iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

HP Pavilion 250 G3 J0Y21EA Laptop - Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Ağ Tipleri

  • Veri Protokolü Wireless 802.11b/g/n
  • Ana Özellikler

  • Bellek 4 GB DDR3
  • Bellek Tipi DDR3
  • Cekirdek Intel
  • Ekran Boyutu 15.6 inch
  • Ekran Kartı Intel HD Graphics
  • İşlemci Tipi Intel Pentium 2.16 GHz
  • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
  • Ekran Özellikleri

  • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
  • Garanti

  • Garanti Süresi 2 Yıl
  • İşletim Sistemi

  • İsletim Sistemi Free Dos
  • Optik Sürücü Özellikleri

  • Optik Sürücü DVD Super Multi
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
HP Pavilion 250 G3 J0Y21EA Giriş seviye dizüstü bilgisayar satın almayı düşünen kimseler için en iddialı alternatiflerden biri de HP Pavilion 250 G3 J0Y21EA. 15.6 inç ekranlı bu modelin gerek zarif tasarımı gerekse sınıfının ortalamasının kimi yönlerden üzerine çıkan donanım özellikleri dikkat çekici.
Yazar: Ferhat Verdi 21/05/2015

Giriş seviye dizüstü bilgisayar satın almayı düşünen kimseler için en iddialı alternatiflerden biri de HP Pavilion 250 G3 J0Y21EA. 15.6 inç ekranlı bu modelin gerek zarif tasarımı gerekse sınıfının ortalamasının kimi yönlerden üzerine çıkan donanım özellikleri dikkat çekici. Modelin kendi ekran boyutundaki birçok muadilinden yaklaşık 200 gram daha hafif olması da bir diğer öne çıkan ilginç detay durumunda.

Temelde yetenekli ve fiyatının hakkını  veren giriş seviye dizüstü bilgisayar modellerinden biri olan HP Pavilion 250 G3 J0Y21EA’ya gerek tasarımı gerekse teknolojisi bağlamında yakından bakacağız. Oldukça zorlu bir tercih aşaması vaat eden giriş seviye modellerde ne düzeyde tercih edilebileceğine mercek tutacağız.

Tasarım detayları

HP Pavilion 250 G3 J0Y21EA modelinde oldukça şık ve modern bir tasarım anlayışı sizi karşılıyor. HP’nin 2010 yılından sonraki hemen her modelinde görülen estetik formun ön planda tutulan unsurlardan biri oluşu, bu ekonomik modelde de söz konusu. Ürünün ekran kapağında HP logosu ve kenarlardaki yuvarlak hatlar dikkat çekiyor. Ön panel ve ekrana gelindiğinde ise nispeten ferah bir kullanım alanının sunulmuş olduğu görülüyor.

HP Pavilion 250 G3 J0Y21EA’nın ekran çerçevesi ortalama bir kalınlığa sahip. Belki alt kısmı daha ince olabilirdi, ancak genel olarak ekranın güzel bir şekilde sizi karşıladığını belirtebiliriz. Yanlarda konumlandırılan ekran menteşeleri ile ön panel-ekran bütünleşiği sağlanıyor. Bu menteşeler güven veriyor ve görünüm açısından da herhangi bir çirkinlik arz etmiyor.

Modelin klavyesine gelindiğinde tek renkli tasarım anlayışı ile karşılaşıyoruz. Burada belki farklı bir renk geçişine de yer verilebilirdi. Ancak gerek tuş aralıkları gerekse tuş yükseklikleri bağlamında tasarıma dair detaylar tatmin edici. Malzeme kalitesi her ne kadar yüksek olmasa da sizi rahatsız eden bir faktör yok denecek kadar az.

Touch pad ve arabirimler

Touch pad, ön panelin altında merkez bölgesinde konumlandırılmış. Bu sayede sol elini kullananlar için de ferah bir kullanımın önü açılmış. Touch pad’in kullanımı konforlu. Sağ ve sol tıklar ise kullanımları açısından kısa da olsa bir alışma süresini gerekli kılıyor.

Üründe 2 adet USB 2.0, 1 USB 3.0, video portu, kart okuyucusu, Ethernet ve optik sürücü de mevcut. Dahili stereo hoparlörlere sahip üründe web cam de bulunuyor. Ağırlığı 2.20 kg.

Donanım

HP Pavilion 250 G3 J0Y21EA, donanım açısından yüksek performans gibi bir iddiaya sahip değil. Ürün ev kullanıcıları için ekonomik bir alternatif durumunda. Öğrenciler için de tercih edilebilir bir donanım yapısı sunuyor. Elbette oyundan çok ders, video ve internet söz konusuysa.

Üründe Intel Pentium işlemci bulunuyor. 1366 x 768 ekran çözünürlüğü, paylaşımlı Intel HD Graphics ekran kartı, 4 GB RAM ve 500 GB HDD ise diğer öne çıkan özellikler arasında. Yavaş açılma-kapanma sürelerinin ve çoklu işlemlerde düşen genel performansın haricinde ev kullanıcıları için ideal seçeneklerden biri olabileceğini belirtelim.

Sonuç

Ürünün birkaç yüz TL daha düşük fiyatlı alternatiflere göre daha iyi donanım özellikleri sunduğu görülürken, birkaç yüz TL daha fazla bütçe ayrıldığındaysa, bu kez çok daha yetenekli bir işlemci ile dizüstü bilgisayar kullanımının önünün açıldığına işaret etmek gerekiyor. Söz konusu modeli tercih etmeden önce bu detayların gözden geçirilmesinde fayda var.

Ferhat Verdi 21/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
HP Dizüstü Bilgisayar