iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

HP EliteBook 840 G1 H5G26EA Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
HP EliteBook 840 G1 H5G26EA İş bilgisayarı alternatiflerinden biri de HP EliteBook 840 G1 H5G26EA. Bu modelin şık tasarımı ve yetenekleri detaylı şekilde mercek altında…
Yazar: Ferhat Verdi 26/03/2015

İş dizüstü bilgisayarları konusunda tercih gerçekleştirilirken karşımıza iki ilginç detay çıkıyor: Güçlü ama çirkin, daha az güçlü ama güzel. HP EliteBook 840 G1 H5G26EA, ikinci kategoriye giren, sınıfının en şık modellerinden biri. Zarif ve kaliteli malzeme detayları, yuvarlak hatlı tasarım anlayışı ile görür görmez görsel algıları harekete geçiriyor. Donanım özellikleri de gayet iyi.

İlk bakış

Üründe güzel bir ekran kapağı ile karşılaşıyorsunuz. Menteşeler harekete geçirilip ön panel ve ekran ortaya çıkarıldığında da estetik düzeyin devam ettiğini görüyorsunuz. Genel olark zarif bir tasarımla gelen modelde sadelik ön panelde. Tuhaf sticker’lar ya da ilginç renklerde lazer yazılar yok. Karizmatik ve kullanışlı bir görünüm var.

Tasarım detayları

Ekran çerçevesi üst ve alt kısımlarında nispeten kalın, yanlarda ise daha ince yapıda. Ürünün uzun olmasının bir sonucu olarak ekran çerçevesinin de üst/alt bölümlerinin kalın olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Bu özellik, tasarım açısından bakıldığında küçük de olsa bir eksi puan.

Ekran menteşelerinden ön panele geçildiğinde gri rengin korunduğu görülürken, tuş takımının siyah rengi güzel bir bütünlük meydana getiriyor. Tuşlar, diğer birçok 14 inç modele kıyasla daha büyük ve malzeme kalitesi de yine en zorlu rakiplerle yarışır cinste.

Arabirimler yönünden zengin

Üründe touch pad de gayet kullanışlı ve büyük. Modelin arabirim yönünden gayet yetkin olduğunu görüyoruz. 3 adet USB 3.0, 1 DisplayPort, 1 VGA, 1 RJ-54’e sahip modelde, ikinci pil için de ayrı bir arabirim mevcut. Ayrıca kart okuyucu, Ethernet, kulaklık ve mikrofon noktaları da var. Ek olarak parmak okuyucu da bulunuyor. Ağırlığı 1.78 kg.

Donanım özellikleri

Intel Core i7 işlemciye sahip modelde ulaşılan saat hızı 2.1 GHz. Modelde 1 GB ekran kartı ve 8 GB RAM bulunuyor. Ayrıca 500 GB’lık ama 5400rpm’de değil 7200rpm hızında çalışan HDD dikkat çekiyor.

14 inçlik arka aydınlatmalı LED ekranın sunduğu çözünürlük değeri 1920 x 1080. 4 saate yakın şarj dayanıklılığı sunan HP EliteBook 840 G1 H5G26EA, prize takılıyken de düşük enerji tüketimi ile dikkat çekiyor.

Windows 7 ile geliyor

HP EliteBook 840 G1 H5G26EA’nın Windows 7 Professional yüklü geldiğini görüyoruz. Oldukça eski bir işletim sistemi olmakla beraber, bu yazılımın kendine has bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu biliniyor. Elbette sistemi yükseltmek sizin elinizde.

Ferhat Verdi 26/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
HP Dizüstü Bilgisayar