iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

HP ProBook 650 F1P85EA Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı Intel HD Graphics 4600
 • İşlemci Tipi Intel Core i5 2.5 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD+/-RW
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
HP ProBook 650 İnceleme Dünyanın en büyük dizüstü bilgisayar üreticilerinden HP, uygun fiyatlı çözüm arayanlar için ProBook 650'yi geliştirdi.
Yazar: Can Arslan 28/08/2015

İlk Bakış

Dünyanın en büyük dizüstü bilgisayar üreticilerinden HP, uygun fiyatlı çözüm arayanlar için ProBook 650'yi geliştirdi. Çok hafif değil, çok hızlı da değil fakat günlük kullanım için optimize edilmiş özellikleri ile birçok görevi nazlanmadan yerine getirebilecek gücü yanınızda taşımanıza olanak sağlayan ProBook 650, HP'nin kaliteli gövde malzemesi ve üst seviye işçiliği sayesinde uzun süre kırılmadan, dökülmeden hizmet verebilecek bir laptop.

Tasarım

37,6x24,7x3,58 cm boyutları ve 2,5 kg ağırlığı ile alt seviye bir dizüstü bilgisayardan beklenen değerlerin dışına çıkmayan HP ProBook 650, görsel açıdan ya da malzeme kalitesi bakımından orta sınıfı zorluyor. Plastik malzeme kullanılmış olan gövde, dayanıklı ve kenarından ya da köşesinden kolayca gevşeyip ayrılmayacak türden bir yapıya sahip. Malzemenin plastik olmasının yarattığı en büyük sıkıntı ise, "plastik" olduğunu çok fazla belli etmesi diyebiliriz.

Ekran

15.6 inç boyutunda 1366x768 piksel çözünürlükte Led aydınlatma LCD ekran bulunan HP ProBook 650, görüntülerde hiçbir sıkıntı yaşatmıyor. Ekran tam karşıdan bakıldığında gerçekçi ve canlı renkler sunarken, yandan bakıldığında, görüntülerdeki renklerde bozulma olmasına neden oluyor, ancak sonuçta karşımızdaki cihazın alt seviye yani "Ucuz" bir laptop olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Performans

1.8 Ghz hızından Intel Celeron işlemci, 2GB Ram ve tümleşik Intel marka ekran kartına sahip olan laptop, günlük kullanımı internete girmek, yazı yazmak, film izlemek ya da ufak tefek oyunlar oynamakla sınırlı olan kullanıcılar için yeterli bir performans sunuyor. Eğer siz de bu tür bir kullanıcı iseniz, daha pahalı modellere bakmak yerine HP ProBook 650 ya da Samsung NP300E5E-A01TR gibi ucuz ve aynı işi görebilen modellerden birine yönelebilirsiniz.
500GB dahili depolama alanına sahip olan cihazın harddisk hızı 5400 RPM. Yavaş fakat yeterli genişlikte olan dahili depolama alanı, film arşivcileri dışında kalan herkes için uzun yıllar yetecek kadar alan sunuyor. Bunun yanısıra, DVD+/–RW SuperMulti DL optik sürücüsü sayesinde hem DVD ya CD'ye kayıt yapabılabilir ve dosyalar saklanabilir.

Bağlantı ve Batarya

Alt seviye bir dizüstü bilgisayar olduğunu göz önünde bulunduracak olursak, cihazda yer alan 3 adet USB portu, sayı olarak tatmin edici duruyor. Ancak, USB bağlantı türü artık 3.0 olmasına ve daha hızlı veri aktarılmasına izin verirken, HP ProBook 650 üzerindeki 3 portun da USB 2.0 olması iyi olmamış. Laptopta 1 tane de HDMI portu mevcut ve bu sayede HDMI girişi olan herhangi bir televizyona ya da monitöre bağlayıp film izlemek mümkün oluyor.

6 hücreli lityum-iyon batarya sayesinde optimal ayarlarla 5 saate kadar kullanım imkanı doğuyor ve bu süre, alt seviye laptoplardan biri için gerçekten başarılı değerler olarak dikkat çekiyor.

Sonuç

HP ProBook 650 serisi dizüstü bilgisayarlar ucuz olması ve pekçok ihtiyacı karşılayabilmesi ile dikkat çekiyor. Eğer bütçeniz kısıtlı ve amaçlarınız da bu laptopun karşılayabileceği türden işler içeriyorsa, HP ProBook 650 sizin için uygun bir dizüstü bilgisayar olacaktır.

Can Arslan 28/08/2015
Hem konuşmayı hem de yazmayı sever. Teknoloji hakkında yazıyor olsa da, teknolojiyi takip edemeyecek kadar yoğun bir şekilde gezebildiği bir hayat yaşamaya çalışıyor.
HP Dizüstü Bilgisayar