcı" öğeler söz konusudur. Örneğin ilginç hatlar ya da renkli LED ışıklarla çevrili bir klavye belirleyici detaylar arasında gösterilebilir. Ayrıca donanımsal açıdan da sizi en az birkaç sene üst seviye oyunlarla rahatlıkla oynayabilir durumda tutmak temel form faktördür.

Lenovo’nun oyuncu bilgisayarı olmayan, kesinlikle klasik bir görünüm sergileyen ancak iyi oyunların oynanabilmesini de sağlayan Ideapad Z5070 59-432064 modeli ise kafa karıştırıcı dizüstü bilgisayar seçeneklerinden biri.

Temelde güçlü bir donanım yapısına sahip olan bu modelin iş odaklı kullanımlarda gayet verimli olduğunu belirtebilmek münkün bunun yanı sıra ev kullanıcıları için de hem oyun hem multimedya deneyimini iddialı bir performansla yaşatabildiğini belirtmekte fayda görüyoruz. Ürünün detaylarına göz atacağı, teknoloji özelliklerine de değineceğin, ilk etapta nasıl göründüğüne odaklanıyoruz.

Tasarım

15.6 inç ekrana sahip Lenovo Ideapad Z5070 59-432064 modelinde şirketin giriş seviye modellerinde dahi görülebilen, oldukça klasik bir tasarım anlayışı ile karşılaşıyoruz. Yüksek bir tasarım anlayışından ziyade fonksiyonel ve sadeliğin izinde gidildiği belli. Üründe malzeme kalitesi yüksek ancak estetik görünüm az önce de belirtildiği üzere ciddi bir klişe yapı barındırıyor. Üstelik 3.1 kg’lık ağırlığı da sabit bir yerde kullanım anlamına geliyor. Taşınabilmesi bir hayli zor olacaktır.

Ürünün ekran kapağını açtığınızda anda geniş bir ön panel sizi karşılıyor. Ekran menteşeleri her iki köşede ve açıldıklarında altlarında oluşan boşluktan ışık gelmesi gibi bir handikap söz konusu. Burası ön panelle bitişik değil ve bu nedenle de tam karşınızda bir ışık kaynağı ya da güneşe bakan bir pencere vb. varsa ışık sizi rahatsız edebilir. Bunların haricinde ürün tasarımında negatif herhangi bir özellikle karşılaşmıyorsunuz.

Ürün, gayet rahat bir touch pad ve klavye takımına sahip. Tuş aralıkları ve yükseklikleri çok iyi. Tuş takımındaki malzeme kalitesi sınıfı geçiyor, ancak daha iyi olabilirdi.

Donanım

Lenovo Ideapad Z5070 59-432064, Intel Core i7 işlemcilerle geliyor. 2.0 GHz hızında çalışan işlemci, gerektiğinde Turbo Boost teknolojisi ile birlikte saat hızını 3.1 GHz’e kadar ulaştırmayı başarıyor. Model; 1 TB HDD, 4 GB’lık paylaşımsız NVIDIA GeForce 840M ekran kartı ve 8GB DDR3 RAM ile birlikte güçlü bir donanım yapısı sunuyor. Windows 8 önyüklü gelen Lenovo Ideapad Z5070 59-432064’te ekranın çözünürlük değeri ise 1920 x 1080 piksel.

Üründe optik sürücü bulunuyor. Ayrıca 2 adet USB, Ethernet, VGA, HDMI, Bluetooth 4.0, mikrofon girişi, hoparlör çıkışı üründeki diğer özellikler. 4 hücreli bataryasının pil verimliliği oldukça zayıf. Ağırlığı da öngörüldüğünde Lenovo Ideapad Z5070 59-432064  modeli şarja takılı halde bir kullanımı gerekli kılıyor.

Sonuç

Oldukça verimli ve performanslı bir ürün olan Lenovo Ideapad Z5070 59-432064’ün tasarımında eleştiriye açık noktalar barındırmakla beraber donanım yapı taşları ile gayet yetenekli olduğunu vurgulamak gerekiyor. Ürün, oldukça hızlı bir yapı sunuyor; bu özellikleri aynı zamanda üst düzey grafik ve işlemci sahip yazılımların ya da oyunların da çalıştırılabilmesinin önünü açıyor.

Performanslı bir ev/iş bilgisayarı arıyorsanız ve estetik görünümü de pek fazla önemsemeyen biriyseniz Lenovo Ideapad Z5070 59-432064 öne çıkan performanslı dizüstü bilgisayar alternatifleri arasında.

Ferhat Verdi 30/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Lenovo Dizüstü Bilgisayar