iştirakidir.

Lenovo IdeaPad G5070-59-415099 Laptop / Notebook

Tüm Dizüstü Bilgisayarlar En Uyguna n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı AMD Radeon R5 M230
 • İşlemci Tipi Intel Core i3 1.7 GHz
 • Sabit Disk 1 TB - 5400 RPM - SATA
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Free Dos
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Lenovo IdeaPad G5070-59-415099 IdeaPad serisi 15.6 inç ekranlı Lenovo modeli, sahip olduğu Intel Core i3 işlemcisi ile giriş seviye dizüstü bilgisayarlarla orta sınıf arasında bir geçiş yapısına sahip. Modelin tasarım detayları da genel hatları ile olumlu intibaların önünü açar türde.
Yazar: Ferhat Verdi 02/06/2015

Ev ve ofis kullanımı için düşünülen dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda yüksek performansın sınırlı kullanım alanlarında yaşatılması beklenir. Film izlerken internette bir sayfaya göz atılmak istendiğinde yavaşlamalar, ya da aynı anda birkaç program çalıştırıldığında kasmalar olmasın ve çok daha pahalı olmasın şeklindeki tüketici taleplerine karşılık gelen çok sayıda model var.

Bu modeller arasında rekabet oldukça fazla ve tasarımdan bazı donanımsal özelliklerde öne geçmeye kadar çeşitli faktörler söz konusu. Sınıfının tercih edilebilir modellerinden biri ise Lenovo imzası taşıyor. IdeaPad serisine ait, ürünün kodu ise G5070-59-415099.

IdeaPad serisi 15.6 inç ekranlı Lenovo modeli, sahip olduğu Intel Core i3 işlemcisi ile giriş seviye dizüstü bilgisayarlarla orta sınıf arasında bir geçiş yapısına sahip. Modelin tasarım detayları da genel hatları ile olumlu intibaların önünü açar türde. Parlak metalik görünümlü kaplamalası ve geniş ön paneli ile G5070-59-415099ilgi çekici bir model. Peki diğer detaylarında neler var? Donanım özellikleri nasıl? İşte yanıtlar…

Tasarım

G5070-59-415099 modelinde köşeli tasarım anlayışı dikkat çekiyor. Çin menşeili teknoloji şirketinin bu modelinde parlak ekran çerçevesi bir diğer hoş detay durumunda. 2,5 kg ağırlığındaki dizüstü bilgisayar, yüksek bir mobilite sunmasa da sınıfının diğer modelleri ile aşağı yukarı aynı ağırlığa sahip olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ekranın çerçevesi, sağ-sol ve üst kısımları ele alındığında oldukça ince bir yapıda. Alt kısım ise hem kalın hem de bir miktar fazla dikkat çekiyor. Ekranın üzerinde webcam, alt kısımda ise Lenovo logoları, diğer detaylar durumunda. Ön panele gelindiğinde güzel görünen bir tuş takımı sizi karşılıyor. Tuşlar, plastik malzeme hissiyatı bıraksa da konforlu bir kullanım sağlıyor. Ayrıca her tuşun altında oval bir hatla Lenovo’ya özgü bir tasarım anlayışı kullanılmış ve bu da yazı yazmayı bir nebze de olsa daha konforlu hale getiriyor.

Genel ön panel tasarımı ile kıyaslandığında bir miktar küçük olduğu görülen fare ise sağ ve sol tıklar içeriyor. İki ayrı parça halindeki bu tıklar konusunda, tek çubuklu tasarımın daha kullanışlı olduğunu düşünen kimselerin ürünü ayrıca görmelerinde ve deneyimlemelerinde fayda var. Çünkü bu tasarım anlayışı kimi kullanıcılar için zorlayıcı olabiliyor. Bunun haricinde touch pad’in malzeme kalitesi orta seviyelerde. Sola yakın yerde olduğundan dolayı sağ kısmında da geniş bir bilek yaslama alanı yer alıyor. Burayı bileğinizi üzerine koyarak kullanabiliyorsunuz.

Donanım ve ekran

G5070-59-415099, Intel Core i3 işlemci ile geliyor. Ürünün işlemcisi 3 MB ön belleğe sahip ve saat hızı da 1.70 GHz. 4 GB DDR3 RAM’i ile kullanıcılara sunulan G5070-59-415099’un RAM kapasitesi 8 GB’a kadar yapılandırılabiliyor. 8 GB’a doğrudan yükseltme planı yapan kimselerin ilgili yapılandırma maliyetini hesaba katarak ürünü satın alma aşamalarını tamamlamalarını tavsiye ediyoruz. Lenovo, bu giriş-orta seviye dizüstü bilgisayarında ilginç bir katma değer olarak tam 1 TB HDD’ye yer vermiş. Bu özellik, ürünün belki de en iddialı olduğu kısmı…

Sınıfında 500 GB’ın ağırlıklı depolama alanı olduğu, kimi modellerde 750 GB’a kadar ulaşıldığı görüldüğünde bu bilgisayarın kendi kategorisindeki az sayıda 1TB hafızalı modelden biri olduğu görülüyor. 2 GB AMD ekran kartına sahip olan ürün, 4 hücreli pili ile 3 saate kadar şarj dayanıklılığı sunuyor.

Ekranın çözünürlük değeri ise 1366 x 768 piksel. Ekranın renk canlılığı gayet iyi ve genel olarak HD video izleme deneyimi oldukça başarılı bir şekilde sunuluyor. Ses performansının da tatmin edici olduğunu belirtelim.

Ferhat Verdi 02/06/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Lenovo Dizüstü Bilgisayar